Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

drobna korekce. v pripade uziti prikazu typu LIMIT tzn. Buy za konkretni cenu XXX nemuze dojit k zadnemu slippage. K tomu dochazi pouze pri pouziti prikazu typu MARKET. Tzn. na grafu vidim, ze je cena XX a nez se prikaz vyplny tak se zmeni (libovolnym smerem - nicmene murphyho zakony plati absolutne, takze VZDY v muj neprospech . . .) A jak jiz bylo receno pri volatilnim trhu to uz muze byt odchylka znacna . . .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

jsem začátečník a to už poměrně dlouhu dobu. Komoditami se papírově zabývám možná již rok a hlavně jsem se věnoval psychologii, která mě osobně velice zajímá. Za ten rok jsem překonal možná všechny předsudky a psychologické překážky a i v tradingu jsem se velmi pohnul. Někdo by to klidně mohl nazvat přešlapování na místě,
ale i když jsem měl dny, kdy se mi do tradingu nechtělo a dostal jsem se k němu jen na den za dlouhou dobu, vždy
jsem si něco odnesl. Na studie jsem si dal tři roky a už jsem se přenesl přes počáteční nadšení, přes realistické
smýšlení, přes pesimismus a nyní se moje mysl ustálila jakž takž snad na té reálné úrovni. Po tomto roce, kdy
jsem sbíral cit, reálné vyhlídky a cíle jsem se rozhl začít nanovo, tentokrát s větším nadhledem. A nyní se Vás ptám:

- Jaké trhy byste mi doporučili jakožo začátečníkovi na intraday obchodování?

- Jaký software, abych se v něm lehce orientoval o byl tak připraven se seznámit se složitějšími programy?

- Kde si otevřít účet?

- Jaké základní strategie byste doporučuli mě, jakožto člověku, který je ochoen je dlouho studovat, zkoušet a
upravovat?


A k těmto otázkám se pojí ještě pár dodatečných odpovědí:

- je reálné dát si za cíl v intradením obchodování vydělat za den 100 USD na kontrakt ? (s tím, že základní poměr
by byl 100SL a 300PT)

- Proč je řečeno, že základ 5000 USD je na ID a 10 000 USD na swing? Není snad dobré mít co největší základ ať už
checeme dělat cokoliv? Vždyť intradení obchodník se také brzy dostane na 10 000 USD a neznamená to že
přejde na swing, ale to, že začne vydělávat více, protože si může dovolit více kontraktů, nebo ne?

- proč je na tomto serveru tak optimisticky zobrazená strategie (a komoditní obchodování vůbec) double MA ?
Na obrázcích je ukázáno jak vyděláte 6000 USD a doopravdy byste (právě na tom příladě) byli skoro na nule?
A pak je řečeno, že člověk nemá být přehnaně optimistický... I já jsem na to koukal tak jak to píší zde a
mé papírové výdělky byli několi tisíc USD měsíčně. Později jsem vše překnotroloval a zjistil jsem, že bych
byl doopravdy v mínusu!

Vím, že na některé tyto otázky již bylo nejspíš odpovězeno, bohužel jsem člověk kterému to nestačí, který potřebuje
aby bylo odpovězenu přímo jemu, jako by si myslel, že pokládá otázku jinak. Tak či tak, se na první otázky dá
opdovědět pár slovy a ten zbytek mi již přijde více individuální.

Předem Děkuji za odpověď, moc by mě uklidnila a jistě i potěšila,

Dexter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Proč je řečeno, že základ 5000 USD je na ID a 10 000 USD na swing? Není snad dobré mít co největší základ ať už
checeme dělat cokoliv? Vždyť intradení obchodník se také brzy dostane na 10 000 USD a neznamená to že
přejde na swing, ale to, že začne vydělávat více, protože si může dovolit více kontraktů, nebo ne?


- proč je na tomto serveru tak optimisticky zobrazená strategie (a komoditní obchodování vůbec) double MA ?
Na obrázcích je ukázáno jak vyděláte 6000 USD a doopravdy byste (právě na tom příladě) byli skoro na nule?
A pak je řečeno, že člověk nemá být přehnaně optimistický... I já jsem na to koukal tak jak to píší zde a
mé papírové výdělky byli několi tisíc USD měsíčně. Později jsem vše překnotroloval a zjistil jsem, že bych
byl doopravdy v mínusu!

Ahoj,

jsem zacatecnik co se tyka komodit, ale co se tyka akcii o ty se zajimam cca prez 5 let, ale to je jedno rad bych ti napsal muj nazor.

Ze nekdo napise ze by jsi mel mit 5000 USD a nebo 10 000 USD se sice muze psat, ale to neznamena ze to musis mit. Samozdrejme ze muzes jit i s 50 000 USD, ale proc? Jako zacatecnik, myslim si to ze pokud na to opravdu clovek ma a ma byt opravdu dobry, ma predpoklady k tomu tak mu muze stacit i 1000 USD...

Problem je ten ze pokud chces, zacinat s brokerem ktery trochu za neco stoji (muj nazor), tak bude chtit aby si u neho slozil, vysi castku. Samozrejme ze cim vise je castka k otevrani uctu tim jsou logicky slouzby trochu jine a ty si muzes vice slapnout. Priklad ne z akcii, ani z komodit, ale z banky. Aby si otevrel ucet u Kb, CSOB ucet staci ti 200 i jako podnikatel a pokdu si budes chtit otevrit ucet i AMBRO banky tak musis slozit minimalne 500 mil. korun.

Rozdil? je v tom ze cim vice slozis tim vice si muzes dovolit... ale kazdy broker je neco jineho a kazdy ma s nekym jine zkusenoti... A prihledani brokera doporucuji projit par diskuzu a podivat se co lidi pisi. Nejvice chvali jsem videl na IB...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer Dexter,
myslím, že na všechny Vaše otázky naleznete tady na webu vyčerpávající odpovědi, jen trochu hledat :-) nebo navštívit "Uvodni kurz do intradenního obchodovani emini trhu" ... me osobne velmi pomohl a posunul dopredu. I kdyz pokud se komoditam skutecne venujete rok, tak na radu otazek, verim, ze uz znate odpovedi sam.

Ted par mych odpovedi:
- osobne ted bactestuji e-mini Russell 2000 a i podle reakcí ostatní myslím, že je pro začátečníky vhodný, popř. pak jeho "pokračování" S&P600

- jde-li vám právě o intradenní obchodování, tak zkuste Sierra Chart, je tam asi 2týdenní trial verte zadarmo + backtest stačí Level 1, který je za 10USD/měsíc, což na rozkoukaní a vyzkouseni stací, ale jinak neni od veci pripadne zkouset více programu, kazdemu sedi neco jineho, rada z nich je určite v trial verzi zdarma, ja zatim na SC nedam dopustit, ale nemyslim si, ze by nejaky program Vas pripravil na jine slozitejsi, zalezi jen na Vas, co od nej budete ocekavat a na co ho pouzivat

- ideálně u nějakého brokera :-) ne vazne, tohle je hodne idividuální, projdete si forum, kde je tipu az az nebo zkuste elitetrader.com/, kde jsou zkusenosti jinych uzivatelů + hodnoceni

- strategii asi nedoporucim, je jich fakt nebreberne, Vy si musite jich par vyzkouset a poznat co vam sedi a co ne, muzu Vam doporucit divergence RSI, ale Vam to vubec nesedne apod. ... takze bud navstivte kurz, ktery jsem zminoval vyse, kde jsou nektere strategie probirany nebo se inspirujte ukazkami na foru. Ja ted backtestuji Triple Screen System s vyuzitim Force indexu, stejne tak se mi libil lehce upraveny KISS system

- nemyslim si, ze je rozumne a i realne dat ci cil, zejmena pro zacatecnika, profit 100USD den na kontrakt, na takto kratkych casovych usecich bych spis mluvil o prumernych hodnotach, navic pro zacatecnika bude velkym uspechem mit prumerne 1000 USD na kontrakt za mesic, myslim, ze pevny profit na den, tyden a i mesic bude jen svadet k porusovani plánu a MM, vase moznosti vam ukaze prave jen vas bactest nebo papertrading

- 5000 USD osobne beru jako nutne minimum na intradenní obchodování komodit, urcite plati cim vic, ale vse je zavisle na propracovanem money-managementu, navysovani poctu kontraktu je urcite spojeno s vyci uctu, ale take, a asi i hlavne, na psychologii

- stejna strategie muze jednomu traderovi sedet a vydelavat s ni a chlubit se s ni, ale jiny, se stejnou muze mit problemy, i kdyz nevim, kam timto dotazem mirite ... odpoved vam daji jen kolecka zkouseni, pokusu a omylu, pri testovani, az si vyladite to prave, prave pro vas.

doufam, ze Vas neco uklidnilo a neco i potesilo ... :-)

at se dari,
Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpovědi,

to, že každý broker vám otevře účet od nějaké částky samozřejmě vím. Jen mě zajímalo, k čemu byl ten článek (bohužel ho nemohu najít).

A ještě k panu Mirovi:

Vy říkáte, že dát si pevný profit svádí k porušování MM. To nechápu proč? Naopak spokojit se s daným profitem je velmi důležité, jinak bych mohl jít stále níž a níž. Co se týče toho zdali je to reálné: Ptám se proto, že někdo psal, že takto obchoduje (100SL, 300 USD PT) a já se ptal proto, abych věděl, zdali se od těchto hodnot dá odpíchnout, abych dále mohl zkoumat MFE a MAE. Jako začátečník si vytvářím právě takový systém, abych ho mohl obchodovat i automaticky, čili aby mě nic neovlivňovalo přímo při obchodu a k tomu snad PT patří ne?

Ještě Vás prosím, zdali by někdo nemohl odpovědět na to poslední otázku:

[ital] - proč je na tomto serveru tak optimisticky zobrazená strategie (a komoditní obchodování vůbec) double MA ?
Na obrázcích je ukázáno jak vyděláte 6000 USD a doopravdy byste (právě na tom příladě) byli skoro na nule?
A pak je řečeno, že člověk nemá být přehnaně optimistický... I já jsem na to koukal tak jak to píší zde a
mé papírové výdělky byli několi tisíc USD měsíčně. Později jsem vše překnotroloval a zjistil jsem, že bych
byl doopravdy v mínusu! [/ital]

Děkuji za opovědi

Dexter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dexter, co se týká konkrétní strategie, tak odpověď vám dají právě jen vaše vlastní backtesty. Double MA není určitě robustní strategie a nikde ji nepropagujeme jako něco, co by měl člověk obchodovat. Je-li v nějakém začátečnickém článku nějaký podobný příklad, tak je to pouze příklad vysvětlující daný indikátor -nic víc, nic méně.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobrý večer Dexter,
myslel jsem to tak, že když např. budete mít stanovený pevný profit, že každý den musíte mít 100USD a bude 21:30 a vy budete mit za daný den "jen" 80USD, tak muzete byt "nucen" do dalsiho obchodu jit, i kdyz to treba nebude uplne presne odpovidat vasemu OS a MM. Proto jsem psal, ze je lepsi byt nastaveny cile na prumernych hodnotach, cili např. chtít udelat průměrně 100USD ...
Jinak souhlas, ze je dobre vedet svoje moznosti a umet se spokojit se ziskanym profitem, ale proto nemusite mi nutne nastavny pevny profit na kazdy den.
Analyzovani MFE a MAE je určitě vyborna cesta a hodne Vám v tomto smeru muze napovedet. Nastaveni PT, dle mého názoru, nesouvisi s denním pevným plánem, kolik za daný den vydělám. PT mi slouží spíš k řízení vlastní pozice a je jednou z možností výstupů z pozice.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře,

toto samozřejmě chápu, jen upozorňuji, že není dobré, zvláště pro začátečníka ne, mít až takto falešné představy. Myslet si jak na daném případě vydělám 6000 USD a o hodně později zjistit, že by mě to vyneslo maximálně pár dolarů není úplně nelepší.

Míro,

Nyní chápu jak to myslíte, ale o to si nemusíte dělat starosti. Ptal jsem se jen z toho důvodu, zdali je reálné dát si to jako vyhlídku. Sám věřím, že člověk může dosáhnout naprosto čehokoliv pokud chce, jen jde o to tomu věřit. A mě se tomu bude lépe věřit, pokud budu vědět, že to někomu nedělá problém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Dexter: starosti si rozhodně nedělám :-) každý má svůj úspěch výhradně ve svých rukách ...

Jinak jednoznačný souhlas, víra ve své schopnosti a stanovení cílů je vždy důležité, ať už se jedná o trading nebo osobní život ... stejně si ale myslím, že den je v tradingu velmi krátký interval na fixní profitové cíle :-) ale pokud Vám to strategie, OS a MM umožňují, tak proč ne.

Protože mám rád i svoji víru a cíle podložené testy, čísly a zkušeností, tak osobne mám třeba cíl průměrný měsíční profit 1000USD na kontrakt, což se mi zatím v bactestingu potvrzuje, včetně započítání RT, slippage a cílenému vynechávání extrémně dobrých obchodů, které většinou byly ve dny, kdy byly hlášeny klíčové reporty apod... což jsou dny, kdy si myslím, že zejména v počátku nebudu chtít být v trhu vůbec. To vše zatím na vzorcích 380 obchodů během 7měsíců (TSS) a 650 obchodů, 10měsíců (KISS)
Do dvou měsíců mám v plánu fundovat účet u brokera a začít papertrading, tak jsem zvědavý, jak to pojede na "vyšších levelu" :-)

Ať se daří.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

medis:

1.) pokud pristi obchodni den trh otevre s vyssi ztratou, nez je vas Stop-loss (tzv. ho preskoci) vase pozice bude automaticky ihned uzavrena za cenu Market (Stop-loss se aktivuje a zmeni na cenu Market)

2.) behem limitniho pohybu, kdy je trh 'zmrazen' neni mozne do trhu vstupovat ani z nej vystupovat; limitni pohyb je spatny pouze pro ty, kde jde proti jejich pozizim, pokud jde s nimi, mohou na LP naopak vydelat; na jak dlouhou dobu bude pri jakem LP trh uzavren vam bohuzel nepovim - do takovych detailu jsem se tim nikdy nezabyval

3.) bohuzel netusim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den!
Jsem naprostý začátečník...
Tento manuál jsem přečetl 2x a doposud mi není jasná odpověd na tyto otázky:

1.Pokud bych obchdoval intradeně.Jaký je na toto obchodování nejlepší program?

2.Pokud budu obchodovat (jako fyzická osoba) kde a jaký účet si mám založit?

3.Jelikož neumím anglicky,musím v budoucnu obchodovat pomocí příkazů pro brokera.
Které trhy jsou pro začátečníka nejlepší pro takové obchodování?

Moc děkuji za odpovědi!
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marku,

doporucuji prostudovat historii diskuse, najdete odpovedi na vsechny otazky. Alespon ve strucnosti:

1) Do zacatku bych doporucil zacit napr. se Sierrou, kterou tady pouziva nejvice lidi a budou tak schopni pripadne pomoci. Navic je cenove velmi vyhodna a umi toho vazne dost.

2) Normalni ucet pro "individuals" u kterehokoliv brokera s podporou vybrane chartingove platformy, tj. napriklad te Sierry. To muze byt Interactive Brokers, Infinity Brokerage, TransAct...

3) Budete vse zadavat jen do platformy (tlacitko BUY a SELL). Doporucene trhy zde take naleznete; pro ID je vhodne se vrhnout do indexu, napr. ER2 (E-mini Russell 2000) nebo YM (Mini Dow Jones $5).

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Keďže chcem už začať reálne backtestovať, potreboval by som s niečim poradiť.
Na zadávanie príkazov pre intradenné obchodovanie je odporúčaný (samozrejme okrem mnohých iných) aj program Bracket Trader. ALE na ich stránke v položke download som našiel 9 rôznych programov na stiahnutie zdarma.
Teraz stojím pred otázkami: 1) Ktorý z týchto programov si mám stiahnuť na korektné komunikovanie s programom Sierra Chart.
2) Niekde som sa dočítal, že najlepšia je platená verzia, ale túto akosi neviem na ich stránke nájsť.

3) Dnes som si chcel kúpiť data od firmy ScMagic, ale nemôžem sa na ich stránku dostať ?!?!?!?


Vie mi s týmto niekto poradiť ?!?

Vopred ďakujem. :S :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

abc1:
Stáhni si tu nejnovější verzi (Bracket Trader 07.0130a34 with API 9.40 (current)), placená verze je pro backtest zbytečná, zahrnuje jen obchodování s více kontrakty a nejde editovat zvuk, je sice pravda že ty zvuky co vydává jsou hrozné, ale když si stlumíš hlasitost tak se to dá vydržet, co se týče SCmagic tak asi mají momentálně nějaké problémy s webem, mě to taky nejde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přečetl jsem si zde mnoho kritických příspěvků na ty a jiné a jsem rád, že jsem našel i některé pozitivní. Rád bych, kdyby se mohl trochu podělit o své zkušenosti "HATAGAG", jehož pohled na svět se mi zdá realistický. Nad všemi těmi, kteří plivou sem i tam, se mi jeho postoj zdá seriózní. Jestli si bude kdokoli z nás vydělávat měsičně 2000EURo, bude jistě jedno, jestli je poplatek nebo spred takový či jiný, nemyslíte? Jistě si potom bude hledat ještě lepší, ale to je život. Z těch kritických příspěvků opravdu čiší něco jako česká závist. Hatagagu, můžeš nám poradit a pomoci? Nic moc o tom nevím a ty negativní příspěvky jsou asi k ničemu. Ozveš se? Charlie II.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...