Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Zdar, ano, gapy mohou byt i v intradennim prubehu a nejenom po otevreni trhu, ale treba i prave kdyz se ceny velmi rychle meni- rakce na fundament, prolomeni silne S/R. Jak velke ocekavat by asi chtelo prohlidku konkretnich trhu, ale rika se, ze v intraday je to mensi stres pro obchodniky nez v pozicnim:), praktickou zkusenost nemam:). Kde je nejaka mezera-gap, tak tam vlastne "neni graf" a proste se za danou cenu vubec neobchodovalo, takze ikdyz tam nejaky obchodni prikaz byl, napriklad SL, nemoh byt vyplnen a vyplnil se proste pri nejblizssi mozne prilezitosti, coz je nejblizssi vyssi cena kdyz jde o SL pro long pozici, nejblizssi nizssi cena kdyz jde o SL v short pozici, pricemz i na tyto nejblizssi ceny lze chytit jeste nejakou tu slippage. Obchodovani na komoditnich trzich je vysoce rizikove:) Taky to budu muset nejak resit, nenapada me zatim vice, nez jen obhlednout historicka data, zjistit bezne a maximalni velikosti gapu a aspon zhruba vycislit o kolik nas mohou mesicne pripravit. Pokud uz te to zastihlo pri papertradingu, mas vlastne docela stesti, hned mas nejaka data rovnou z trhu k pozdejsi analyze, uz z toho muzes vyjit:)

Hodne zdaru vsem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj, bohužel nemůžu založit vlastní tema tak zkusím přispět tady. Jak na obrázku vidíte můj stop-loss dosažen tentýž den. Já to vidím tak že pošlu brokerovi příkaz buy.... a přikaz na stop-loss a on mi nakoupí za cenu kdy byl trh otevřen , protoze muj příkaz buy měl nižší hodnotu než je otvírací cena a ted to nejdůležitější , umístí ihned stop-loss a tak ještě tentýž den vystoupím z trhu ze ztrátou jakou jsem předem určil?? NEBO vystoupím až druhý den na mnohem nižší hodnotě a tak ztratím mnohem víc než jsem chtěl? V tomhle nemám jasno a při mém back-testingu mi to dělá nepořádek, protože se to občas stane. Doufám že je to pochopitelné a sám si myslím, že opustím trh ještě tentýž den,ale opravdu si nejsem jistý. Děkuji mnohokrát za odpovědi

4522

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak som sa rozhodol ,ze napisem do fora aj ja a to preto ,lebo sa nemozem nejako odrazit dalej.Prestudoval som cely manual dva krat a k tomu vecsinu clankov uvedenych na tomto serveri.Postupne som si zacal vytvarat stradegiu s woodie CCI ,ktoru som chcel odskusat na nejakom programe.Po zhliadnuti niekolkych programov sa mi zalubil program od PFG Best ProTrader,ale tento ma pre ID (3min.) len 10-dnovy backtesting.Tak som zacal hladat dalej.Stiahol som uz niekolko programov a som zaregistrovany uz na niekolkych serveroch,ale bezuspesne.Program,ktory by mal historicke data na ID s woodie CCI,som nenasiel.Tak mi ostava len jedno ,otvorit si niekde ostry ucet ,co uz su zbytocne investicie a bude ma urcite lakat s nimi obchodovat.Takze by som to zhrnul,ziadne backtestovanie na ID na niekolko mesiacov sa uskutocnit neda,ako tu bolo niekolkokrat popisovane.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fufno,

jde ti o backtesting, nebo o papertrading? Pokud chceš obchodovat některý z indexů, tak tady na stránkách se dají najít bez problému historická data několik let zpět. Sierra chart se dá také pronajmout třeba jenom na měsíc viz Wiki a můžeš trénovat do aleluja.. No a pokud se týká papertradingu, tak neni problém stáhnout si demo platformy od nějaké společnosti a máš to na cca měsíc včetně reálných dat. Pročti si v diskuzi vlákno brokeři, tech odkazů je tam dost.

Myslím, že se to celkem bez problémů dá dát dohromady.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to fufno

Abych to zhrnul, je mnoho možností jak jednoduše a snadno backtestovat ID. A to dokonce zdarma. Už jsem jich několik vyzkoušel. Nyní k backtestování používám Trade navigator platinum od firmy Genesis: www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/genesis-trade-navigator-platinum.html
Umožňuje ruční backtest - jmenuje se to v něm Replay History a nebo se v něm dají backtestovat strategie naprogramované. Dá se používat 30 dnů zdarma. Jsou v něm intradenní data na několik let až několik desítek let do historie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to paveln, myslel som si ,ze mi to napises. Na tejto stranke (viz.obr.) som vyplnil formular s email adresou,na ktoru mi poslali adresu pre download.Tak som na nu klikol a zacal sa mi stahovat subor s nazvom financnik.exe. (45Mb).Po stiahnuti sa zacala instalacia programu Ensign,co som zostal prekvapeny,tak som zopakoval vsetko znova ,ale stale to stahuje iba Ensign.Tak neviem kde je problem?

4550

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Zajimalo by me kdo obchodujete namisto v dolarech v eurech? Vzhledem k zoufale situaci dolaru na trhu a pokracujimu posilovani ostatnich men vcetne te nasi premyslim o otevreni euro uctu u sveho brokera v USA. Prijde mi to z hlediska budoucnosti euro meny v nasi zemi jako rozummejsi a praktictejsi krok.

Kdo mate jake zkusenosti s pripadnym prechodem?

Viktor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...