Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

Tak se vracím k IBFX. Již nějakou dobu se snažím u nich obchodovat demo, ale upřímně řečeno, jsem z toho nešťastnej.Ten jejich spread je pro intradenní obchod totální katastrofa.Kdyby roztahovali spread o zprávách, tak bych to ještě chápal, ale oni ho neroztahujou jen v případě, že se cena nehýbe.Jakmile je jen trochu živější pohyb ceny, hned to lítá a to tak, že s každým tikem je to jinak.Dost často jsem uzavíral obchody s +5 až +10 pips(myslím čistý zisk), ale to u IBFX v podstatě nejde.Navíc, jelikož se to mění s každým tikem +-cihla, není téměř možné zjistit za co vlastně uzavírám.To není obchod, to je kolo štěstí.Když k tomu připočítám, že na live(na rozdíl od dema) ještě přibude rekotace, moc nechápu jak se dá obchodovat, protože +10pips je v těchto případech hravě ztráta.Z různých příspěvků jsem pochopil, že více lidí jede u IBFX live účet a tak by mě zajímalo, jak se s tímhle systémem vyrovnávájí. Já z toho, místo dobrého pocitu z obchodování mám akorát osypky.

Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

trigor: pociťuji to jen při vydání zpráv. Žádný záznam si o tomhle nevedu v deníku (možná chyba), takže si ani nevzpomenu, kdy by mě to takhle vypeklo, ale zas taková hrůza to není. Spíš při těch zprávách. Na druhou stranu většina mých obchodů je prováděna limit příkazem, který zadávám před odchodem do školy a při příchodu domů jsem obvykle venku z obchodu ať už se ziskem či ztrátou, ale jen výjmečně zaznamenávám předčasné výkopy kvůli spreadu. Jak je to v průběhu obchodu bohužel nejsem schopný říct.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trigor
To ze sa spread natahuje pocas sprav, je viac menej normalne a kazdy s tym pocita. Aj mna IBFX vytaca (idem u nich Live) s gumovanim "podla potreby". Spravidla to robia aj na malych S/R viditelnych dokonca aj na 1M grafe. Fakt je neprijemne, ked ti to minie TP alebo vykopne SL, lebo prave v tychto oblastiach ich davas. Zaujimave je, ze s tymito praktikami zacali len niekedy pred 3-4 mesiacmi ( predtym gumovali len spravy).
Podla mna je to dane narastom roznych AOS, ktore robia vacsi pocet obchodov s malym TP, pricom vyuzivaju prave aj male S/R. Trh sa uz ani zdaleka nesprava tak jednoznacne ako tomu bolo pred par rokmi ( zmensilo sa aj denne range, najviac asi u EUR/USD) a aj po sprave nasleduje takmer okamzite korekcia, ktora casto "padne" az na "start" pohybu, co je sposobene okamzitou reakciou na spravu a naslednym vypredajom po rel. malych TP ... S rozvojom IT a narastom poctu traderov, budu tieto javy asi este badatelnejsie, takze brooker bude hladat ochranne riesenia ...
Riesenie problemu je zmena brookra ( je otazne dokedy sa to nezacne diat aj inde, resp. nebudu pouzite ine finty ), idealneho vsak aj tak nenajdes ( vtipne a trefne to niekde na fore vystihol R65 ) alebo prepracovanie strategie tak, aby s tym pocitala ... Jednoznacne je potrebne sa prisposobit, "nariekanie" ti nepomoze ...
Ako u nas hovorieva "pospolity lud": Dobre uz bolo. Len by som k tomu dodal, ze doba ide prudko dopredu, kazdy robi co moze aby zarobil co najviac a v co najkratsom case, takze je potrebne cim dalej tym viac "premazavat" mozgove zavity ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejak moj mozog odmieta pochopit tieto neustale staznosti na brokerov.Na celom financnom trhu existuje uz vyse 100 brokerov,ktori pouzivaju MT4, a minimalne rovnake mnozstvo brokerov s inymi platformami.A to je len FOREX. Na mimoburzovom trhu existuju na obchodovanie menovych parov dalsie moznosti, predovsetkym warranty a vsemozne certifikaty. Na ich obchodovanie nie je nutne mat viac prostriedkov,ako na forexovom miniucte. A dalej tu mame burzove - produkty : forwardy a opcie. Tu uz potrebujeme trochu vecsi ucet,ale stale to nie su horibilne sumy.A tito brokeri pracuju absolutne transparentne, su pod kontrolou statnych organov (minimalne v USA) a v tvrdom konkurencnom prostredi si urcite akukolvek cinnost proti klientovi dobre rozmyslia. Takze co keby sme sa namiesto staznosti poobzerali po nejakom inom rieseni,kde by sme mali urcite vecsiu sancu ze narazime na nieco,co bude nasim poziadavkam vyhovovat? Kedy si davno to vyjadril nemenovany klasik,ktory urcite nemal nic spolocne s obchodovanim na financnych trhoch : "Ucit sa, ucit sa, ucit sa.... "

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

herman
No jo kolego, určitě by se s tebou dalo souhlasit, problem je v tom, že pokud člověk coby začátečník okoukne Forex, nejsou to týdny, ale spíš měsíce nebo roky, než zodpovědně začne live. A představa, že už už jsem si jistý do toho pustit peníze a najednou začít znova - učit se nový produkt, platformu... mě děsí. Já teď dostal nabídku na obchodování se Saxem. Nabídka měla několik zajímavých lákadel a tak jsem nainstaloval jejich demo. Po dvou dnech zkoušení, bádání, objevování jsem to opustil. Platforma mi naprosto "nechutná" a nedovedu si představit na ní pracovat. Já tedy prozatím zůstanu u "klasického" Forexu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Miki01:
".. Len by som k tomu dodal, ze doba ide prudko dopredu, kazdy robi co moze aby zarobil co najviac a v co najkratsom case, takze je potrebne cim dalej tym viac "premazavat" mozgove zavity ... "

Dle meho nazoru je to jedna z nejrychlejsich cest k neuspechu na FX ....
Forex neni sprint, ale maraton...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

herman:
Nejde ani tak o stížnost na brokera, spíš žasnu nad praktikama, které postupně objevuji.Je to podobné, jako bych ti nabídl ke koupi skvělý PC za 15 litrů, tobě to bude vyhovovat a přijedeš si pro něj a já řeknu, že jsem si to rozmyslel a chci 20 litrů.Ty se tedy sebereš, a protože o to stojíš, rychle ještě seženeš zbývajících 5, a já řeknu, že tady byl zrovna zájemce, který mi nabízel 25 a tak chci 25.Ty se rozčílíš a já řeknu, že to nechápu, protože lidí kteří prodávají PC jsou stovky, stačí si vybrat.Takže si budeš vybírat a po půl roce ještě pořád to PC nebudeš mít.
Řekl bych, že výběr brokera je poněkud komplikovanější.Stovka brokerů s MT4 asi skutečně existuje, ale jak se lze dočíst na tomhle fóru, min. 93 by administrátoři nesvěřily ani korunu. A nejsem si jist, jestli nejsem optimista.
Trading je normální obchod, není vůbec podstatný jestli chci vydělat peníze rychle nebo pomalu.Podstatný je, že když mi někdo řekne, že bude inkasovat spread 4pips, tak s tím mohu nebo nemusím souhlasit podle toho, zda to je přijatelné pro mou strategii. V případě, že ne, hledám dál a zbytečně nic nezkouším.
Já bych klidně ty 4pips snesl, když s tím budu moct počítat, o to nejde, když mi, ale někdo řekne, že bude inkasovat "nějaký" počet pips, tak pak........
Každému vyhovuje pochopitelně něco jiného.Já si bohužel oblíbil MT4, i když nejde o profi traderský soft, a k tomu forex.To, že mohu používat něco jiného a obchodovat něco jiného je pravda, ale jak napsal bachman, ale...........
Nakonec chci ještě jednou upozornit, že nejde o pláč, ale jen o konstatování faktů (mnohdy překvapivých), a toto konstatování je snad i dobrou informací pro další začínající tradery, s čím je nutné počítat.
Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hele, reseni muzou byt brokeri jako treba MB trading. Ti berou 5 USD komisi na lot a spread maji 1 pips. Pri zpravach ho snad tolik neroztahuji. Jenze - zase to je jina platforma ;)
Ja jsem si na to u IBFX zvyknul, nejak extra mi roztahovani spreadu do meho obchodovani nezasahuje. Ale - zase jsem nemohl rozdychat VT, ktere mi obcas padalo - coz nekdo taky dokaze ustat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Psal tady někde M. Volf, že má dva účty, z toho jeden u IBFX. Na obou obchoduje stejně, přičemž účet na IBFX pomalu klesá, druhý narůstá. I mně párkrát IBFX "vypekli" nataženým spreadem. Rozumím ochraně brokera při vyhlašování zpráv, při běžném obchodním dni jejich chování beru jako okrádání. Jejich poznámka v mailu který mi poslali, že jsou si vědomi toho, že si můžu najít někoho jiného, mluví sama za sebe. Takže pokud chci s nimi obchodovat, musím se prostě jejich zlodějskému chování přizpůsobit. Nebo si najít někoho jiného.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trigor:

Obavam se, ze jsi nepochopil zakladni princip burzy - vse pod heslem nabidka poptavka. Pokud prijmes toto elementarni pravidlo a je ti jasne, jak se tvori cena, pak musis okamzite zjistit, ze neco jako fixni (nebo velmi stabilni) spread je z principu totalni nesmysl a je to jen marketingovy vymysl retail brokeru, oznacovanych jako market makers. (*)

Pokud se ti tyto podminky, praktiky nelibi, muzes jit k ECN brokerum - neznam zadneho, ktery podporuje MT4 platformu, ale doba se meni. Navic jsou jiz i ECN, u nichz pocatecni vklad je podobny mini uctum na FX. (neni pravda, ze pouze market makers jedou jine jednotky nez nasobky celych lotu)

Jenom poznamka ke tve strategii, pokud je tvuj P/T 5-10 pips, nevim, zda-li vcetne spreadu ci bez nej, pak je to hodne podivna strategie. Neznam brokera s MT4, ktery by povolil S/L mene jak 5 pips od ceny - snad jen Aplari UK anoncuje via MarketInfo(...) 4pips, zkus treba i na demu zadat objednavku s takovym S/L...:) A se zakladnimi kupeckymi pocty a timto RRR nemuzes z dlouhodobeho pohledu obstat... ale co, nekdo hraje ruletu v kasinu, nekdo na FX...:)

Jo a abych nezapomnel, od nedele 18. brezna se meni zpusob quotace u demo uctu u IBFX... - pokud to chapu spravne, uz zadne invalid price ci requote pri BUY/SELL za market... - proste posles pozadavek a system ti AUTOMATICKY vytvori obchod za cenu, kterou v tu chvili registruje server (nikoli klientska platforma)... - to uz je fakt dost na pytel a s live to nema nic spolecneho...

Pokud chces ferovejsi podminky zapomen na retail FX brokery, jdi na futures (musis mit ale vetsi ucet), tam mas i sve penize podstatne lepe chraneny - statni dohled nedohled.

Herman:
Brokeru je jak hub po desti, bohuzel vetsina jsou tak temne struktury, ze bych jim nesveril ani cent...

PS: Je schopen mi nekdo potvrdit, ze burzy jako Globex ci Eurex jsou v tzv. modu "protected" - tedy ze realne ticky nesmi brokeri zdarma distribuovat mezi lid? Bud si za ne musi lide platit - brokerovi nebo specializovanym platfromam jako eSignal apod. Ptam se na to proto, ze existuje WHC - rusky broker, kteryho rozhodne neplanuji oslovit, nicmene poskytuje MT4 se vsim moznym a velkym mnozstvim produktu a dle lidi, kteri porovnavali realne ticky treba ER2 nebo DAXu z burzy a z toho, co distribuuje tento broker do MT4 je to +- v podstate identicke. A to demo je zdarma a pristupne komukoli. Pokud by toto udajne udelal broker, s pravne ponekud vyspelejsi zeme nez je Rusko, do 24 hodin by byl z burzy odpojen a v podstate by byl nucen ukoncit svouji cinnost. Je na tom neco pravdy?

(*) a Oanda ktera se pysni thinnest spreadem na trhu akorat keca, nedavny pruser se spreadem na Cable 200 pips byl udajne uklep operatora... - takze nikoli "dle situace na trhu", ale jen a pouze dle toho, "co si vymyslime".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaJaSoft
to, že jsem tady uvedl 5 - 10 pipsů samozřejmě neznamená, že každý obchod zavírám, když se na tuhle úroveň dostanu, ale někdy si říkám - lepší vrabec....., a je pro mě rozumnější profit 8pips než ztráta třeba jen 1pips.Krom toho 8pipsů u EURUSD je 80 babek, když za den udělám těchto obchodů 10 je to 800,-. Když se pak navíc zdaří k tomu přidat něco s desítkama pipsů, jsem spokojen.Jinak, když dojde na situaci, kdy se pohybuju v řádech jednotlivých pipsů, zavírám né na TP, ale za market.
Mimochodem, na kingforexsignals je možný se podívat na obchody pána jménem Rob Grespi. Zisk 2-15 pipsů je zde naprosto normální.

Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem se díval na Water House Capital a musím říct, že je to hlína. Snažil jsem se projít diskuzi na Forex-TSD, kde odpovídá na dotazy traderů údajně někdo z firmy a kdyby byla pravda jen polovina a nebylo to v Rusku, tak by to asi byla traderská pohádka.Vzhledem k tomu, že angl.nic moc, vytušil jsem v jednom příspěvku, že když broker otevře pozici za jinou něž stanovenou cenu, rozdíl v ceně vrátí broker na účet. No, nevím, na takovej večerníček bych se mohl dívat každej den.
Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trigor: ber to jen jako typ, ja o WHC nic nevim ani jsem nic hledelal, jak jsem psal, ani neuvazuji o vaznejsi spolupraci s timto brokerem i kdyby nad nim byli vsichni svati (sve penize mam rad o trochu vice)... pouze je pro mne zajimavy svym portfoliem a tim, ze demo neexpiruje kazdych 10 ci 14 dnu a lze na nem trenovat a zkouset mnozstvi strategii, psychiku a reakce a to nezpozdene, ale v real time... pokud jsi ID obchodnik, pak je to super, pokud jsi pozicni (futures), pak to jde lip (- pohodlneji) nez na papire...:) Presto neni uplne dokonaly, nemuzes si vybrat jiny nez nejblizsi kontrakcni mesic... ja vim, desne si vymejslim..'-)

Neznam jineho poskytovatele portfolia podobneho rozsahu, ktery by za sve sluzby nechtel alespon 20-50$ mesicne jen za data, obcas i platformu - to jeste nemluvim o obchodovani, komisich apod.... - BTW komise 20 - 25$ RT mozna vysvetluje taktez neco..:) (naprosto bezna komise pod 5$ je dnes standard u elektronickych trhu, nastesti v detailnim prehledu se kopie pocitaji zvlast, takze ja treba jsem aktualne -1500$ v minusu, ale v komisich mam temer 5000$, zatimco v realu by byla v komisich slaba tisicovka)

PS: Asi je relativne novej a nebo nema moc klientu, prece jen i demo ucet, ktery mam, je v radu desitek tisic - srovnej s cislem demo uctu u IBFX...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...