Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

vespa:
Nechci tady nikoho obhajovat, ale mam pocit, ze doslo trochu k nedorozumneni. MNovak zkratka zvolil strucnou a trochu hrubsi formu k tomu, aby sdelil podle meho tyto zakladni informace: 1.) na tomto webu je ke studiu takoveho materialu, ktery samotny pri 2-3 hodinach studia denne zabere nekolik mesicu ke zpracovani (vcetne Diskuzniho fora samozrejme); 2.) pokud budete pri Vasich studijich mit pocit, ze je toho hodne, ze se ztracite, ze mate spoustu nejasnosti nebo ze proste jen potrebujete nacerpat inspiraci, vrele doporucuji libovolny kurz Financnika (dle zamereni). Osobne jsem byl krome Spreadu a Opci na vsech a pokazde me to neskutecne inspirovalo a namotivovalo tak, ze z toho cerpam neustale (a to nejen informace).
Vasi potrebu mit nekoho, se kterym TO proberete naprosto chapu. Neni na tom nic spatneho a myslim, ze jste mel na myli spise TO s nekym probrat (jak psal harmonie) namisto aby Vas nekdo neco ucil nebo 'vodil za ruku'. Bohuzel nikoho ze Vsetina ci okoli neznam, ale drzim palce.

Charlie II:
Nesoudil bych byt Vami na zaklade jednoho ne zcela pochopeneho prispevku diskuzi na tomto webu. Je zde tolik cennych informaci, o ktere se deli traderi zkuseni i zacinajici, ze je myslim z Vasi strany predcasne navadet ostatni ke komunikaci pres mail ci Skype a odvadet tak komunikaci z tohoto skveleho serveru (kam IMHO zaslouzene patri) nekam jinam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak začnu jinak: nic neumím, jen dokážu na nějakém demoúčtu udělat některé slušné obchody, ale zároveň některé špatné. Ale i když je zastopuji, považuji jejich otevření za chybu a chtěl bych jich dělat co nejméně. Jak to udělat v této době, kdy se vše pohybuje dosti chaoticky a nevidím řád, který by se dal zhodnotit. Pohyby DJIA nebo ropy jsou pro mně tajemstvím. Jak se v tom jako začátečník mám orientovat? Jak poznat dobrý okamžik pro vstup? Najdu někoho, kdo je jen o kousek dál než já a může poradit? Ti, kteří již "vládnou" jsou pro mně moc daleko, chtěl bych diskutovat s někým, kdu ty začátečnické potíže ještě nezapomněl. Charlie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Charlie II:

To je myslim jiz nekolik konkretnich dotazu v jednom, na ktere Vam jiste rad nekdo odpovi nebo nasmeruje :) Z toho co pisete mi prijde, ze na to jdete moc komplikovane. Vim, ze se to tu omila stale dokola, ale byt Vami, zameril bych se ze zacatku na jeden z trhu (zde doporucovany pro zacatecniky) at uz pro pozicni ci intradenni obchodovani. Ropu bych ale byt Vami vynechal, je velice volatilni a jeji 'parametry' nejsou pro zacatecniky nic moc. Zkuste postavit jednoduchy obchodni plan na zaklade pristupu, ktery Vam bude nejsympatictejsi (price action, trendove linky, indikatory) a jednoduse zacnete backtestovat. To je pro ziskani zakladni orientace zrejme nejdulezitejsi zacatek.
Jestli Vam mohu radit, dejte si cas a prostudujte si VSECHNY prispevky diskuzniho fora minimalne v sekci 'Dotazy zacatecniku'. Je to par desitek hodin cteni, ale kdyz to vezmete postupne a systematicky, jednou na konec dojdete. Zarucuji Vam, ze az skoncite, budete mit ve vsem o hodne vetsi jasno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Charlie II

tak ja som tiez stale v zaciatkoch ale odporucil by som nasledovne

1. Precitajte si vsetko o TA a FA (technickej a fundamentalnej analyze), nemyslim tym somariny typu ze ked sa Stochastic prekrizi a je nad hranicou 80 tak treba predat. To Vas nikam neposunie. Sustredte sa na samotnu podstatu, preco ide trh hore, preco dole, preco sa na urcitych miestach zastavuje a otaca, preco sa vytvaraju cenove patterny, preco je vlastne mozne obchodovat podla TA, co sa skryva za jednotlivymi cenovymi patternami typu DT, DB, 123, Rh, triangles, S/R, atd.

2. Ked zmaknete krok jedna vyberte si comu sa chcete venovat, ci indikatorom ,PA (price action), obchodovanie bez indikatorov. Ak si vyberiete nejake cenove patterny vyhladavajte ich v grafoch, tlacte si tie grafy a snazte sa ich napozerat, sustredte sa zase na veci typu, kde vznikaju, ako ich mozno odfiltrovat a tym nebrat vsetky hlava nehlava, snazte sa najst suvislosti.

3. Potom sa sustredit na MM a RM. Stop lossy, PT, Trailing SL, max risk na obchod a kontrakt atd, v tejto faze uz musite byt rozhodnuty kolko chcete investovat a ako chcete obchodovat (intradenne, pozicne)

4. Ja by som asi backtest samotny vynechal a sustredil by som sa na Paper trading, ako pise Ross ''obchodujete futures nie histories'' popri papertradingu si musite viest samozrejme velmi podrobny dennik ale to sa uz docitate aj na tychto strankach

5. PSYCHIKA, skuste si len papertrading na deme a uvidite ze uz tu to ma nieco do seba :)

Urcite som nenapisal vsetko spravne a uplne do podrobna ale ja keby mam zacinat uplne od nuly tak idem tymto smetom

''Pravda je silne subjektivna zalezitost''

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majsterko:

Zcela vycerpavajici, nezbyva nez souhlasit. Pouze co se backtestu tyce, myslim, ze specialne u zacatecniku je backtest vhodnym nastrojem pro nakoukani grafu. Dat je totiz pomerne dost a lze se v nich pohybovat (a tim i ucit) rychleji nez pri papertradingu. Specialne u pozicniho obchodovani si nedokazi predstavit jakykoliv pokrok, kdyz bude zacatecnik den po dni cekat na formace apod. Netvrdim, ze to nejde. Jen z hlediska ziskani citu pro trhy je to IMHO neobvykle a potvrva to pomerne dele nez u backtestu. Joe Ross samozrejme vi o cem pise, akorat v tomto pripade se nejedna o 'obchodujeme' ale 'ucime se obchodovat' :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přečetl jsem si od Majsterka "somariny" typu "...když se překříží Stochastic nad hranicí 80 je třeba prodat..." a byl jsem rád, že se tím (zatím) nemusím zaobírat. K tomu mi Jirka poradil, že se mám věnovat backtestingu a tak jsem si vzal články o něm a jsem zase u "... překřížení nad (nebo pod) 80%..." a jsem tedy zase tam, kde jsem byl na začátku. Ale protože vyznávám teorii, že aby člověk něco pochopil, musí z toho totálně zblbnout a pak se mu rozjasní, jdu dál. Zblbnul jsem dost a rozjasnění zatím v nedohlednu... Snad si mohu dovolit trochu odlehčení ve složitém tématu... tak mi to promiňte! Díky oběma i dalším za rady, ale i tak jsem přesvědčen, že rada od toho, kdo je jen o kousek dál je cennější, než od borce. Absolvovali jsme čtyři "Charlie" celkem sedm školení a jsme tam, kde psala jedna kolegyně ve Finančníku, že se jí někdo ptal, jak to může nevědět, když byla na školení.... Dozvěděli jsme se dost "somarin" a také to, že za další tisícovky se příště dozvíme víc. Grafy byly vyřízeny za pět minut a pojmy jako Backtesting, vstup a výstup do a z pozic, nám byly raději utajeny, asi abychom nezblbli ještě více. Ale nestěžuji si, to jen na okraj. Možná, že jsme tak blbí a hloupí, že na to nemáme. Pak je to naše vina a časem to pochopíme. Zatím jsme schopni na Papertradingu vydělávat denně 100 až 200 USD a to jako z účtu o velikosti 1000 USD. Co s námi udělá faktor zvaný psychika ještě nevíme... A teď se zeptám: může mi někdo říci zcela laicky, jak pozná správný okamžik vstupu třeba na DJIA? A také proč je volatilita ropy na překážku pro začátečníka? Uvedu ještě, že se snažíme obchodovat intradenně a někdy i skalping. Děkuji všem, kteří se mi ozvali a ozvou.

Slunný den všem přeje Charli II

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Charlie II:

Vezmu to od konce. Je fakt, ze skalping je jednou z nejnarocnejsich forem tradingu a pro zacatecniky se absolutne nehodi. Profesionalni skalperi maji takove moznosti jako: ultranizke komise (protoze delaji desitky obchodu denne) nebo
ultrarychle pripojeni primo na burzu (aby jejich prikazy byly plneny co nejrychleji). A proti takovymto lidem Vy stojite se svymi 5$ RT a 2 az 4 Mbit internertem. Odpovezte si sami, zdali to ma dlouhodobe smysl.

U ropy jde jednak o volatilitu, ktera muze v prubehu dne delat pohyby i tisice $ a predevsim ma tak vysoky margin, ktery si muze dovolit obchodovat jen maloktery zacatecnik.

Jak poznate spravny okamzik vstupu (jinymi slovy jak vstupovat) ? Moznosti jsou spousty, jejich popisy zde na financniku take, nezbyva nez zacit studovat a vybrat si takovy zpusob, ktery Vam bude vyhovovat nejvice (muze to pro Vas znit zvlastne, ale skutecne tak to je).

Psychika je jedno z nejdulezitejsich temat - doporucuji precist serial zde na serveru : www.financnik.cz/serial/psychologie-obchodovani.html.

Tvrdite, ze na demu vydelavate 100 az 200 $ denne. Na zaklade ceho nebo jakeho systemu ?

Je treba, abyste si umedomili, ze studium tradingu je skutecne beh na dlouhou trat, stovky hodin studia a tisice hodin hledeni do grafu a to zcela bez nadsazky. Odpovezte si sami a zcela uprimne, jestli toto hodlate do tradingu investovat. Teprve potom muzete zacit delat neco dalsiho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Jirkovi i Františkovi. Tomu prvému upřímně a tomu druhému- no děkuji. Pořád se nemohu ubránit dojmu, že jsem vstoupil na špatnou parketu. Mám dojem, že většina z Vás je jednak dál a také že děláte obchody pomocí telefonu a brookera. Já chci zkusit (a paper to zatím se svými parťáky dělám) obchody elektronicky. Píšete o vysokých margin a jiných věcech a já vím, že mohu otevřít ropu, DJIA, měnové páry a další tituly s margin 50 USD a vydělat/prodělat za relativně krátkou dobu -30 až + 50 (a i více) USD. (Mohu prodělat bez Stopu i stovky dolarů- viz dnes v 08.30 na DJIA za 5 minut by šlo prodělat 120 USD). Mluvíme (píšeme) každý o něčem jiném? Jedná se u většiny z Vás o obchody elektronické? Jirko, pošlu večer denní výsledek, i když mám dnes dost málo času a asi to nebude slavné. Zatím mám nějakých 30 USD. Jsem opravdu na té "své" parketě?

Pozdrav všem Charlie II.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...