Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
brzy si budu fundovat účet u IB přes finančníka a prvotní převod peněz budu provádět od jiného brokera (FIO) ,a ne ze svého účtu.Chtěl bych se zeptat jestli bude pro mě něco jiného,co vše musím vědět od svého současného brokera(FIO),a taky kdy budu oznamovat IB číslo svého osobního účtu.Budu rád za každou radu nějak jsem se v tom ztratil a rád bych,aby mě vše klaplo na první pokus a nic mě nezaskočilo.
Předem díky
borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

mám dotaz... používám na backtesting data od SMmagic a používám 5 a 25min timeframe. Obchoduji na základě MACD pohybů na 25 minutovém timeframe a poté vstupuji na close na 5minutovém po zhodnocení situace. Ovšem close na 25 a 5 min jsou naprosto rozdílné. Mám jen obavy jestli to mám vůbec správně nastevené, bylo by to později zklámání. Je to v pořádku? Logicky jsem si to vyložil tak, že ty časy a přesnost u vyšších timeframů jsou prostě méně detailní, tak jsou "malinko" rozdílné(někdy až 60 a více dolarů).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

sleduji Financnika jiz nekolik mesicu a musim rict, ze mi pripada, ze Trading je to, co hledam uz velmi dlouho.
Zatim jsem ve fazi pozorovani a sbirani informaci. Po precteni manualu a nekolika knih bych rad zacal backtesting a papertrading. Chtel jsem si proto stahnout frontend Bracket Trader, ale jelikoz mam pocitac Mac OS X, hlasi mi, ze musim BT otevrit v PC. PC sice take mam, ale na tom si hraji deti a tak bych pro trading radeji pouzil Mac. Muzete mi prosim nekdo poradit? Rad bych si zaplatil take Siera Chart, ale nevim, zda nebude podobny problem.

Za pripadne rady predem dekuji.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Canman Napsal:
-------------------------------------------------------
> Rad bych si zaplatil take
> Siera Chart, ale nevim, zda nebude podobny
> problem.
>
> Za pripadne rady predem dekuji.
>
> Petr


Primo na strankach Sierra Chart se vse velmi jednoduse dozvis:

Requirements

Operating system requirements: Windows XP (Recommended), 2000, 2003, Vista. Users of Windows 95, 98 and ME can use version 87 available below.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To murphy:
Diky za odpoved. Ja sice na MACu nejake aplikace z PC mam (MS Word, Excel a PowerPoin), to ale asi neni to, v cem by mi Siera Chart mel fungovat. Bohuzel jsem pouze uzivatel pocitacu, jakmile na me vypadne nejaky neobvykly dotaz, musim pozadat o pomoc nekoho zkusenejsiho. Myslis tedy, ze kdyz zprovoznim na MACu virtualni PC, bude pro trading pouzitelny?

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neznam konfiguraci tveho maca. Virtual PC a pod programy emuluji prostredi PC a lze na nich (s mensi ci vetsi mirou omezeni) provozovat programy pro windows. Urcite je na to ovsem potreba trochu vykonejsi stroj a dostatek pameti RAM.

jestli vladnes anglictinou, tak tady jsou nejake tipy jak to dat dohromady:

www.apple.com/macosx/applications/virtualpc/
www.microsoft.com/mac/products/virtualpc/using.aspx?pid=usingvirtualpc&type=howto&article=/mac/library/how_to_articles/virtualpc/vpc_settings.xml

na druhou stranu je potreba zvazit, jestli by nebylo rozumnejsi proste koupit dalsi PC pouze na trading. (nesmis k nemu poustet deti ;) )
dnesni ceny jsou myslim vice nez prijatelne a i slusne PC nebo dokonce i notebook se da poridit za hubicku. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

ahoj..neviem kam inde to dat tak to davam sem.mam par trivialnych otazok.vopred dakujem za trpezlivost..pri mojich hlupch otazkach:)
1) . daju sa niekde s sledovat intradene grafy-aktualne alebo starsie aj.pokial sa da zadarmo a keby tam boli aj niake indikatory. docital som sa tu o www.tradesignals.com/charts/ ale nepodarilo sa mi zistit kde presne to tam je..a este som cital o uz neviem ako bolo ta stranka kde sa papertradovat intradenne trial mesiac ale ze na novy mail sa tam da znovu registrovat ale tam to pytal odomna cislo kreditiky pri registracia-bohuzial nemam, tak poradte ked tak inu moznost...pokial free.
2.) kde presne najdem velkosti aktualnych marginov......teda nasiel som to tu ale a¨¨na strankach som sa nevedel zorientovat ze presne ktora kolonka to je..v tabulke.
3.) neni mi jasne....vlastne podla pohybu aktualnej ceny komodity sa zisk rata nie z marginu ale z celej ciastky za ktoru sa margin zlozil....a straty pri klesajucom trende sa pocitaju z marginu ci opet sa vypocitavaju z celkovej ciastky?
4.)ako zistim v akej hodnote dostanem danu komoditu za znamy margin?je pevne dana ci je zadavana mnou? je obmedzena na kontrakt?
ked kupim dva kontrakty niecoho mam dvakrat vecsi zisk...mozem kupit jeden kontrakt v dvakrat vacsej hodnote...aky je medzi tymito dvoma pripadmi rozdiel?
celkom nechapem vypoctu ziskov a strat z pohybu ceny. dajme tomu ze kontrakt wheat vzrastol z 435 na 438.margin bol 2000dolarov a plna cena 5000..kolko som zarobil...ak by to bolo naopak zo 438 na 435 aka by bola strata? mozem najst hodnoty marginov aj v gecku hisstorickych grafoch?
5) da sa posunut ta spodna cast grafu kde sa dat napr moving average..do horneho grafu?videl som to tu niekde na screenoch ale nepodarilo sa mi zistit ako na to
6) zo zaciatku som sa snazil studovat viacmenej ID obchodovanie...vzhladom na to ze v pozicnom mozem spravit dajme tomu dva obchody za mesiac cize lahko sa moze stavat ze cely mesiac budem v stratach ked sa mi dva obchody nepodaria. ale vzhladom k horsej dostupnosti free dat intradenych..vzhladom pre lepsi papertrading sa priklanam k moznosti pozicneho obchodovania.nasiel som tu vlakno kde tomas radil strategie a indikatory pre ID. a tak sa pytam najma skusenejsich traderov ake indikatory a strategie je vhodne pouzit v pozicnom obchodovani a s jakymi komoditamy je vyhodne v PO obchodovat najma pre novacka..
viem ze sa pytam dost veci .a niektore aj uplne trivialne...ale za akukolvek radu bbudem vdacny...dakujem vam setkym

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petto,
zkuste si prosím nejprve skutečně několikrát pročíst manuál a navazující články.
Otázky, které jste položil vydají tak na knihu a přitom jsou v článcích všechny podrobně vysvětleny.
Toto fórum je určeno pro tradery, což je business vyžadující skutečně hodně samostatnosti a najít odpověď na tyto otázky by vám přitom nemělo dát tolik práce.

Začněte zde:
www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petto,
nebo si pročítejte diskuzi a třeba jednotlivé dotazy vkládejte postupně časem do příslušných vláken, ale hlavně po jednom.
Ono je opravdu všestranně ubíjející odpovídat na podobné extrémně obsažné dotazy "vše v jednom" a bohužel se tak tazatel většinou odpovědi ani nedočká.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano rozumiem tomu ze najmensia hodnota pohybu je jeden tick a u kavy je to 1/20 bodu = 18,75usd
Len neviem ci dobre rozumiem tomu prepoctu.Nejak mi nedovoli sem vlozit graf decembrovej kavy
ale 10.10. mala hodnotu 140usd a dnes nieco nieco cez 125usd.Znamena to azda ze tradej by mal zisk 15 x 375usd
za 9dni? zda sa mi to prilis extremne preto sa pytam radsej ci tomu dobre rozumiem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...