Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Dobře, tak si budu hlídat dejme tomu proražení předchozího dne, ale přeci u toho nemůžu sedět stále. Používám demo VT a tam mohu zadat příkazy buy, sell, entry stop nákup, entry stop prodej .... (ten program je počeštěnej, tak kdoví jestli víte co to znamená).
Ale co tady zkouším, tak asi nejde zadat např: Když cena klesne pod např. 100, tak vstup do pozice short .... nebo jde?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nejprve si určete, které trhy chcete obchodovat a na jaké bázi-pozičně, intradeně a pak začněte vyvíjet obchodní plán pro daný trh. Každý trh je trochu jiný a musíte tomu přizpůsobit parametry vašeho plánu. Já obchoduji v rozpětí h-l, ale pokud se cena blíží ktěmto hranicím tak vím , že může jít rychlejším tempem než je obvyklé nebo se taky může odrazit a tuto hranici nepřekročit. Těchto poznatků se pak snažím využít při svém obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat na jednu věc. Pokud to tady již někdo někde zodpověděl, tak se omlouvám. Nenašel jsem.

Jde mi o to, že už vím, co budu obchodovat a jak - e-mini trhy intradenně. Pročítám si knížku Tradingem k bohatství a nalézám v ní zajímavé info o indikátorech. Můj dotaz zní, jestli není "zbytečné" zbacktestovat "x" indikátorů, "x" obchodních plánů nebo se raději zaměřit jen na jeden?

Myslím si, že když zbacktestuju více indikátorů, lépe přijdu na ten, který mi bude více vyhovovat. Zase na druhou stranu pokud se zaměřím na jeden indikátor, tak ho lépe zvládnu (budu se věnovat pouze jednomu). Co když ale po např. půl roce backtestu jednoho indikátoru zjistím, že mi nevyhovuje?

Jak jste začínali vy, pokročilejší tradeři? :-) Podělí se někdo o svoje začátky?

Díky všem za odpovědi a přeji Happy New Year :-)

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero:

V knizce Tradingem k bohatství je popsana opravdu spousta indikatoru i zpusob jak je obchodovat. Dokonce v ni i Dr. Elder predstavuje nekolik kompletnich obchodnich systemu, ktere si vlastne muzes prevzit a "hnedka zacit obchodovat".
Nejsnazsi je asi vybrat si system kterej ti sedi nejlip a jemu se venovat. Muzes ho pretvaret podle sebe, nejaky indikator treba vypustit a pouzit jiny, to uz je vsechno na tobe.
Ja jsem zacinal u dvou klouzavych prumeru, pres Triple screen, az jsem skoncil u Woodieho, kteremu se venuju pres pul roku, momentalne resim problem s malym RRR, ale za tu dobu vim co od systemu muzu ocekavat.


Postupem casu zjistis, ze je to stejne vsechno jenom o tvoji hlave a ostatni je jenom nastroj k obchodovani ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Viem ake sú podmienky, no napriek tomu vie sa so mnou spojiťTrader najlepšie s okolia Popradu? Objavil som vašu stránku na nete a prečítal som toho veľa no nie dosť.Obchodovanie na burze to je pre mňa tabu.
Musím si to nechať rozležať v hlave (príliš veľa informácii naraz).
Som podnikateľ už desať rokov a znova nastal čas na ďalší krok dopredu samozrejme je to jasné aj z dátumu kedy píšem tento mail.

Mimochodom úspešný rok 2008 všetkým.

Ďakujem Palo PP.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To nighthero.

Ja si naopak myslim,ze byste mel aspon zbezne pochopit zakladni nalezitosti o tech hlavnich indikatorech a az postupem casu kdyz si vyberete obchodni system,jit vic do hloubky u tech indikatoru ktere Vam budou vyhovovat a hodi se do systemu.Mozna,ze se naucite hodne zbytecnosti ktere do budoucna nebudete potrebovat,ale je to asi nevyhnutelny proces,protoze jak nyni budete vedet ktery je ten pravy,nejvice vyhovujici? Nejdrive si musite udelat nejaky prehled a az postupem casu nejaky vyber.
T o je moje skusenost.
Preji hodne stesti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Merkur1, Josee a MNovak - díky za reakce.

Na obou odpovědích je něco správného, ale když jsem o tom přemýšlel, tak se přikláním k názoru Merkura. Nyní nemůžu vědět, co je pro mě optimální, proto si myslím, že je potřeba vyzkoušet pár indikátorů, obchodních systémů, patternů. Zajímá mě např. RSI, MACD histogram, pivoty a určitě CCI - u toho možná skončím, protože nevím proč, ale nějak mě "láká" :-), ale zdá se mi poměrně komplikovaný. Je mi jasné, že nejsou nejdůležitější vstupy, ale MM a moje psychologie, ale přece jen musím něco vyzkoušet.

Možná tím "ztratím" nějaký čas, ale na druhou stranu to taková ztráta nebude, protože budu koukat do grafů a mohl by se mi vyvinout nějaký ten cit pro trh. :-) A hlavně budu mít vlastní zkušenost s indikátory a lépe si vyberu ten, který mě bude sedět lépe.

Pokud chcete ještě někdo poradit nebo se jen podělit o svoje názory, sem s nimi. :-)

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To nighthero.

Bude na Vas jaky si zvolite obchodni system,ale nez dospejete k tomu finalnimu,bude to nejaky cas trvat,proto neni kam spechat.Mame dve hlavni skupiny indikatoru a kazdy se pouziva k jinym ucelum.Trendove k urceni hlavniho trendu a oscilatory ke hledani vstupu do pozic.Trendove jsou dobre v trendu a neucinne v obchodnim rozpeti a oscilatory naopak.Dalsi dulezitou otazkou je v jakem casovem ramci chcete obchodovat,jestli pozicne nebo jen na par hodin.To sebou nese problem nastaveni periody indikatoru.
Ja jsem si na zacatku kreslil grafy sam.Bylo to zdlouhave,ale melo to velke pozitivum v tom,ze jsem pochopil jak pracuji.Nejde jen o to,ze si nekde v knizce prectu ze signal k nakupu nastane kdyz se nekde neco prekrizi.To by bylo prilis malo.Hodne signalu je falesnych a kdyz pochopite logiku stavby indikatoru,dokazete casem jejich signaly filtrovat.

V kazde skupine existuji ruzne pristupy stavby indikatoru.Proto kdyz uz v systemu mame napriklad dva oscilatory,kazdy by mel byt jiny.Chybou by bylo mit pohromade treba RSI a W%R protoze jsou si dost podobne a misto prehledu by nam tam vznikl chaoz v kterem bychom se nevyznali.Stejne ale plati moudre pravidlo ktere rika,ze mene je vice.Uplne staci jeden indikator k urceni trendu,jeden oscilator plus TL nebo klouzavy prumer atd.Vetsina asi postupem casu prechazi ve vetsine lidskych cinnosti od slozitejsich veci k tem jednoduzsim.Je to dano asi tim,jak se clovek v konkretni veci zdokonaluje a uz nepotrbuje podpurne berlicky,proste ty procesy uz ma v hlave a kdyz se podiva na graf,dokaze hodne veci predpokladat dopredu treba svoji zkusenosti nebo podle velmi jednoducheho systemu.Bohuzel,kazdy zacatek sebou nese zbytecne slozitosti.

Preji hodne uspechu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to NightHero

tak si dovolim aj ja niecim prispiet a trochu obhajit trading bez indikatorov, v tomto mi je TOP Joe Ross, ktory obchoduje bez indikatorov a ako on tvrdi ''obchoduj to co vidis a nie to co si myslis'', zacinal som s TSS a indikatormi, teraz vlastne vyuzivam TSS stale ale s jednym rozdielom - idem bez indikatorov :), az teraz spatne si to uvedomujem, ked skusam aj indikatory ako formu ''filtra'' ze ich vlastne nepotrebujem, pozriem sa na trh a vidim ci trenduje alebo nie, vidim ci ide do strany alebo nie, vidim prilezitost vstupu do trhu a to bez akehokolvek indikatora, ved koniec koncov indikator je len odvodenina ceny, tym samozrejme nechcem uberat na ich hodnote, je milionov spobov ako zarabat peniaze v trhu, hlavne je si uvedomit ze ziadny system nedokaze zachytit kazdny vrchol a dno, kazdy system ma zle a dobre obdobia a bez prisneho MM a dostatocneho kapitalu to nepojde...psychika tu hadam ani netreba spominat, to je tu kazdemu jasne

''Pravda je silne subjektivna zalezitost''

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...