Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

vsem dobry den, zaroven krasne vanocni svatky a uspesny novy rok,
predem bych chtel tvurcum techto stranek uprimne podekovat za to delaji pro nas zacatecniky ale i pro ostati zkusenejsi tradery. opravdu klobouk dolu. timto bych take chtel pozadat o radu jake dalsi kroky bych mel podniknout abych se co nejlepe pripravil na vstup do komunitnich trhu. momentalne ziji v usa ale v breznu pristiho roku se vracim do cech. finncnika studuju uz delsi dobu od a do z. urcite se po navratu zucastnim nejakych seminaru, ale to je az za tri mesice. co nejke demo nebo neco dalsiho ke studiu nebo se venovat grafum? poradte prosim. dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

marva76
Nějak mi není jasné, jak "studuješ" Finančníka "delší dobu od A do Z"-dle mého názoru je zde vysvětleno naprosto vše potřebné, a pokud si člověk dá tu námahu a prohlodá se diskusemi, najde odpovědi na spoustu otázek, ale ono to chce čas a je třeba vynaložit určitou námahu k onomu "prohlodávání se" těmito zde do značné šíře rozvinutými diskusemi, takže je jednodužší zeptat se a čekat odpověď na tutéž nebo hodně podobnou otázku, co byla zodpovězena už někde x krát. Navíc jsi ani neuvedl, co tě zajímá - Forex, komodity, poziční, intradenní.......jakou teda chceš radu? Obecná rada zní-uč se číst grafy, uč se hladat v nich různé paterny, S/R úrovně, chceš-li obchodovat pozičně nebo spready, pořiď si TnT a věnuj se backtestingu a následně papertradingu-najdi si příslušná vlákna-použij vyhledávač-a máš spoustu námětů k přemýšlení i zodpovězených otázek. Když žiješ v USA, zřejmě umíš anglicky-je zde spousta doporučené literatury ke studiu-zakup a studuj!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tatiano,
nejvice mne zaujaly komodity, ale to jsem uz zminoval. jestli pozicne nebo intradenne to vzhledem k tomu, ze netusim jak budu v cechach casove vytizen nevim. kazdopane testuju oboje papirove a s potesenim musim konstatovat, ze "zatim" s malymi i kdyz imaginarnimi zisky. na nejakou literaturu jsem zde v knihovne taky natrefil. jen jsem si zkratka nebyl jisty jestli nemuzu delat jeste neco navic protoze ted na to mam spoustu casu. moc se tesim zpatky do cech az se budu moct zucastit nejakych seminaru a seznamit se z lidma kteri uz maji zkusenosti s live tradingem. kazdopadne dekui za reakci na muj dotaz. a preju mnoho uspechu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine, na poziční a spreadové obchodování je dokonalý soft Track´n Trade Pro-je zde o něm hodně psáno-nemá chybu. Cenově to není až taková hrůza, předpokládám, že v USA pracuješ, tak by to pro tebe neměl být problém. No a na intradey zde máme většinou Interactive Brokers a Sierru, není to samozřejmě dogma, lze i jinak, opět je tady ve vláknech toho dost a dost. Přečti si Eldera, zakup si zde inzerovanou Psychologii obchodování, investice tuším 200 (250?) Kč je směšná vůči tomu, co ti to poskytne, pracuj na své psychice, je to důležité, vím, o čem mluvím. Jak jsem se při svém prvním live obchodě klepala a mozek na pár desítek vteřin úplně vypnul - hrůza. Stejně to bude jiné, až jednou do toho půjdeš live. Nebylo by špatné už nyní si otevřít účet a na ty peníze prostě zapomenout, zvykat si na myšlenku, že je vlastně vůbec nemáš, aby ses pak netřásl o každý dolar. Myslím, že i Tomáš to takhle nějak udělal, já taky. Prostě jsem je ve své mysli jakoby "odepsala", takže mě teď až tak nebere, když mám nějaký ztrátový obchod. Vím, že je to normální, a nerozhází mě to. Ale to je můj názor, nikomu ho nevnucuji.
V každém případě chvilku potrvá, než si ujasníš, co vlastně chceš dělat. Akčnější je intradenní, chce to ale víc času, ovšem stačí 2-3 hodiny denně, není nutno sedět u PC 8 hodin. Poziční je klidnější, časově méně náročné, ovšem náročnější finančně. Na ID ti stačí účet 5K, některý broker ti ho založí už za 3K, poziční začínat s menším účtem než 7-8K je téměř nesmysl, chce-li člověk dodržovat nějaká pravidla MM, jako riskovat ve podobě SL méně než 4-5% účtu - ti nejlepší riskují jen 2%. Tady si pak rozhodně zaplať pár kurzů, eliotky asi můžeš vynechat, daně taky, to ostatní doporučuji absolvovat-jsou to dobře investované peníze.
Tak ať se ti daří ujasnit si, co vlastně chceš. Já se původně připravovala na dráhu pozičního obchodníka, a ejhle, je ze mě intradenní, a k pozičnímu se vrátím, jakmile si budu moct dovolit z vydělaných peněz dodotavat druhý účet na obchodovatelnou výši. A hezký zbytek svátků.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tatiano,
dekuji za odpoved. s tim uctem je to skvely napad. po tech programech se taky hned podivam. s penezma problemy nemam. cestuju uz par let po svete a pri tom si vydelavam, ucim s anglicky, poznavam nove lidi. komodity jsem se rozhodl delat jen pro to abych pokud se mi bude darit pomohl domu dusvniho zdravi v ostrave, kde pracuje moje maminka a vim ze maji neustale problemy s dotacema a lidi co k nim prichazi zadat o pomoc je diky dnesni uspechane dobe cim dal vic. jako cil je to pro mne obrovskym zpusobem motivujici a snazim se delat opravdu max. nastesi mam tolerantni zenu, ktera mne podporuje. takze jeste jednou dekuji za rady a preju hodne stesti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine, TnT - (Track ´n Trade) je od Gecko software-dej do vyhledávače, najdeš, zaplať si data na rok, vyplatí se. Je-li tvá motivace vydělávat taková, jak uvádíš, ráda v čemkoliv pomohu - jsi má krevní skupina, též mám podobnou intenzivní touhu pomoci-a bez peněz to nelze. Můžeš mi napsat na můj mail-nemám ho skrytý. Případně dám kontakt na ICQ nebo internetový telefon.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den,

Jsem zacatecnik a vyhledove bych rad zacal obchodovat forex. Na demech se mi celkem dari dosahovat zisky, tak me napadlo, ze bych si to zkusil s pro jistotu prvne s mini loty (10k). Tim bych si potvrdil jestli je muj system ziskovy i v realu a postupne bych se mohl zacit vyrovnavat s psychologii obchodovani s opravdovymi penezi.

Ma otazka zni - nejsou mini loty mene likvidni nez standardni loty? Selsky rozum mi rika ze musi byt mene likvidni, ze vetsina obchodniku obchoduje se standardnimi loty a kde neni kupec neni prodejce. Na druhou stranu si rikam, ze pokud nekdo kupuje 1 lot, tak jej muze koupit od 10ti prodejcu minilotu, ale to jsou jen me teorie...
Vim ze napr EUR/USD je nejlikvidnejsi trh na svete, ale presto bych rad znal odpoved. Pokud nekdo vite jak to je, poradte pls.

Diky,
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

CrazyMad
K lotům vs. miniloty...
FX nejsou komodity a tzv. "párování" nemá vzhledem k specifice FX stejný význam, jako u jiných burzovních obchodů. Denní objem FX trhu cca 2 bil. dolarů s napojením cca 90% bank, brokerů, investorů atp. na jeden centrální systém, "prkotiny" s 10 loty, lotem nebo dokonce s miniloty se v běžném obchodování prakticky neřeší. Trochu jiné je to u dat, kdy vzniká přetlak určítých objednávek a nutnost hedgingu přes velké banky. Ale ani tam tak mizivé objemy (do 100 lotů) nehrají roli... EUR/USD je jen zdánlivě nejlikvidnější pár.., jsou dny, a není jich málo, kdy naprosto kraluje např. cable
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...