Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
mohl by mi někdo zkušenější prosím poradit kde je možné najít hodnoty jednotlivých ticků uvdené v dolarech, počtů ticků v plném bodu, apod.? Již jsem vyčetl, že tyto údaje jsou uvedeny na stránkách jednotlivých burz, nicméně se mi zatím nepodařilo je nalézt, Vím, že některé trhy jsou uvedeny i v "online manualu" ale nenašel jsem tam "emini trhy" - konkretne, e mini russell 2000, e mini Dow Jones a e mini S&P 500.
Předem moc díky za pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Ynseminátor": To je těžké když se tu nesmí dát link. V detailech kontraktu to je napsáno, např. na strankach IBčka si najdi "Contract info" třeba pro ER2. Je tam uvedeno: "multiplier = 100", takže bod má 100$ "Increment = 0.1", takže nejmenší pohyb (jeden tick) je desetina, což je 10$

4478

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bukaj,

je nesmysl otevírat účet s tak malou částkou. Stačí zezačátku pár ztrátových obchodů (což neni žádný problém)-máš margin coll a můžeš se jít klouzat. Je lepší našetřit min. 5000$ a potom si teprve otevřít účet. Neni kam spěchat, trhy tady byly před tebou a budou tady i dlouho po tobě. Nic ti neuteče.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Danek a Rich
Děkuji za odpověď. Ale budu s Tebou polemizovat. Četl jsem si manuál a mám i jiné zdroje a tvůrci těchto stránek píší sami, že riziko na jeden obchod by mělo být 2-5% (z 2500$ to je 50-125$) dále margin by neměl dosáhnout 50% stavu na kontě což je 1250$. A přece existují kontrakty na, které bych s marginem kolem 1000$ nebo SL kolem 100$ dosáhl ne? Ať už různé mini atd.
Toto je můj názor. Nechci Vás otravovat, ale doufám, že odpovíte děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bukaj: neotravuješ... Ono záleží na tom, co chceš obchodovat. Rozhodně by jsi si měl vybrat trh, který se pohybuje a na kterém budeš mít možnost otestovat svůj systém na dostatečném počtu obchodů. A pokud ti jde o obchodování komodit nebo indexů, tak příliš možností není. Samozřejmě najdeš komodity a brokery s marginem kolem 1000$ a SL 100$ může být pro tvůj obchodní systém dostatečný, ale co když na začátku chytneš čtyři až pět ztrát zasebou? Když započítáš komise, tak jsi skončil... A věř, že pět ztrátových obchodů v jedné řadě přijde a nebude to trvat dlouho. Spočítej si, jak se tvoje šance "na přežití" zvýší, když začnes s účtem 3000, 4000, 5000$. Pokud začneš s tak vysokým účtem a budeš mít dobrý obchodní systém, budeš ho zvládat i při ostrém obchodování a budeš se držet pravidel, které uvádíš, tak je pravděpodobnost přežití reálná. Jestli začneš obchodovat s účtem 2500$, tak se pravděpodobnost rychlého konce blíží jistotě. Všechno to jsou jenom počty. Když nebudeš mít na začátku dostatečný finanční polštář, tak zbytečně skončíš dřív, než přijde ten ziskový šestý obchod.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bukaj: s tradingem to máš jako s jakýmkoliv jiným podnikáním. Pokud chceš založit prosperující firmu tak kromě dobrého obchodního nápadu (v tradingu obchodní systém) musíš mít dostatek kapitálu na rozjetí, tj. reklama,kancl atd. a na pokrytí případných ztrát způsobených začátečnikými chybami. Takže místo ukvapeného začátku radši delší dobu trénuj, piluj obcodní systém a šetři, protože ušetříš dvakrát :-) nic ti neuteče.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj zdravim vsechny tradery chtel bych se rad zeptat zda-li muzou vznikat gapy behem deniho obchodovani?(nemyslim tim otevreni trhu, uz se obchoduje..teba 2 hodiny).Stala se mi takova nemila vec, bylo to jen pri simulovanem obchodu , ale kdyby to byl real tak jsem ztratil.Mel jsem nastaveny stop na urcite hodnote a ono to tu hodnotu preskocilo.Brooker ukoncil obchod asi 30 bodu nad mym stopem a kdyz jsem se ptal proc se tak stalo tak mi to vysvetloval, ze se jednalo o gap a ze me vyhodili z trhu jak nejdrive to bylo mozne.Myslel jsem, ze gapy mohou vznikat jen rano, z duvodu nahromadeni nocnich obednavek na prodej nebo nakup.Prosim muzete mi to nekdo vysvetlit?Dekuji predem za odpoved
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...