Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Ahoj Huberte. Jsem rád, že jsi se zasmál a pobavil. I to bychom si měli občas dopřát. Mám radost, že se našel někdo další, kdo se nebojí napsat o svých obchodech a výsledcích. Mám někdy pocit, že se o tom mnozí nějak bojí mluvit. Já jsem svůj prvý 50-ti tisícový demoúčet dovedl za tři týdny na 267 tisíc. Zcela bez zábran jsem otevíral zlato, stříbro, ropu... Byl jsem na tom jako Ty. Pak jsem viděl kamarádův Live účet 2600 USD zdevastovaný na pár stovek a šel jsem na školení. Začal jsem potom obchodovat opatrně a podle "nějakých doporučení" (nechci mluvit o obchodním systému, protože to bych všechny, kdo jej opravdu mají, urážel). Spojili jsme se čtyři a skoro denně se po SKYPE domlouváme co a jak komu jde. Jeden z nás našel způsob, jak přiblížit účet k reálu: otevře na novém účtu tisíce pozic a hned je uzavře se ztrátou spredu. To dělá tak dlouho, než mu na účtu zbývá tolik, kolik by si tam jednou chtěl dát. Pak obchoduje a je " v reálu". Obchoduji hlavně DJIA, EUR/USD, občas USD/JEN a ropu. Až na vyjímky intradenně nebo i skalper. Vždy otevírám v souladu s trendem alespoň na dvou grafech, většinou pěti a patnácti minutových a "cizeluji" na minutovém. Jsou-li hodinový a denní v souladu (stejný trend- což se poslední dobou moc nevede), je to jaksi jistější. Vždy předem vím, kam dát Limit a Stop. Zisky na mini (Limit) stavím mezi 20 až 50 bodů (při mini zpravidla = USD) a Stop podle volatility mezi 15 až 30 bodů. Vždy si hlídám začátek a mám-li čas, posunu Stop i Limit. Denně se mi podaří 5 až 8, někdy i deset obchodů a zisk se pohybuje mezi 100 až 200 dolary. Snahou je nemít ztrátové obchody. Proto ten důraz na otvírání. Dnes po "vycenění" FEDu se vše zbláznilo a mám něco nad 800 USD a dva ztrátové obchody (celkem -25). Tak jako dnes bych ale Live neobchodoval!
Před časem jsem slyšel názor (a na tomto fóru to také mezi řádky cítím), že někomu pomáhat je vytváření si konkurence. Zase se asi budeš bavit. Když budeš dobrý a svůj systém naučíš 100 lidí, nebudou to Tvoji konkurenti, ale spolupracovníci. Když si otevřeš pozici a oni díky Tobě udělají totéž, bude 100 obchodů ve Tvém směru a budeš vydělávat. Vím, že 100 minicontraktů burzou moc nehne, ale Ty i oni nebudete stále jen na jednom mini...

Dovol, abych použil to, co se nabízí: Lovu zdar, Huberte. Charlie II

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dúfam, že sa nikto nezasmeje mojej otázke, ale práve som v štádiu skúšania programov Sierra Chart a Bracket Trader a prvých backtestov. Pri zobrazovaní som si dal zobrazovanie vo forme "candlestick", ale zarazila ma jedna vec, že ojedinele pri niektorých sviečkach má telo sviečky rozdielnu farbu od vertikálnej čiary. Je to vždy v prípade, keď je len jedna čiara zobrazujúca high alebo low (ale nie je to pravidlo), pričom bola situácia kedy susediace sviečky mali identický tvar a aj farbu tela, ale farba vertikálnej čiary v rovnakom smere bola rozdielna ???????
Pomôže mi s tým niekto.
Ďakujem. :S :S :S :S :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

for: charlie 2


TAK o mluveni o demo obchodovani nemam vyhrady ale zase chapu kdyz nekdo nechce davat do eteru kaztdy svuj obchod na live uctu , Ale stve mne jedna vec ty nase ceske vysrane povahy ,stou pomoci je to tady tak napul , a mylsim si ze v nekterych vecech uz to tady je kyc , napriklad pro noveho trajdera to musi byt psycho jak tady koukne a cte jednu vec o tech jednu vec otech pak zas ti tam sou na hovno no presne co si rikal o konkurenci ,marne venujme se obchodu , kazdopadne uz se taky musim starat kde se do toho pustim ja . KOUKAM TETKA NA ty meny co jsi obchodoval a taky vypada ze tam toho je hodne zajimaveho ale to je asi vsude . MUzu se zeptat pres koho pbchodujes a jak se ti to libi ?( spokojenost myslim) ciste jen tak pro me, ja si udelam stejnak vlastni obrazek , Neni to trosku o zivot az deset obchodu denne? to by me trefil slak , a nemohl bych se poraden soustredit a neskousel jsi kdyz ti tva strategie jde aplikovat na 15 a 5 minutove grafy ji aplikovat na hodinove denni to je sice o neco tessi ale zase se ti trosicku rozebehnou zisky kdyz vydrzis psychcky ty rusty a zase pady a rusty tak vysledek stoji zato kdyz to klapne ,rozhodl jsem se ze tetka di dame demu nakoupim jeste oil doukud se to hybe pod stvkou mylsim ze je to naposled .co ty??. co se tyce tohodle(
(a na tomto fóru to také mezi řádky cítím), že někomu pomáhat je vytváření si konkurence. to je fakt blbost , dejme bude nam dano , kdyby si tady vsichni uprimne radili tak stejnak tech 80 procent proste odpadne protoze to nema v krvi , jak se dej chudakovi 10 milionu a stejnak za chvili bude zase chudak , seber milionarovi vsecko a za chvili je stejnak zase milionar , 100 mini fakt nehne burzou .-))) ale zase muzes od sto lidi slyset skusenosti a kdyz si vycenzurujes ty hlouposti tak je to k nezaplaceni :-) vic hlav vic vi:-) tuš zatial at se dari (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

někdy v roce 1999-2000 jsem se věnoval obchodování s opcemi a tenkrát se mi docela i dařilo. Až do Nového roku myslím 2001, kdy došlo hned první týden ke zhroucení technologických akciíí. Tenkrát jsem přišel o dobrou polovinu kapitálu (cca 13000usd) a už jsem to "nerozdejchal". Zařekl jsem se, že na burzu kašlu a nikdo mě naní už nikdy neuvidí.
Poslední týdny mě, ale zaujala ropa a komodity obecně. Všechny jdou nahoru a tak jsem si řekl, "přilepšíš rodince a něco se naučíš". :) Tak jsem našel toto fórum.

Měl bych pár dotazů.

1.
Z minulosti mi zbyl program Metastock (End of day). Koukal jsem na jejich stránky a tak nějak jsem nepochopil jejich cenovou politiku. Připadá mi strašně drahý. Myslel jsem, že bych koupil update na poslední verzi, ale nechce se mi věřit tomu, že jsem kdysi dal takové peníze za nonrealtime software.
Používáte ho někdo?
Zatím to vypadá, že se naněj vykašlu, ale nadruhou stranu je mi to tak trochu líto.
Tenkrát jsem hojně využíval eSignal. Byl super, ikdyž mám dojem, že nebyl zrovna levný a dolar nebyl za 16kč.

2.
Můj tehdejší broker už neexistuje. Tenkrát bylo nutné vyplnit formulář pro americký daňový úřad, ze kterého mám dodnes šediny.
Je totéž nutné i dnes?

3.
Nevíte, jestli je možné zjistit, zda nemáte u US berňáku vroubek? Mám dojem, že po té příšerné ztrátě jsem už kašlal na vyplňování formulářů a nejsem si jist, zda unich proto nemám nějaký problém.

4.
Zatím neuvažuji o obchodování. Musím se znovu vše naučit. Otevřel jsem si demo účet u CMSFX a ten jejich soft VT Trader se mi težce nelíbí. Nesnáším software, který nemá layout přes celou obrazovku, okna nedrží pohromadě a hlavně mi připadá nepřehledný.
Doporučil by někdo jiného brokera s demo módem, ale lepším softwarem? Nejlépe komoditního.
Hodně se tu chválí TNT, ale tam je demo pouze 30dnů a co pak..

Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji hezky den,nevim kde moji otazku presne umistit,nechci zakladat nove vlakno i tak je jich tu az moc,pri hledani odpovedi na mou otazku jsem jich prosel snad 100,ale nic konkretniho co bych potreboval jsem bouzel nenasel a ve vlaknech kde posledni vlozeni je strarsiho data treba dvou lete jsem se nechtel ptat,protoze bych se asi odpovedi tesko dockal.tak doufam ze zde me nekdo odpovi.
Mam stale nejasnosti,zkousim demo ucty a celkem se me dari dobre,chtel bych zkusit live ucet,samozrejme ne full time,jen obcas,kdyz opravdu si budu jisty dobrym obchodem.chtel bych obchodovat komodity elektronicky,nechci zatim si platit broukera kdyz udelam treba 2 obchody do roka.Zaroven jak tady ctu vetsina ma ucty otevrene u zahranicnich spolecnosti,to potom ale se plati za prevody penez z uctu na ucet.Proto bych si rad otevrel ucet u nejakeho ceskeho broukerskeho domu.Poradi me nekdo z vlastni zkusenosti vyhody nebo nevyhody uctu pro obchodovani na el.trzich u zahranicni spolecnosti vs u nasich domacich??Jsou tam rozdili a vcem?myslim jestli je pristup na vsechny el.trhy atd...Pokud me nekdo primo doporuci nejky cesky broukersky dum,pres ktery se obchoduje el. a ma dobre zkusenosti,budu rad,abych se predem vyvaroval zbytecnych problemu.Dekuji za kazdou radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to binyxxx: tohle téma tady už bylo probíráno vícekrát ... pokud jste skutečně hledal, určitě jsem odpovědi i našel.

co se týká doporučení brokerů, tak zkuste projít vlákno: www.financnik.cz/forum/read.php?4,397 nebo rovnou celou sekci www.financnik.cz/forum/list.php?4

Obávám se, že doporučení na český brokery moc nenajdete. Důvody,"proč ?" bych za sebe viděl asi: komise (v ČR někdy až výrazně vyšší), slippage a plnění (v ČR vyšší/horší), ale osobní zkušenosti s ČR scénou nemám, po pravdě jsem je ani nechtěl získávat, po pročtení nejen tohoto fóra, mi to víceméně ani nenapadlo.
Být Vámi, tak bych se nebál fundovat si účet v zahraničí (ideálně v řádně kontrolovaných zemích), pokud máte obavy z jazykové bariéry, tak zbytečně, osobně taky na tom nejsem s angličtinou nějak extra dobře a zatím nemám žádný problém odkomunikovat se svým brokerem cokoli, i když je fakt, že preferuji mail nebo chat :)

ale jsou to jen Vaše peníze a jen Vaše rozhodnutí, jak s nimi naložíte :)


ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dik za odpoved,me spise slo o rozdil v el.trzich pokud nejake rozdili tam jsou,nechci obchodovat pres brokera zatim ne na zacatku,protoze se me neoplati platit servis brokera,kdyz zezacatku zopchoduji 2 obchody rocne.Prave proto me zajima rozdil u el.trhu ,kdyz jsem prishlasen dejme tomu u interactive brokers jakoz vetsina obchodujicich el.trhy,nebo u nejake ceske spol..Rozdili u brokeru jsem se samozrejme docet....pomalost plneni prikazu..atd,ale jaky je rozdil u el trhu,kdyz si vse zadavam sam,to potrebuji zjistit.Jestlize neni zadny rozdil jestli jsem prihlasen tady nebo u zahranicni spolecnosti,tak se me neoplati platit prevody penez do zahranici,jine to je samozrejme kdyz budu chtit kvalitni broukerske sluzby,ktere u nas zatim jsou vyjmecne.
Binyxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na burze nemůžeš SÁM obchodovat. Vždycky je to přes brokera. Otázka je, co všechno ti broker poskytuje a za kolik. Pokud si člověk nastuduje a "nademuje" obchodování, tak nemusí mít tak žádné nedstandardní služby. Jen aby broker rychle a levně zobchodoval zadané příkazy. Proto lidé používají "diskontní" brokery, kteří poskytují jen vlastní obchodování. Žádné analýzy a podobné vymoženosti. A mezi takové patří i InteractiveBrokers, který má desetinové poplatky, než brokeři v Čechách.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

I kdyz pojedete el. trh, tak jedete pres brokera. I jemu platite RT za obchod. Rozdil je v tom, ze u el. trhu mate nejakou platformu a ridite si pozice sam, proto je RT u el. trhu mnohem nizsi nez byste jel pitovy trh. Je to proste na vas a nikdo se nestara, jestli to zadate dobre nebo blbe. A taky vas nakupni/prodejni prikaz musi jit pres brokera, protoze vy sam nemuzete uzavirat obchody na burze, pokud byste se sam nestal brokerem. Spis je otazka co je jisty obchod. Komodity nejsou o hadani budoucnosti si myslim. Je to tady porad omilano. A jeste jedna vec. Pokud byste jel jenom dva obchody rocne, tak to vas zrejme ten broker s full servisem vyjde levneji, protoze treba u IB pokud neudelate urcity pocet obchodu, tak musite platit mesicni pausal za data.

S pozdravem,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro hupikk:

Ahoj Huberte. V mnohém Tvém hodnocení s Tebou souhlasím a ještě bych souhlasil víc bez vulgarizmů. To, co píšeš, že někdo bude nerad říkat o Live obchodu- nám jde přece o techniku, tak ať to napíše a uvede Demo? Měnové páry jsou zajímavé a mají svůj půvab. Tak, jak jde dolar dolů, je to skoro jistota... Ptal jsi se na čem se učím- já jsem také přišel od konkurence, tak víš na čem dělám. Protože jsem neviděl nic jiného, nemohu porovnávat a je mi jedno, zda se naučím "jezdit se Škodou nebo Volvem". Až to budu umět (alespoň trochu), budu si vybírat. Podle čeho? Nevím. Četl jsem teď dotazy a nikdo Ti neporadí...
Píšeš, že deset obchodů denně je moc. Když si se učil jezdit autem, stačilo Ti pár kilometrů za týden, abys mohl říci že umíš jezdit? Každý obchod trvá pár minut až desítek minut a málokdy mám otevřené dva současně. Včera byl jeden obchod na ropě vyřešen za tři minuty a +100. Máš ale pak za den mnoho podnětů k analýze a hledání chyb, omylů a také kladných kroků. Je to jak s tím autem... A ještě si připočti, že jsme čtyři a dáváme výsledky "do placu". Když jsem u toho, pokud udělám poziční obchod a bude to trvat pět dní, mám za týden jeden obchod a co sa na tom naučím? Jistě má půvab ráno otevřít, obstarat potřebné a jít. Za pár dní se podíváš a máš vyděláno.... Ale to až budeš "řidič"!
Malinko k technice: ne vždy se povede otevřít a dočkat se toho, co před pár dny popsal František: vývoj jde 1) rychle ve Tvém směru nebo 2) pomalu ve Tvém směru. Občas jde i 3) nikam 4) pomalu proti 5) rychle proti. Zkusil jsem v případech 4) a 5) místo Stopu (pokud jsem "přesvědčen", že jsem zvolil správně a je to jen korekce) jednak Hedging (zadarmo Margin) a potom, když se začne otáčet zpět, další obchod stejného směru. Mám tedy -60 a otevřu další se spredem -5. Tak, jak jde "správně", mám v době t stav -30 a +25. Pokud jsem něco vydělal i na Hedgingu (třeba jen +10), mohu v čase t i zavřít oba a mám "vyděláno" +10 +25 -30 = +5. Zdá se mi to pořád lepší, než čekat, až se mi na prvém objeví plus nebo jej budu muset zavřít v čase t s -30. Zkusil jsi něco podobného Ty nebo někdo další? Ne vždy to musí vyjít, ale víc než polovina se jich povede. Pokud jsem si opravdu byl jist a vyšlo to, je výsledek lepší- třeba +10 +80 +15. Máš podobné zkušenosti Ty nebo někdo jiný?

Hezký den a dobré výsledky všem přeje Charlie II

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejak nechapu co tim myslis, ale RT = Round Turn, coz je poplatek za kompletne provedeny obchod, tzn. nakup/prodej kontraktu nebo naopak. U IB je RT necelych pet babek, pokud se nemylim, takze z toho plyne, ze by si musel udelat sedm obchodu za mesic, aby si mel data v uvozovkach gratis. Pokud by si jel pit tak RT je mnohem vetsi, tak dvacet az tricet USD a to proto, ze prikazy davas primo brokerovi, ktery je predava Localovi na parket, aby nakoupil pro tebe ten futures kontrakt(y), proto je to drazsi, protoze kdyz jedes el. trh, tak to paruji pocitace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dekuji vsem

Ted uz je me jasne ze i kdyz tedy nezobchoduji urciti tou sumu,budou me uctovat nejaky poplatek,ale hlavni co se potrebuji dozved je jaky rozdil je v zalozeni uctu u zahranicniho broukerskeho domu a u naseho,tedy pri el.obchodovanim s tim ze tedy nechci zezacatku obchodovat casto,nepotrebuji broukera z full servisem ani discountem.Takze pouze budu platit za pouzivani te platformy rentovani.Tim padem si myslim ze nemuze byt rozdil v tom u koho obchoduji,protoze je jasne ze u pitoveho obchodovani zalezi na pohotovosti a vcasnem a dobrem plneni prikazu vaseho broukera,coz u el.obchodovani odpada.pokud tomu tak neni,prosim o radu,pokud jsou take jine rozdili v tom u koho obchodovat el.Jde me pouze o to abych se vyhnul zbytecnym prevodum penez do zahranici,pokud stejny el.servis poskytuji i nase broukerske domy,jestli ovsem jsou i zde nejake nedostatky oprotim zahranicnim el.servisum
budu rad kdyz me s tim seznamite.

binyxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To RMKomodity

Myslel jsem tim ze si uctuji navic za kazdy obchod 0,50 $ za platformu ze ti top zapocitaji do hodnoty r/t za kazdy provedeny obchod,pokud ale vis ze zobchodujes vice jak 100 obchodu oplati se ti zaplatit 50$ mesicni pausal za to rentovani te platformy.Proto jak ty jsi psal ze me budou uctovat kazdy mesic za nedodrzeni urceteho poctu obchodu
pausal.Proto jsem psal ze kdyz vim ze neudelam tech sto obchodu do mesice,tak me budou poze pripocitavat tech 0,50 ke kazdemu tomu r/t,ale potom tedy vse uvedl na spravnou miru borax,ktery psal ze tedy pokud neutratíš měsíčně min. 30 USD za poplatky tak Ti naúčtují 10 USD za live data

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...