Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Asi to jde, ale mne oslovil systém, který popisuje např. J. Ross. Říká, že 70% (jak to zjistil?) traderů se "trefí" do směru, ale stejně prodělává, protože trh nedojde k PT a otočí se do ztráty. Jak nastavit správný stoploss a jak vybrat maximální zisk?
J. Ross doporučuje obchodovat s min. 2 (lépe 3) kontrakty. Pokud cena se dostane do zisku včetně komisí, tak uzavírat 1 kontrakt a stoploss pro zbytek pozice posunout nad BE. To znamená, že obchod už nemůže jít do ztráty. A vychází mu, že 20% obchodů pokračuje dál. A pak nechává růst zisky a posouvá stop.

Pokud obchod se otáčí hned proti, ukončuje ještě před stopem.

Možná to vypadá složitě, ale zkus si papírově udělat několik obchodů a zjistíš, že je to geniálně jednoduché a hlavně účinné. Ale na to jsem přišel bohužel po hooodně dlouhé době a ještě větších ztrátách. :(

Jen si vybrat takový trh (a velikost účtu), kde lze obchodovat s 2 kontrakty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

harmonie

Ross říká dokonce, že 80% traderů je po vstupu do obchodu na správné straně trhu a ne jen 70%, jak píšeš ty. To je podle mě nesmysl, protože po jednoduché logické úvaze, že na každýho obchodníka, který jde například long musí být někdo, kdo jde short, tak těch co jsou na správné straně obchodu je 50% a na špatné straně taky 50%. To samozřejmě platí jen při zjednodušení, že všichni obchodují se stejným množstvím kontraktů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já bych k tomu dodal, že například někdo vstupuje do long pozice intradenně a je takzvaně na správné straně trhu, a zároveň pozici koupí od fondu, který uzavírá pozici long (kterou držel 5 měsíců) a také je na správné straně trhu. Takže zjednodušeně matematicky, že to musí být 50 na 50, se to počítat nedá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

atari

Jasně bylo to silně zjednodušený, ve skutečnosti to bude ještě horší než těch 50% - amatéři jsou skoro vždycky na špatné straně - viz COT, různý sentiment indikátory atd.

Psal jsem o kontraktech, to znamená, že když například někdo vstupuje do long pozice intradenně, tak na opačné straně musí někdo VSTOUPIT SHORT a ne fond vystoupit z longu, jak píšeš ty. A jeden z těchto bude ve špatným směru - proto těch 50/50.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

harmonie

A copak bylo to hlavní?

Snad ne to, že mají lidi (tady tedy začátečníci, protože jsme ve vlákně pro začátečníky) obchodovat minimálně se 2 nebo lépe ještě se 3 kontraktama? Myslím si, že to není nejlepší nápad tímto lidem blbnout hlavu a to už vůbec ne ve vlákně pro začátečníky.

Pro ostatní se pokusím vysvětlit, co to vlasně Ross doporučuje. Viz příspěvek harmonie výše: "J. Ross doporučuje obchodovat s min. 2 (lépe 3) kontrakty. Pokud cena se dostane do zisku včetně komisí, tak uzavírat 1 kontrakt a stoploss pro zbytek pozice posunout nad BE. To znamená, že obchod už nemůže jít do ztráty. A vychází mu, že 20% obchodů pokračuje dál. A pak nechává růst zisky a posouvá stop."

Když si ten obchod rozdělíme na dvě části, na první a druhý kontrakt a budeme tyto obchody sledovat zvlášť, tak obchoduje v podstatě současně dva systémy. Jeden skalpovací pro pár ticků s velkým stop lossem a druhý systém pro větší profity. Na základě backtestů by bylo dobré zjistit, který systém je lepší, jestli ten skalpovací nebo ten druhý a ten pak obchodovat. Alespoň pro začátečníky.

Neříkám, že je to špatný nápad obchodovat s více kontrakty, ale pro začátečníky, je to asi jen urychlení jejich krachu. Ale obchodujte si jak chcete, jsou to vaše peníze :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

harmonie Napsal:
-------------------------------------------------------
> Klasika. Dohadovat se o prkotinách (%) a toho
> hlavního si nevšimnout.
>
> -----------
> František

Tyto prkotiny a procenta mi připadají velice důležitý, narozdíl od tebe.

Ross říká, že 80% traderů je po vstupu do obchodu na správné straně trhu. Já si myslím přesný opak, že většina traderů a to hlavně malých je na špatné straně trhu. Proto tak dobře fungují různé sentiment indikátory, COT nebo indikátory chování malých traderů. Malý tradeři jsou skoro vždy špatně, proto jdu proti nim. Včera jsem na tom vydělal, že jsem šel proti nim +200 USD na kontrakt (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co je to [bold]hlavní[/bold]?

1. Najít si trh, na který mám účet, abych mohl obchodovat 2 kontrakty. Co třeba eurodollar?
2. Na delším TF si najít možný obchod (trend a korekce) a na malém TF signál do směru trendu. Pokud si takto vyberu obchod, tak je velká pravděpodobnost "trefení" směru.
3. A způsob výstupujeme
3a. Netrefili jsme se, nečekáme na stoploss a uzavíráme s malou ztrátou
3b. Trefili jsme se, zavíráme 1 kontrakt při pokrytí komisí a stop pro druhý na B/E a postupně posouvat.
3c. Cena jde do strany, po předem určené době uzavřít pozici.

To znamená, že se soustředíme jen na obchody, které mají [bold]dostatečný impuls[/bold].

[bold]Ale nikdy jsem nedoručoval začínat obchodování ER2, jak se tady všeobecně píše !!![/bold]

Pokud se všichni slepě vrhají jen na indexy s miniúčtem, tak pak hrozí malér.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na Rossove slová môže mať každý svoj názor, ja osobne si myslím, že konkrétne týmito % mu ani tak nešlo o rozoberanie vstupov, ale skôr výstupov. 80% traderov dokáže vsúpiť do obchodu správne, ale problém je, že z obchodu kôli falošným očakávaniam alebo chamtivosti nedokážu vystúpiť so ziskom. Vcelku si neviem predstaviť, že by 80% traderov bolo pri vstupe na špatnej strane trhu :S

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to zdend:
nic ve zlém, ale to je dotaz typu:
chci boty - mám 2000kč a měly by vydržet 2-5let. Nebo si mám koupit něco jiného?
Až o ETFs něco víte, máte 2000eu a investice krátko-střdobá, tak to může stačit pasivnímu kupci, pro aktivního a vědoucího víc - pokud jím jste - je to málo. Někde si najděte jak i ropa jako ETFs umí kolísat a co vám to s těmi 2000eu může udělat, myšleno spáchat řádnou díru v účtu.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam dotaz,

včera jsem byl na školení začátek komoditního obchodování, ale mam problem z Geckem, v čera na přednášce bylo krokování, ale mě to nefrčí. Nemužu krokovat, ani tam neni ta funkce a to mam nejnovejší aktualizaci.

Dekuji za radu, a prednaska nebyla spatna, ale hodne to kolem me proletelo, ze jeste newim co to je swing je to neco na grafu a spredy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hanzik Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravim, mam dotaz ohledne free varianty pro
> zpozdena data, ktere jste tu nedavno popisovali a
> to spojeni opentick a ninjatraders. Nedavno mi
> prpestaly jit charty,takze tusim,ze se zmenil
> kontrakt, mam tam na vyber ale pouze 03-08, mohl
> byste mi nekdo poradit, jak zmenit na novy
> kontrakt?? Diky za pomoc


Tools - Instrument Manager. V seznamu vyberte ticker, v poli Expiry 06-08 (pro mini indexy) nebo jine, podle toho co obchodujete a tlacitkem se sipkou doleva si to pridate do seznamu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...