Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

papertrading je predevsim o testovani tvoji strategie obchodovani (ta dulezitejsi cast) a demo ucet je spis o testovani platformy pripadne brokera, pomoci ktere tu svoji strategii uplatnujes (ta mene dulezita cast)

obchodovani na demu ma vetsinou jeden hacek. a tim je omezena doba dema, ktera se pohybuje vetsinou od 7 do 30 dnu. za tak kratkou dobu vytvorit funkcni strategii dost dobre nejde . . . (alespon mne ne :) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdarec všem ....téma S/R úrovně a divergence
jelikož jsem nenašel nikde otevřené podobné vlákno tak se zkusím zeptat tady
Obchoduji ER2, zatím jen backtestuji v playbacku a používám CCI a divergence.
Mám na zkušenější obchdníky či tomase dotaz: jakou dobu zpátky sledujete S/R úroveň? já si zatím vždy při přípravě na obchodní den/než zapnu playback, chovám se jako by to byl reál/ vytisknu graf 15 min a 60 min a zakreslím si S/R úroveň do vzdálenosti max 14 dní , pak už je jich dle mě moc a paterny které mě potom obchod nabízí beru jen když jsem vzdálen o min 5 bodů, což sice filtruje hodně obchodů ale zase není tolik ztrátových.
A ten samý dotaz mám na divergence - proti trendu spojuji vzdálené vrcholy u CCi max do 1,5 hodiny, ostatní neberu.
Z toho mě vyšel upravený OS který dává jen tak 2 obchody za den ale vesměs jde o Ghosta a podpořeného protitrendovou čarou a PT nastavuji vždy v rozmezí těch S/R úrovní.

díky za názory Gordon
"dívám se na trh pod úhlem 361°"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to avatar:
Ahoj, Bownův pohyb by se dal přeložit jako náhodný pohyb částic např. v plynu nebo kapalině. Je pojmenován po botanikovi Robertu Brownovi, který při pozorování kapaliny mikroskopem zaznamenal pohyb částic. Tehdy se však všeobecně přijímala doměnka, že částice jsou živé mikroorganizmy. První kdo exaktně popsal Brownův pohyb byl A. Einstein v roce 1905, který se opíral o kinetickou teorii částic a tím i doložil tehdy ještě pořád zpochybňovaný fakt, že látky se sestávají z atomů a molekul. Brownův pohybje jeden z nejjednoduších stochastických procesů v přírodě, ale
pro jeho popsání zapotřebí alespoň elementární stoch. analýzy. Opírá se hlavně o Langeviho rovnici. K popsání finančních trhů se docela dost využívá, právě z toho důvodu, že je to náhodný proces stejně jako trhy. Jestliže jseš zdatný v matice, potom můžu doporučit např. The Statistical Mechanics of Financial Markets.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, zajímá mě jestli lze v reálném obchodování úspěšně obchodovat bez použití platformy a pouze s grafy dostupných na internetu nebo vytvořených např. v excelu a jestli je to rozumné ? Ještě doplním, že jsem začátečník a časem bych chtěl začít obchodovat komodity s nižší volatilitou .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...