Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dík Tatianě a Honzovi za odpověď,

Honza píše, že se dá začít i bez angličtiny, a dále že se ji naučit na tradingu je to nejjednodušší.
Jenže na stránce www.financnik.cz/komodity/nastroje/obchodovani-s-interactive-brokers.html
naši učitelé píšou "...kdo si s naší pomocí otevře a funduje účet u společnosti Interactive Brokers. Poté, co s vámi projdeme celý proces otevření účtu po telefonu (jedná se o poměrně náročný proces, vyžadující znalost angličtiny) ..."

Takže mi jde o to, zda to s moji "téměř nulovou angličtinou zvládnu". Máte s tím někdo zkušenosti?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Pavle,
v tomto případě je myšlen proces otevření účtu - se kterým ti pomůže Tomáš (nevím jestli to stále platí, ale myslím že ano a vřele doporučuji). Je to v podstatě vyplňování spousty formulářů, které jsou v angličtině (ale i tak se to se slovníkem taky dá zvládnout). K samotnému obchodování přes online platformu už opravdu žádnou vysokou úroveň angličtiny nepotřebuješ - něco znáš a zbytek zvládneš se slovníkem.
Znovu však opakuji, že pokud se chceš tradingem jednou živit (jako že tady asi každý), tak je škoda aby ti v tom angličtina bránila - to je lepší se jí naučit.
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atari, věř mi, že časem začneš sám mít intenzivní pocit, že bez té pitomé angličtiny to prostě není ono. Otevřít účet se s pomocí Tomáše dá i bez ní, obchodovat taky, ale........ Je tolik informací, nemluvě o tom, že broker ti každou chvíli něco sděluje, posílá bulletiny a já nevím, co ještě, zkrátka, začni se učit. Asi budeš mladší než jsem já, mě bylo 55, a začala jsem asi po 28. ale tentokrát naprosto vážně, tak se nenech zahanbit. Myslíš-li to s tradingem vážně, nic jiného ti stejně nezbyde. Čím dřív, tím lépe. Já vím, že tohle není to, cos chtěl slyšet, ale věř mi, je to tak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tá Tvoja odpoveď je presne taká, ako keby som sa opýtal, či mi nemôžeš odporučiť nejakú dovolenku a Ty by si mi povedal: Choď do cestovnej kancelárie. Alebo na otázku, či mi môžeš odporučiť, ako sa dostať z Bratislavy do Prahy, by si odpovedal: Nastúp do autobusu.
Keďže asi moja otázka nebola plne pochopená, upresním ju nasledovne:

Ktoré webstránky o informáciach z komoditných trhov používaš a poprípade mohol by si mi, prosím Ťa uviesť, s ktorými si viac a s ktorými menej spokojný?

Ďakujem veľmi pekne
des_Grieux

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hele rytiri,

o co ti presne jde? co konkretne hledas? jestli si chces jen tak cist to delaj komodity, financni trhy tak si pust bloomberg nebo reuters. jestli chces neco konkretniho tak se konkretne zeptej.

ted jsem si precetl tvuj puvodni dotaz. a odpoved byla spravna. pouzij vyhledavani. tj. kliknu na "vyhledavani" pak napisu fundament, zaskrtnu jen predmety a pak si to prectu. najdes tam par vlaken presne k tomuto tematu. usetrim ti praci a staci kliknout
www.financnik.cz/forum/search.php?18,search=fundament,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=ALL,body=,author=,subject=1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry deň 911,
na ľudskú osobnú skúsenosť, na názor, na odporúčania, na reflexiu objektívnej reality v našom vnímaní som sa pýtal. Nie na strojový algoritmus hľadania. Ale aj to mi pomohlo. Ďakujem. A ak sa moja reakcia niekoho dotkla, ospravedlňujem sa.
Možno som dotieravý, ale ešte jedna, resp. dve-tri otázky:
Ktorú webstránku o fundamentálnych informáciach najčastejšie používaš? Ktorú si klikneš ako prvú? Máš nejakú obľúbenú? Prečo?
des_Grieux

P.S. Spoznávanie reality cez skúsenosti, vnímanie a prežívanie druhých ľudí dovedie človeka ďalej v jeho ceste poznania pravdy ako osamelý boj s realitou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

des Grieux,

ja mam placenou sluzbu. takze klikam ta mi vse naserviruje. ale jinak, v tom linku je to vse napsane. dokonce tam Jardovi doporucuju ekonomicke kalendare. musis si to projit sam a zjistit co ti vyhovuje. sam se pak rozhodnout. nemyslim si ze by se tva reakce nekoho moc dotkla, jen jsou nekdy lidi unaveni odpovidat porad na to same. novacci se nesnazi nic najit, nic se ucit. vse chtej mit hned a naservirovane. takze asi tak. zdroju mas dost, studuj, uvidis co se ti bude libit vice

Link to comment
Sdílet pomocí služby

des Grieux,
já bych ještě dodala, že pokud si přečteš pravidla diskuse, a to bys měl, tak to, co po nás chceš, není povoleno. Jako odkazy na jiné weby. Každý si je musí najít sám. A není to vůbec těžké. Je vidět, že ses vůbec neobtěžoval přečíst si "Dotazy začátečníků", tam bys objevil tato pravidla: www.financnik.cz/art/zkusenosti/pravidla-diskuze.html

My, co jsme zde už delší dobu, je nechceme porušovat. Aspoň ne vědomě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim
nejdřiv vám chci poděkovat co všechno dělate na financnikovy je to super!
Dále mam jeden dotaz,mam demo best pro trader a koukal sem dnes na vaší anlyzu za 3 dny zpět
a když to porovnám na mojem Best Pro trader tak je to uplně jiný.jak je to možný že vy tam mate třeba ZLR který ja tam vubec nemůžu najít a to mam stejný datum i čas a vůbec mi to nesouhlasí prosím poraďte my Předem děkuji vaš věrný čtenař Dave ;) ;) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, pátý měsíc se zajímám o toto obchoddování, pátý měsíc v tom ležím denně několik hodin, strudium literatury, grafů, všelijakých serverů, různá dema, nejsou vyjímečné i denní desetihodinovky u PC, druhý měsíc už však vím, že toto je běh na dlouhou trať. V počátcích se zdálo, že je to otázka několika měsíců , uto problematiku zvládnout, hmmm, není.Alespoň poro mne ne, cítím však, že tohle je moje parketa a chci se tímto jednoznačně živit. Kolikkrát v sobě cítím bezradnost, že se nikam nesunu, že stojím na místě a tápu. Díky Finančníku, tyto malé krůčky vpřed snad zvládám a vidím, že každý začátek velké věci je velmi těžký. Přeji Vám všem mnoho úspěchů Libor (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak tohle asi potkalo každého, nebo skoro každého. Počáteční eufórie, jak je to jednoduché a skvělé, čím víc hodiny studia z desítek se mění ve stovky, tím víc je jednomu jasné, že to tak jednoduché nebude, jak si zpočátku v oné eufórii maloval. Ale stojí to zato vydržet. A hlavně nechat se poučit z cizích chyb a snažit se je neopakovat (stejně se to úplně nepovede a chyby budou). A první live kliknutí, to je kapitola sama pro sebe-ti, co pořád mluví o psychologii, vědí proč. Úspěch i neúspěch je skryt uvnitř naší hlavy, o tom jsem se přesvědčila sama, když v domění, že jsem na simulátoru, jsem brala obchody hned, jak jsem uviděla tvořící se patern (live váhám a čekám, zda se skutečně vytvoří celý a platný). Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že jsem nebyla na simulátoru, ale na svém ostrém účtu. A světě div se, měla jsem tam vyděláno 85$.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...