Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vegasovy tunely


namodro

Doporučené příspěvky

To standby
chlape takový ženský se drž, já bohužel přestože mám velmi tolerantní polovičku a je na ni spolehnutí, a za nic bych ji nevyměnil, tak ji nemohu říci že jsem někomu poslal na účet 1000 US, pořád žije v domění že to je nějaká hra, navíc ji o tom ani moc říci nemůžu takže se tvářím jako že to je demo účet. A kdybych se pochlubil že už jsem 1400 v plusu tak by asi chtěla abych už přestal, abych je raději vybral. Ale na druhou stranu ji chápu, snažíme se dopracovat k nějakýmu bydlení v Praze , navíc čekáme přírustek do rodiny takže raději volí jistotu. navíc taky záleží na rodině, pokud ve Vaší rodině všichni vždy volili jistotu zaměstnaneckého poměru, tak nemůžete čekat že děti půjdou cestou nejistoty. Já naštestí jsem z opačné strany takže se to hodí do páru.. Jinak pro daily tuneláře včera večer jsem nastavil short entry pod úroveň LOW včerejší svíce na EUR/JPY 143.60, CHF/JPY 91,02, v noci proraženo a zatím v lehkém plusu. Jinak mě mrzí že jsem včera předčasně ukončil daily tunel jak na EUR/CAD tak EUR/AUD, bál jsem se rizika. Takže jsem sebral 80 pips na minilot a potenciál byl 3 x větší. Na EUR / AUD dokonce 4x. Až budu mít větší účet tak bude i více minilotů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sid
Ještě si zapomněl na nejoblíbenější téma - děti :)

chci se zeptat jak řešíte u tunelu position sizing? My jsme to zpětně propočítávali, jenže při tolika ztrátových pozicích za sebou nám to vychází tak, že když přijde na tu ziskovou, tak už je účet na výši, kdy je doporučeno pozice nenavyšovat :) a jakmile se účet zase trochu navýší, tak přicházejí na řadu pozice ztrátové.
Napadlo nás, že by se spíš mohly pozice přikupovat, jakmile bude patrný pohyb naším směrem - tak 15 pipsů v plusu ....

Hogy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

parkrat uz tady probehly poznamky nad moznosti sestaveni nebo spise skoda, ze neni mozne udelat AOS na 1hr metodu... myslim, ze prave Dzink se uz o neco podobneho pokousel a rovnez se me zda, zebych tuhle moznost vubec nezatracoval, pokud muzu vysledovat prispevky na jakem zaklade vstupujete atd. sam tuhle metodu totiz nepouzivam.... na druhou stranu urcite dobre "trenovany jedinec" bude na tom lip :), ale mohlo by byt zajimave dat dohromady postrehy a zkusit poskladat z toho system... upgradovany o nejake zkusenosti navic

pokud vemu v uvahu, ze pri vstupech kdy trh jede jak nuz maslem, problem neni zadny a nastaveni vstupu potazmu posouvani SL a PT, by melo byt formalitou :) .....problem samozrejme bude kdyz se trh zacne motat kolem tunelu nebo ztraci dech .....a tady by se mozna dala vyuzit prave napriklad vymozenost MT, kde by se skloubilo vice casovych grafu se sledovanim vznikajici S/R urovni podle ala pivot indikatoru.... ale spise by to chtelo nekoho fundovanejsiho, kdo uz ma nejakou tu radu obchodu za sebou podle teto metody

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jsem AOS na zaklade tunelu nezkousel, AOS zatim davam k ledu. Resil jsem akorat position sizing, na ktery se ptala Hogy. Je tu zdrojovy na vlakne soubor nejakych mych testu, ale predpokladam, ze mate nejaky vysledky svoji metody. Soupnete to do MSA, zkuste ruzny druhy position sizingu a uvidite. Jakmile je nejaka metoda obecne vydelecna, tak z ni jde prez position sizing udelat masina na penize.
Pokud mate dlouhe serie malych ztrat a obcas velky zisk, pak by asi bylo dobry experimentovat s velikosti pozice zavislou na tom, jestli je equity nad nebo pod svym klouzavym prumerem. Chce to si MSA projit a ozkouset. Ja jsem z toho softu naprosto nadsenej a asi si ho poridim (zatim mi to jede jako demo).
Jak resim position sizing ja: na kazdych celych 1.000 dolaru na konte davam jednu pozici (tj 3 miniloty, ktery postupne zaviram na fibo urovnich). Takze s uctem prez 2.000 dolaru obchoduju 2 pozice (6 minilotu a zaviram po 2), s 3.000 dolaru 3 pozice (9 minilotu, zaviram po 3) atd. Podle testu je to vyhodna metoda s relativne nizkym drawdownem (aspon z myho pohledu nizkym ;)) Jenze tohle mam propocitany pro svou metodu (a ted uz brzy budu mit dost vysledku z real obchodovani na to, abych to jeste proveril na real datech, takze to nemusi byt konecny). Takze bych kazdymu doporucil propocitat si pro svou metodu to samy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...