Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Charlie II:

Zda se, ze to jiz chapu :) Nevim presne, jak to napsat - uz jsem se tu s tim ale jednou setkal. Vy neobchodujete/netestujete komodity klasickym zpusobem nebo mozna lepe receno pres klasickeho komodity brokera. Jde o to, ze Vas zpusob obchodu jde svym zpusobem proti brokerovi (opravdu to nedokazu presne vyjadrit, pokud nekdo vi, prosim doplnte me). Mate sice velice nizky margin, ale zato dost vysoke poplatky za obchody.

Kazdopadne to neni jediny zpusob jak obchodovat elektronicky. Moznosti jsou tzv. mini kontrakty - mrknete se sem pro vice info:
www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/mini-kontrakty-komodity.html
www.financnik.cz/exe/kurz.php?id=1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milý Boraxi, já už jsem vyšel z věku, kdy jsem kecal blbosti. Obchoduji na platformě s minikontrakty. K tomuto okamžiku mám za dnešek na kontě 56 USD a stydím se zato, určitě se s tím nevytahuji. Moji kolegové mají dnes víc. Ještě zdůrazňuji, že máme demo verze! Nemáme ale systém, jedeme dosti chaoticky a tady jsem hledal "spřízněné duše". Bohužel zatím... Ale snad si vzájemně časem porozumíme.
Zdraví Charli II.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OK Charlie,já mám dnes zatím -125 USD a nestydím se ,a taky proč???.Jednou to jde a podruhé ne to je realita trhu.Jde o to aby to šlo dlouhodobě.Pořád tady hledáš zpřízněné duše.Tak se zeptej na něco co Ti není jasné,já a určitě i ostatní Ti určitě rádi odpoví pokud budou znát odpověd na konkretní věc,ale obávám se,že nikdo Ti zde nebude schopný sdělit svůj systém,ne že by nechtěl,ale proto,že každý jsme úplně odlišní a to co funguje někomu na určitém trhu,určitém TF,dle určitého MM nemůže fungovat nikomu jinému.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak po řadě: pro FIREBIRD- nízký margin na mini lotech, zpravidla 50, na standart 500, u některých titulů i 220 a 2000 ale někdy i méně. Avšak pozor: ŽÁDNÉ POPLATKY! Nic dalšího!
Pro BORAX: Já se stydím, protože soutěžíme ve čtyřech a mí kolegové jsou dnes lepší (dva). Soutěžíme nejen v zisku ale i ve šňůře kladných uzavřených obchodů. Těch mám 18 se ziskem 282. Vynásob to 10x (pro standartní kontrakt) a uber polovinu na psychiku v reálu a to poděl třemi (za dny 7., 10. a 11. března. To snad špatné není, ale NEMÁME SYSTÉM! Ten jsem chtěl alespoň poodhalit tady. Píšeš:" Zeptej se a někdo odpoví..." Zeptal jsem se a přišla odpověď:

...jak pozná správný okamžik vstupu třeba na DJIA?
...A pokud už vstoupíš, kdy a jak vystoupit ?

To je trading. (podívej se na stránku předchozí)

Tak se tedy ptám Tebe i ostatních: máte nějaký dobrý systém, který můžeme zkusit a od kterého se můžeme posunout k jistotě- alespoň malé? Možná se nedá aplikovat vše na každého a každý trh. Ale sdělení "to je trading" je jistě na místě tam, kde si pomáháme. Pomohu každému, komu budu moci, ale JÁ zatím nic neumím. Snad Vám mohu nabídnout jisté zboží za 1/3 ceny, ale to sem nepatří. Navíc ještě zírám, že obchodujete nějak jinak a s marginy, které mě udivují (pominu že 50 USD je miliontina kontraktu- viz také stránka 54. To jsem asi někoho rozpálil doběla, ale nechtěně). Nechcete někdo zkusit sdělit, jak se rozhodujete, co je pro Vás vodítkem, který titul a proč se Vám zdá výhodný, který ne atd?

Krásný večer všem Charli II.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Charli II:

Trochu odbocim, je to ale myslim namiste. Mohu se zeptat, kolik jste toho prostudovali z clanku na Financniku a prispevku v diskuzi na tomto serveru ? Ptam se z toho duvodu, ze netusim co jste jiz nastudovali a snad necemu nerozumite. Nerad bych totiz zde vykladal rady, ktere zde na serveru jiz nespocetnekrat zaznely. Dle Vasich dotazu si dovolim odhadnout, ze jste toho zde zatim moc nenastudovali, alespon ne systematicky. To je naprosto vporadku, psal jste, ze zacinate. Nez se ale zacnete ptat, bylo by vhodne nejprve trochu zapatrat a neco malo nastudovat. Prijde mi totiz ze se ptate dost obecne. Neberte to spatne, ale par konkretnich rad jak zacit v tradingu jste tu jiz dostal a verte, ze to jsou skutecne vhodne rady 'jak zacit'. Pokud chcete, hodim Vam sem par linku na obchodni systemy primo zde z financnika (pokud jste je nenasel). Obavam se ale, ze prevzit cizi OS bez jakekoliv predchozi pripravy a zacit jej bezhlave testovat neni to prave orechove. Pokud je konkretni OS pro Vas odrazovy stupen pro vytvoreni jiste predstavy o tradingu, pak nelze nic namitat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Charlie II

Chceš pořád aby ti někdo pomáhal. Sis nevšiml, že už ti tady hodně lidí pomohlo? Tomáš s Petrem tady napsali stovky článků, spousta lidí tisíce příspěvků jak na to. Myslím si, že je to do začátku vynikající pomoc. Přečíst si to budeš muset ale sám. To za tebe nikdo neudělá. A až si to za půl roku přečteš, tak se tady zeptej, co ti není jasný ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Charli II,

mylsím, že chápeme na co se ptáš, ale pokud se zde zeptáš 100 lidí na správný vstup nebo dobrý systém, tuším že Ti každý doporučí něco jiného ačkoliv se mnohé budou podobat. Já nejsem žádný trader "mazák" v podstatě jsem také v začátcích a skutečně mohu doporučit pročíst si a vyhledat nějaký ten systém na tomto serveru. Nabídka zde je široká jen hledat. Já jsem si zde našel Woodie CCI, přestože je prezentován jako hotový systém, který se dá úspěšně obchodovat ve své základní podobě, téměř každý si ho uzpůsobil k obrazu svému, nicméně je to dobrý odraz. Ale jak říkám systémů je zde více, jde o to co bude Tobě vyhovovat a možná, že ani žádný systém nepotřebuješ, pokud vyděláš 100-200$ denně třeba stačí jen přidat další kontrakty nebo upravit MM a vítězných obchodů přibyde. Žádný zázračný recept není, každý podle své potřeby "přikoření" grafy nějakými indikátory s kterými se mu dobře pracuje a co nejvíce vydělává, někteří naopak pouze "plují" na vlnách trendů a jakékoliv indikátory jsou jim na obtíž.
Celkem dobrá pomůcka jak obchodovat mírně modifikovaný WCCI je v tomto seriálu www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/intradenni-obchody-unor1.html
Mohu jen souhlasit s tím co tady bylo mnohokrát řečeno, velmi výrazně pomůže dlohodobé sledování grafů, backtesting nebo papertrading. Především myslím, že chceš vydělávat pro sebe a jakékoliv soutěžení s kamarády kdo vydělá za den či týden více je cesta, podle mého názoru, ne zrovna tím správným směrem. To je můj názor, nemusí se Ti líbit a dokonce můžeš tímto způsobem zpočátku vydělávat i více než mnozí z nás začátečníků, já beru trading jako svojí budoucí obživu, proto k obchodování přistupuji jinak.
Který titul? Záleží zas jen na Tobě, jak velký margin jsi schopen poskytnout, jak velkou případnou ztrátu jsi schopen akceptovat. Hodně se zde obchoduje a diskutuje YM, ER2, DAX nebo zlato, kukuřice ale i mnoho dalších, opět... každému vyhovuje něco jiného.

Hodně úspěchů
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den všem. Slíbil jsem ještě něco dodat. Pro Jirku: Máte pravdu, neprostudovali jsme toho moc. Jsme čtyři, přečetli jsme L. Williamse, dostupné knihy o TA, FA, něco o indikátorech, pročetli jsme Finančníka a asi tři nebo čtyři jiné samozřejmě i ty zde zavrhované poskytovatele informací, zúčastnili jsme se celkem sedmi školení a obchodujeme na demoverzích. Ano, vypadá to, že dosti úspěšně, ale opak je pravdou. Jsme jako řidič, který přejede republiku a vrátí se celý a bez odřeného laku. Ale když potká tramvaj, chce přejet o tři pruhy vlevo, nebo má předjet na dálnici, je z toho "tumpachový". A ještě jeden příklad: nedávno jsem jel s jednou paní, která jezdí autem asi dva roky a celkem to šlo. Jen rozjezdy byly "rozskoky". A stačilo ji říci: opři si při rozjíždění patu levé nohy o podlahu a ovládej spojku špičkou. Naše další jízda byla mnohem příjemnější. Proč ji nechat vyhledávat již vyzkoušené? A tohle bychom rádi našli tady. Asi jsem se zmýlil a hledám na špatném místě.
Pro paveln: ano, mnoho jsme toho tady našli dobrého. Rada typu: mám dobré zkušenosti s indikátorem XY, protože mi na titulu AB připadá na míru, ale musíš ho použít s grafem t1, ušetří každému mnoho času a je dobrým vodítkem. A může přijít odpověď: OK. Já používám idikátor ZŽ k titulu CD a grafu T2 a mám podobné výsledky. Možná jsem podobný typ komunikace čekal. I když ta odpověd ode mně asi nebude moc brzy a moc fundovaná... Zatím? Nevím.
Pro Michal: vřelý dík, Ty jsi pochopil nejvíce z toho, jak jsem to myslel. Jistě nechci zázračný recept, ale když budeme každý testovat vše jen jeden měsíc (a to není nic moc), máme to do důchodu. To, co jsi poradil, vezmu jako odrazový můstek a někdo z nás to zkusí. Ještě k tomu "soutěžení", které se Ti moc nezdá: není to pravé slovo (soutěž), ale budiž. Nám jde o to, že každý pracuje trochu jinak a večer si splečně probereme, proč jeden má 200 a druhý jen 86 jako já včera. A ty dobré zkušenosti si zkusíme i ostatní a těm špatným se vyhneme. Ale znovu opakuji: nic moc neumíme a jde to pomalu. Mysleli jsme si, že okruh lidí se stejnými zájmy, se může podobným způsobem vyvarovat mnoha chyb a omylů. Já patřil dlouhá léta do skupiny asi 2000 lidí, kteří uměli něco, co zbytek obyvatel ne. Bylo profesní ctí poradit kolegovi to, co jsem hledal hodiny a dny a nebylo žádnou hanbou komukoli zavolat: nevíš jak na tenhle problém? Než jít dněkolik hod či dní cestou pokus-omyl, kudy už někdo prošel, bylo toto efektivnější. Ale to jsme byli profíci. Samozřejmě, že to nešlo bez studia, ale to jsme se učili permanentně, stále nové věci a stále jsme byli u nových věcí začátečníci. Tak jsem se možná zmýlil, když jsem si slova o "pomoci trejdrů trejdrům" vyložil tímto prizmatem.... Vy, kteří jste mě nepochopili, mi promiňte, ostatním vřelý dík.
Tohle tedy na vysvětlenou. Pokud někomu mohu pomoci tím, co vím, rád to udělám. Včera jsem napsal, že nic neumím, ale snad přece něco vím navíc. Třeba jen to, že platím malé marginy a mohu se zdarma učit. Chci se této činnosti věnovat stejně jako Ty, Michale a chci tomu věnovat tolik času, kolik zatím mohu.

Krásný den za čtyři Charlie přeje Charli II. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Charlie II:

Zdravim. Vase prirovnani se mi zda logicke a naprosto jej chapu. Pokud jste ale skutecne prostudovali to co pisete, ze jste prostudovali, pak me trochu zarazi, ze nemate jasnejsi predstavu o tom jakym smerem zacit. Mozna je trochu problem v tom, ze si 'praci' delite, kazdy studujete neco jineho a ikdyz si nakonec poznatky predate, NIKDY se to nevyrovna samostatnemu studiu. Nikdy tak neziskte onen tak potrebny uceleny prehled, ktery Vam doda i jistotu a viru ve Vas pripadny obchodni system. Kdyz o tom ted premyslim, vzpominam si, ze jsem byl v naprosto stejnem stadiu 'nejistoty' jako Vy. Bylo to presne pote, co jsem si zde cca 3x precetl komoditni manual a par dalsich clanku zde na Financniku. To byl muj naprosty zacatek, po kterem jsem mel skutecne hodne nejasnosti. A jsou dve veci, ktere mi VYRAZNE rozsirili obzor a dali odpovedi na spoustu otazek.

1.)[bold] navstivil jsem kurz Finanacnika 'Zaklady obchodovani na komoditnich trzich' [/bold](www.financnik.cz/exe/kurz.php?id=7) a pote i dalsi, podle toho jaka oblast tradingu me zacala zajimat

2.) [bold]zacal jsem systematicky a od zacatku procitat zdejsi diskuzni formum [/bold]- na to kladu skutecne velky duraz, protoze nic Vas neposune tolik, jako skutecna diskuze skutecnych lidi o skutecnych a konkretnich tematech, ktera jsou pro vetsinu zacinajicich traderu do znacne miry spolecna

To jsou ma dve doporuceni, u kterych si myslim, ze Vam ve vyvoji daji vyrazne vice nez jakykoliv konkretni obchodni system, ktery bych Vam zde mohl prezentovat. A jeste jedna vec - uvedomte si, ze pokud budete nekdy obchodovat v realu, nebude zalezet na tom, co Vam poradi Vasi pratele za obchodni rozhodnuti, prikazy budete zadavat sam a vysledky budou zalezet JEN a JEN na VAS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Charlie II:
I když se ti moje odpověď zřejmě nelíbila, chtěl jsem tím naznačit, že důležitější je systém [bold] výstupů[/bold], než vstupů.
Vstupuješ na základě nejaké úvahy. Ale trh může jít:
1. rychle v tvém směru
2. pomalu ve tvém směru
3. plácat se kolem vstupu
4. pomalu proti tobě
5. rychle proti tobě

A na všechny tyto varianty bys měl mít řešení. Ne jenom [bold] StopLoss[/bold] a [bold]ProfitTarget [/bold].

Např.:
1. prodat 1/3 pozice a pro ostatní posunout stop do 1/5 od BE a market (nebo k S/R)
2. prodat 1/2 pozice a stop posunout o komise nad BE
3. po stanovené době zlikvidovat
4. uzavřít pozici za market
5. Zřejmě ti jí "stihne" uzavřít stoploss

Tak to je jen trochu na zamyšlení.

Obecně je snaha předvídat trhy, používá se co nejkratší TF. Ale výstupy jsou důležitější. A nejdůležitější je psychika. Ale tu otestuješ až v reálu.

Ten systém výstupů se většinou nedá testovat automaticky programem, na to si musíš sednout např k Excelu a počítat.

Už je to jasnější? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
jako začátečník mám několik dotazů (příspěvky a kurzy jsem pročetl)

1. Nejsem si 100% jistý jak je to s hodnotou bodu v grafech. Např. Corn 1ct=50$. Znamená to, že hodnota jedné číslovky na grafu je 0,01ct, tedy $5 ? A tedy že hodnota 5570 je $5,57? ( dále např. Platina $5, Gold $10, wheat $5,soymeal $10, live cattle $4)
2. Je elektronické obchodování mimo pitové, jak jsem se tady v nějakách diskuzích dočetl? Slyšel jsem, že pokud mám např. zadaný SL přes noc, může ho el. obchodování "sestřelit" ? A na opak, když zadám příkaz na vstup můžu se dostat do pozice i v el. obchodu.

Vím, že to jsou dotazy na brokera, ale přesto díky za nějakou reakci.

Sese

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
Charlie,budu se trochu opakovat po ostatních.Zkusím poradit jak bych to udělal já.Jak jsem Ti už jednou psal každý jsme svým způsobem originál,proto doporučuju se na nějaký čas s kamarády rozdělit, přestat obchodovat demo,vybrat si třeba 2 trhy,dívat se jenom do grafů co ten či onen trh za jakých okolností dělá.(myslím tím třeba v různých denních časových pásmech).Pokud se trh třeba prudce hne zkusit analyzovat proč.jestli prorazil nějaký S/R,denní H/L nebo to byl nějaký fundament.Jednotlivý trh si zobraz ve více TF, do grafu si dej třeba nějaký klouzavý průměr,aby jsi měl přehled v jakém trendu se trh pohybuje.Mezitím jen studuj a studuj a až přijde okamžik kdy,jak píšeš v tom nebudeš mít chaos,najdeš ten svůj indikátor,nebo Ti budou stačit grafové formace tak teprve začni obchodovat demo.Potom si můžete sednout a předat si své konkretní poznatky.Získat cit pro daný trh jak se chová,o kolik se za den může hnout atd.je podle mě důležité a musíš vědět co Tě pak může v realném obchodování za PENÍZE potkat.

Přeji at se daří.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...