Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

sem naprosto totální začátečník , jehož informace pocházejí naprosto jen z této stránky, kterou jsem již i se svým kamarádem , vcelku dobře pročetl, a pár knih.Dále se také pereme s Genesis Trade navigator platinum.Nutno podotknout že někdy sme nahoře někdy dole...:) Žádné velké úspechy zatím na poli papertradingu neslavíme.Ale věříme naší strategii.A velice nás to baví...I když by to měla být nuda..:)

Dotaz, má pro nás význam jet na Vaše setkání 1.12.2007, abychom tam nezabírali místo...Je nám jen 17 let....

S pozdravem
Lucas a Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[bold] to FUFNO[/bold]

[ital]"...Takze by som to zhrnul,ziadne backtestovanie na ID na niekolko mesiacov sa uskutocnit neda,ako tu bolo niekolkokrat popisovane." [/ital]

ahoj,a co takhle zkusit program Track'n'Trade ( o kterem i tady na Financnikovi je rozsahly serial ...). Baktestovat s nim muzes data nekolik let zpet ...

Hodne uspechu! (tu) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Dobrý den,

mám několik otázek a moc Vás prosím o rady.

Studuji ve Velké Británii International Business a do 15.11. musím zpracovat projekt o Covered Interest Rate Parity (CIP) mezi Českou Republikou a Spojeným Královstvím. Materiály o UK jsou k dispozici v každé druhé business příloze, Spot exchange rate pro CZK/GBP a GBP/CZK také není problém, ale zjistit Forward Exchange Rate v České Republice je skoro nadlidský úkol. První týden jsem projížděla internetové portály a hledala a hledala, bez výsledku. Ve čtvrtek se mi byla kamarádka zeptat v bance a tam ji oznámili, že to vypadá, že o tom ví více než oni sami, takže také bez výsledku. Proto bych Vás ráda poprosila o pár informací:

Jde o to, že honím arbitrage opportunities. Umělý model: jsem vlastníkem českého kapitálu 100.000.000CZK a na základě spot je směním za libry aby mohla investovat v UK (interest rates zjistím podle www.ft.com, ussually jsou okolo 6%) A teď přichází můj problém, chci vstoupit do smlouvy o forward exchange rate a:

1. Potřebovala bych znát forward exchange rate na 1 rok pro přeměnu libry na korunu a jednalo by se o částku okolo 2.800.000 liber. (Jde o to že honím arbitrage opportunities)

2.Jak je tato smlouva hodnocena, jako 360, nebo 365 dní? (Chystám se totiž investovat v UK na jeden rok, tak jestli to nekoliduje)

...Tak tedle emil jsem poslala všem bankám a kdo ví komu ještě, přišla mi jedna nic neříkající odpověď, dvě o tom že mi s tím nemůžou pomoci a další se neozvali... no tak jsem vyslalakamarádku do bank a tam ji řekli že toho ví víc než oni sami dohromady, (td)

Už fakt nevim kde mám hledat, což mě utvrzuje v tom že když si ty čísla vymyslim, tak se toho stejně nikdo nedopátrá...no každopádně kdyby někdo něco věděl, tak budu really really moc moc moc moc moc vděčná...

Za případný odpovědi děkuju děkuju
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Tome, zkuste tenhle odkaz: www.britefutures.com/tools/Calculator.aspx
Tam si zvolte určitou komoditu, do první kolonky napište libovolnou částku na buy, do druhé opět libovolně částka na sell, a jak to odkliknete tak se vám zobrazí propočet, kde se ukáže hodnota ticku a kolik to je v $. S pozdravem
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě jen pro doplnění: detaily jednotlivých komodit včetně údajů, co tě zajímají, se najdou vždy na stránkách konkrétní burzy. Třeba kukuřice a další plodiny se obchodují na CBOT:
www.cbot.com/cbot/pub/cont_detail/1,3206,1213+14389,00.html
Je zde uvedeno, že nejmenší pohyb (Tick Size) je 1/4 cent/bushel (což dělá $12.50/contract)

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ještě jedna věc hmm nevim jestli to počitá zrovna dobře ted na paper jsem koupil Feeder cattle a počita mi to tam při minimalním pohybu za 107,7 na 108,35 šílený častky, že nevím jestli je to možný ?? Ještě k těm přepočtum na USD na tom cbot je mi to jasny, ale tam se neobchoduje se vsema komoditama jako např masa a softs a na nymexu tam se v tom nevyznam anglicky umim quite good ,ale asi to není dostačující nějak se mi nedři to tam najít
díky za odpověď Tomas :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:
Uzitecnej link, diky.

Tomik:
Chybu mas nejspis v tom, ze do toho kalkulatoru zadavas ty hodnoty s desetinnou "," namisto desetinny "." Nejen ze to pak krasne vychazi, ale obecne se v US pouziva tento zpusob desetinneho oddelovani (na webech, v programech, vypisech z uctu :) atd.). Cim drive si na to zvyknes, tim lepe.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den, koupil jsem si knihu "dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů" a mám problém.
Přestože je všechno napsáno poměrně pěkně a polopaticky, jedna věc, přestože jsem už na straně 70 a čtu to i víckrát a vracím se mi není jasná ...

Jak je definované denní rozpětí? Dostal jsem se k lekci průlomu denního rozpětí a bez toho se nehnu dál.
Přesná definice tam není, jako by autor spolíhal nato, že to každému dojde, ale mě to fakt nedošlo.

Je to rozpění mezi high-low předchozího dne, nebo open-close předchozího dne, nebo je to high-close, low-close .............. fakt nevím.

Dále to používá jak jsem se již zmiňoval v průlomech denního rozpětí na str. 63 dole. Cituji :

"....každodenní výsledek nakupování a prodávání dluhopisů na otevírací ceně ve vzdálenosti 100% cenového rozpětí předchozího dne nad hranicí otevírací ceny pro nákup a 100% pod hranicí otevírací ceny pro prodej.

Děkuji za radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já si vždy na obchodní platformě vyznačuji linie dení o- h-l a také linie h-l z předchozího dne. Proražení těchto linií může mít za následek větší pohyb ceny ve směru proražení. Obzvláště silný signál se mi jeví při proražení linie h-l z předchozího dne. Rozdíl mezi h-l z minulého dne je dení rozpětí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...