Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Dobry den,
chtel bych se zeptat, zda jsem spravne pochopil, ze pokud budu chtit obchodovat s komoditama, tak budu potreboat vetsi vstupni kapital pri zalozeni on-line uctu (cca 3000USD) nez pro obchodovani s devizema(od 200USD). Je to pravda? Popripade, zda nevite o nejake levne brokerske spolecnosti, ktera nabizi on-line obchodovani s komoditama. Vsude totiz narazim jen na devize.
Dik za odpoved a omlouvam se, pokud zde uz tento dotaz zaznel, ale ja ho opravdu nenasel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Petre,

napada me: "Co je dobre, neni levne; co je levne, neni dobre."

Otazka je, co myslite "levnou" brokerskou spolecnosti. $3.000 USD jsou asi minimalni zaklad k tomu, abyste vubec mohl s futures obchodovat. Jinak pomalu nebude z ceho blokovat margin (ktery by navic nemel dosahovat vice nez 40-50% uctu). Osobne si myslim, ze $5.000 USD, coz je u vetsiny brokeru vstupni castka pro otevreni uctu, je skutecne vhodnym minimem. Pokud je nemate, nespechejte. Trhy tady byly drive nez jste se narodil a budou tady i dlouho po Vasi smrti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

to alter:

zkuste si přečíst třeba toto: www.financnik.cz/art/fin_obchod/mini-kontrakty-komodity.html

Pěkných mini trhů zase tak moc není, takže všechny ostatní jsou jsou ty standardní. Podle zkratky to budete poznávat dost těžko, ale to ani není účel. Účel je vybrat si např. mini zlato (protože se mi líbí) a naučit se jeho zkratku (YG). Převážná většina z nás tady obchoduje mini kontrakty. Poplatky jsou levnější, denní volatilita je větší, broker neblokuje tak velkou částku na účtu. S pozdravem,

Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den!
Do jaké míry bývají propojeny jednotlivé kontraktní měsíce stejné komodity? Při paper tréninku mi, když jsem se dnes díval na 2 (docela navzájem blízké) kontraktní měsíce ED, u jednoho analýza S/R bodů říká, že mám nakoupit u druhého na základě té samé analýzy, že prodat. Připadá mi to trochu nesmyslné, protože předpoklám, že se dá u obou kontraktních měsíců očekávat dost podobný vývoj. Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobry den,
predem bych chtel panum Tomasovi a Petrovi ( Tomas je prvni jen proto, ze jsem taky Tomas :) ) moc podekovat za jejich altruismus, s jakym tu poskytuji informace. Ja zatim jen ctu knizky a tento server, ale uz jsem z tradingu uneseny, tesim se na real obchody. Pokud bych si mohl dovolit par dotazu..

1) Je nejaka moznost, ze bych mohl nekomu jen tak " koukat pres rameno" , kdyz obchoduje? Myslim tim, pokud by nekomu nevadilo, ze ho nekdo pri obchodovani sleduje, popr. klade dotazy..

2) Jaky je potencial vydelku? Tj. da se tradingem nejak slusne zivit v pomeru k normalnimu zamestnani, kdyz bych zacinal s 5000 USD, pozicni obchodovani ? Nemyslim extremni priklady nekoho kdo udela z 10k za rok 10 mega... :))

3) Mohl bych Vas vsechny pozadat o priklady, za jak dlouho po prvni zmince o tradingu jste zacali obchodovat na zivo? Jen pro ilustraci..

Predem dekuji za jakekoliv odpovedi a doufam, ze se k Vam uspesnym do roka pridam :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomson:

1) Nemyslim si, ze by se tu nasel _schopny_ trader, ktery by neco takoveho dovolil (leda za slusny obnos, jak je v podobnych situacich zvykem) a predevsim bych neco takoveho urcite nedoporucoval. Jen by Vas to zmatlo.

2) Zalezi ciste na Vas a na tom, jak k obchodovani pristoupite. Navic neni vubec jiste a nikdo Vam nezaruci, ze skutecne neco vydelate - budte spise pesimista a neplanujte si velke zisky.

3) U mne to trvalo necele dva roky. A imho to byla doba dost kratka, radu veci jsem v zacatku podcenil a musel jsem se je ucit a testovat az za behu.

Zkuste prohledat diskusi a procist clanky, ktere tu vysly. Najdete mnoho odpovedi na vyse uvedene otazky, stejne jako na ty, ktere se polozit teprve chystate. ;-)

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tomson:
:-)) k vlastnostrem dobrého tradera patří i pozornost, vnímavost, nebýt zkamenělý a "zašpuntovaný", schopnost najít si svoji metodu a svůj "zlatej důl". Tento web je už tak rozkošatělý, že tuty zde najdete vše nač se ptáte! Trader se hlavně musí namáhat sám, a taky si sám za vše může. Čím víc ví, tím míň pak trčí na trhu jak pověstný "kůl v plotě".
úspěch vám :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji vsem dobry den. Mam dilema jak vlastne zacit. Financnika si ctu uz asi rok, a rozhodl jsem se prejit k testovani na Sierra Chart a s indikatorem WCCI. Pracuju v Londyne a chci nejak zacit testovat svoji, nebo respektive Woodieho strategii. Myslite ze bych si mel zaplatit tech nejakych 160 dolaru a koupit si Sierru a testovat na historickych datech? Hlavne ani nevim kde se na Sierre nastavi meritko pro WCCI 14 a nebo 60. Poradi mi nekdo??
Diky Karel "Honda".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja Sierru testuji jenom na trial verzi ktera je dvanact dni. A nejsem si jistej jestli mam CCi spravne nastaveny na hodnotu 14. Takze mi asi radite jit do toho a koupit plnou verzi s historickymi daty.
Jo a co je ten AmirN??? Ja si do ni jenom nainstaluju CCI Studies a prepisu knihovny "kiwi". Jinak to beha si myslim v pohode. Jinak diky za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcel by som sa vas spytat na jeden problem. Stiahol som si vyvoj ceny (napr zlata kontrakt na december 2006) z TNT, okrem daneho kontraktu, tam su data priamo od roku 1,2,2002. Ked si ale otvorim kontrakt zo septembra 2006 a porovnam data, ktore v nom su tiez, tak napr.z roku 2003 su ine ako v tom predchadzajucom... neviete preco to je tak? Tieti data potrebujem pre backtest.

Dakujem za odpoved ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...