Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak jak tady bylo receno, brokera budete potrebovat tak ci tak. Abyste mohl delat obchody, tak s nim musite sepsat smlouvu. Za platformu brokera se neplati, ale za nezpozdena data z trhu. Taky zalezi, jak chcete obchodovat, jestli pozicne nebo intradenne. Pro pozicni obchodovani mate EOD data na netu a pro pripadne sledovani intradenniho prubehu jsou taky, ale zpozdena, coz pro pozicni nevadi. Pokud se chcete vrhnout na intradenni, tak potom potrebujete live nezpozdena data. Nejen u pitoveho obchodovani jsou skluzy v plneni. Na el. trzich jsou samozrejme taky, zalezi na volatilite trhu a kdy do neho vlezete, ale ty skluzy jsou mensi. Co jsem tady cetl, tak cesti brokeri berou data od tech zahranicnich a tim padem vam tam prisoli nejakou prirazku, ale muzu se mylit. Tohle nemam jeste zmapovane, ale cesti brokeri tady nejsou nejak v kurzu si myslim. Nevim, jestli to stale plati, ale Petr Podhajský nebo Tomáš Nesnídal jsou ochotni pomoct s vyplneni smlouvy u IB a zalozenim uctu. Samozrejme jsou v zahranici brokeri, u kterych se domluvite cesky. Radil bych projit si vlakno o brokerech. Pokud tam nenajdete uspokojive info, tak googlit, googlit a googlit, nic jineho vam tady asi nikdo neporadi.

S pozdravem,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady jsem to ted nasel jak to je . Jestlize predpokladate, ze udelate MENE nez 100 r/t za mesic, je pro Vas vyhodnejsi vyplnit aplikace GHCO, nebo RCG a SR rentovat za $0.50 r/t. Jestlize jste aktivni trader a planujete obchodovat VICE nez 100 r/t za mesic, je pro Vas vyhodnejsi rentovat SR za mesicni pausal $50. Platforma GST je pouze za mesicni pausal $50. Platformy jsou identicke. Tedy kdyz prave jeste ted nevite, jak casto budete obchodovat, poplatek $0.50 za r/t je lepsi, nez pausal $50.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

To CharlieII
5-8 obchodu denne mi prijde jako mozne. Osobne myslim, ze bych obchodoval cca 3-5 denne. Aspon to tak vnimam, když jsem schopny se tradingu venovat několik hodin souvisle – jinak totiž Po-Pa chodim do práce. :-(
A když nevidim signal ke vstupu tak neobchoduju (vychazi mi to jako lepsi, nez se snazit signal najit – třeba prepnutim 15min. grafu na 10min.).
Obchody : Ano, verim tomu, ze „to zlomim k lepsimu“. Dostatecnym mnozstvim realnych obchodu postupne zacinas vnimat co je spatne. Petr s Tomasem to tady sice pisou, ale vlastni zkusenost je ucinnejsi. :-) A na rozdil od dema ti to lepe leze do podvedomi (proste si dobre zapamatujes proc byl obchod spatne, když prijdes treba o jednu zimni pneumatiku na auto – v prepoctu kurzem skutecnou, ne virtualni). Myslim, ze jsou lide, kteri dokazi back-testovat, definovat strategie, statisticky zpracovavat vysledky a na zaklade toho vymyslet pravidla svého chovani v trzich. Mezi tyhle lidi nepatrim (jestli bohuzel to nevim, mozna bohudik) takze postupuji podle sebe – tak jak mi to vyhovuje a bavi. Uz se totiž znam. I když me samozrejme velmi zajima jakym zpusobem postupovali ti uspesni. Prirovnal bych to k vareni gulase – kuchar zacatecnik muze na zaklade podrobne sestavenych chutovych testu a prostudovani mnoha kucharskych knih sestavit svůj optimalni recept a pak presne podle nej uvarit gulas. Dobry gulas – no spis prumerny… Nebo si prectu par kucharek a zacnu varit tak, jak me to bavi. Par gulasu zkazim (ale velmi dobre si pamatuju proc!) a za cas (velmi dlouhy cas) jsem schopen mrknout okem na stravniky, je tam třeba vic zenskych, a tak dam min ostreho koreni. A vsichni ten gulas pochvali. Na otazku kolik tam davas koreni odpovim, ze nevim – proste o něco min nez obvykle… Trading vnimam podobne. Jako obor, kde je dulezity cit (pro trhy). Kdyby to tak nebylo fungovaly by automaticke obchodni systemy a vsichni by byli bohati (tesne před tim by ale AOS prestaly fungovat :-)).
Svůj postup vidim takhle:
1) spravny vstup – myslim, ze uz umim (cca 70% obchodu ziskovych), tudiz na strategie vstupu se ted nesoustredim
2) spravny stop-loss – taky zacinam umet, drive jsem se bal davat „daleko“ (nechat trh dychat), to byla chyba
3) spravny vystup – ještě neumim, zacinam tusit a trenuju pripadne posouvani limitu podle vyvoje trhu
Zatím vsechno na 0.1lot. Vice-loty neresim – to az budu mit jistotu v bodech 1-3.
Ovladani software se ucim postupne a stejne tak psychologie. Ta se taky lepsi postupne – nemam uz problem otevrit live obchod, chvilku pozorovat a pak pocitac vypnout a jit si hrat s malou dcerou na zahradu. Mam jistotu, ze obchod bude probihat podle mych pravidel (jako ziskovy nebo ztratovy na stop-lossu, nebo tam bude viset v chopu).
---------------------
Ještě upozornuju, ze studiem se me nazory meni a postupy upravuji – to jsou ty zkusenosti. :-)
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro Pavla:

Dík za souhlas s více obchody, už jsem měl dojem, že nejsem normální. Píšeš: když nevidím signál, neobchoduji. Souhlas, protože jinak je to "házení korunou". Píšeš, že správný vstup celkem umíš. Prozradíš, na čem stavíš? Vstupuješ jen dle grafů a TL, nebo používáš nějaké indikátory? S kolegy používáme TL a poslední dobou zkouším já sám indikátor hybnosti, ale moc se mi to nelíbí. Psal jsem o tom minule, neznám ho a chce to asi čas. Jsem rád z těch 70% ziskových obchodů, pokud je děláš bez sezení u platformy, je to OK. Mám asi nad 90%, ale to jen proto, že si dost často alespoň začátek hlídám a posouvám Stop tak, aby alespoň něco zbylo a dělám obchody velmi krátké (v čase, nemyslím Short). Systém Otevři- Stop - Limit a pak odejdi a přijď se podívat- tak asi ze třetiny. Tvůj bod 2) jsou zlatá slova. Můj problém byl (a ještě je) Stop na těsno. Prodělával jsem málo, ale častěji. S výstupem jsem místo posouvání Limitu zkoušel jej před jeho dosažením zrušit a pokud jde cena dál, dát Trailing Stop, ale až tehdy, když by mi zavřel nad původním Limitem. Zase ale je to otázka "těsnosti", ale je to u rychleji jdoucích trhů často šance vybrat víc.
Jen tu psychologii zatím naživo nemám, ale snažím se bojovat o každý bod "jako o život". Snad si to alespoň trochu imituji. Ale je to jak s tím gulášem.

Krásný den přeje Charlie II.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Charlie II:
Vstupy a vubec vsechno co do soucasne doby umim jsem se naucil diky temto strankam. Takze doporucuju prostudovat vzdy ke kazde tvoji otazce prislusnou diskuzi. Napr. indikatory jsou tu velmi dobre popsane (pres hlavni menu). Stejne tak je mozne najit navrhy obchodnich systemu od traderu, kteri jsou uspesnejsi nez ja (zatim :-)).
Ja jsem postupoval tak, ze prislusne indikatory, kdyz jsem pochopil jejich princip, jsem zobrazil na platforme s grafem a "nakoukaval" co delaji v ruznych situacich. Pak jsem vybral nejaky system vstupu a zkousel. Ziskal jsem pocit, ze nektere indikatory se prakticky duplikuji (je to logicke, protoze vsechny vychazi z toho sameho grafu :-)). A po nejake dobe zkouseni jsem vybral co se mi libi (dava prijatelnou uspesnost vstupu) k dalsimu zkouseni. To bylo vsechno jeste na demu.
Konkretne: trend urcuju na 4-hodinovem grafu (mam tam i MACD histogram), obchoduju na 15-min. grafu, kde mam volume a hlavne RSI (perioda 14), sleduju prulom 70,50,30.
TL nepouzivam, S/R pouzivam pri stanoveni stop-lossu a limitu (ale samozrejme je tam vidim i pri otvirani obchodu), + fundamenty (a akciove trhy).
Preju hezke velikonoce
Pavel

P.S.: U platformy pri bezicich obchodech sedim. Vetsinou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
dívala jsem se na datum kdy bylo toto fórum "aktivní" a tak nevím jestli je stále. Chtěla bych se zeptat jaký máte názor na obchodivíní s diamanty, at uz surovými (investičními) nebo broušenými. Na vasi stránku jsem se dostala, až ted a moc se mi líbí.

Děkuji za odpověď
S pozdravem Václava

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
chci začít obchodovat komodity přes ETFs. Mám účet u FIA, poplatky na XETRA a USA trhu jsou 0,15% (min 9,95 EUR ci $). Účet budu mít pro začátek cca 2000 EUR a vidím to spíš jako střednědobou investici.
Přemýšlím o ropě (Ropa Brent (Brent Oil), OESA, Ropa WTI (WTI Oil), OESB). Doporučili byste mi jiný fond? Jak to vypadá s likviditou těchto fondů na XETRA?
Předem moc díky za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: Vendy24
Bohužel Vás budu muset zklamat.Tento server je o úplně jiném druhu investování.S diamanty,mincemi,známkami atd.
zde určitě neuspějete.Doporučuji použít internetové vyhledávání.
Na podobných investicích se dá určitě vydělat.Podrobnosti znají Ti co takto investují.

Tento server je zaměřen zcela jiným směrem.Pokud mu zůstanete věrná,odmění se Vám spoustou znalostí o kterých
jste neměla tušení.Na této cestě Vám tu spoustu lidí pomůže.

Pokud zůstanete věrná diamantům,přeji Vám hodně šťěstí.Věřím,že diamanty jsou věčné a budou tu věčně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážení kolegové,

V Dlouhodobých tajemstvích krátkodobých obchodů od L. W. jsem dospěl na stranu 60 a násl. kapitoly Průlom volatility.

A na tomto místě bych velice rád požádal o pomoc s vysvětlením. Rozumím hodnotě denního cennového rozpětí - tzn. rozdílu mezi denním high a cenou close. Tzn. ve srovnání včerejšího a dnešního dne mi vyjde procento, o které se včerejší a dnešní den liší (rozdíl mezi high a close). Dále jsem však ztracen. V tabulce 4.1. a 4.2. a v té nejdůležitější 4.3. pan W. přičítá nebo odečítá, nicméně nerozumím co a k čemu. Jednotlivé vysvětlení se týkají uzavírací ceny, high či low a zítřejší otevírací ceny, nicméně hodnoty v tabulkách jsou v procentech.

Mohl by mi někdo, prosím, jednoduše (jsem právník, tzn. matematicky negramotný:-) vysvětlit (nejplépe na příkladu), jak k procentuálním hodnotám dospět a jak přičítat a odečítat (co přičítat a odečítat) od zítřejší otevírací ceny?

Budu velmi vděčný.

Děkuji. Ať Vás provází Síla trhu.
S pozdravem Ondřej Novák

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

v knize to neni zmineno, ale cenove rozpeti se muze vypocitat nekolika zpusoby. Taky jsem z toho byl jelen. Nez mi to bylo vysvetleno, tak jsem mel za to, ze se cenove rozpeti urcuje pouze z high a low ceny. Nicmene L. W. pocita z high ceny dnesniho dne a close ceny vcerejsiho dne. Tim se bere v uvahu i pripadny gap.

Pr.: mate nejakou komoditu, ktera vcera uzavrela na cene 202. Dnesni high skoncilo na 210. Tyto dve hodnoty odectete. Tim dostane hodnotu cenoveho rozpeti. Tato hodnota je 8 a je to 100 % cenoveho rozpeti. Simulaci mu vyslo, ze pro nakup/prodej je vhodne jine procento cenoveho rozpeti a presne tuto hodnotu pricita nebo odecita k zitrejsi open cene, protoze mu to vyslo jako nejlepsi volba z tech moznosti, ktere tam uvadi.

Takze, abych to schrnul. K zitrejsi open cene pricitate/odecitate urcite procento s vypocteneho cenoveho rozpeti. Pokud trh pak tuto hodnotu prekona, tak je zde urcita pravdepodobnost, ze doslo k prulomu volatility. Na te hodnote pak mate posazeny svuj nakupni/prodejni prikaz.

Tady mate jinak vlakno, kde se primo veci z teto knihy probiraji:

www.financnik.cz/forum/read.php?3,84720

Preji hodne uspechu,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
chtel bych se zeptat jestli muze byt obchodnik profitabilni vystupem jen na PT nebo SL, popripade BE.
Kdyz tak procitam v diskuzich komplikovane metody vystupu, setrvani v obchodech a reverz pozic tak se citim mene nez zacatecnik. :S

P.S.: Backtestoval jsem 14 mesicu a vysledek je dobry, realita je vsak realita.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...