Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vegasovy tunely


namodro

Doporučené příspěvky

Čoveče, BigBull, ty v tom lítáš. Pokud máš 1H tunel, rozhoduje proražení tunelu cenou. Pokud máš 4H tunel, je to přesně tak, jak ti tu namodro vysvětluje. Pokud SMA8 otočí a všechno ostatní souhlasí, jdeš do toho. Jsou to dvě různé metody, nelze je kombinovat. Přešti si (prostuduj) ještě jednou (minimálně) český návod k použití!
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To dzink:
obchoduješ 1H tunel aj iné menové páry okrem hlavných?
Práve sledujem, že sa pár EUR/JPY dostalo do tunelu. Ak prerazí na juh, po pár pipsoch sa dostane k S úrovni okolo 142,85. Aké máš skúsenosti s takouto situáciou? Dávať entry až po prerazení tejto úrovne, by bolo asi už dosť neskoro, alebo radšej teda obetovať tých cca 20pipsov od tunela a naskočiť, až po prerazení tejto bariéry?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To dzink:

Este jeden dotaz a tentokrat snad posledni. Pokud mam na ucte napr. 40.000 USD a obchoduji jeden lot. Na kolika menovych parech lze vegas obchodovat najednou, aniz bych si koledoval o vymaz uctu?

To All:
Co se tyce MA na vegasu 4H, tak jsem shledal za idealnejsi nez dva MA na tydennim grafu pouzivat jeden, ale trochu jiny. Na internetu jsem na nej narazil pod nazvem Jurik a nebo HMA. Oba tyto MA jsou oproti normalnim MA rychlejsi a pritom maji mensi zvlneni (jsou vyhlazenejsi). Nicmene jsem to zatim moc netestoval, takze jestli to ma lepsi vysledky to nevim. Usoudil jsem tak pouze z koukani na "weekly" graf.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tuneláře, takže USD/CAD jsem v pozici na daily / long vstup na 1,1464 přestože to ještě nebylo jisté tak jsem dnes pozoroval že zprávy pro CAD pozitivní, tak se mu vůbec nechtělo pod 1,1450 takže spíše jen na základě TA do long pozice a zitra se uvidí zdali je daily na spadnutí. Jinak daily jak EUR/JPY tak CHF/JPY kde jsem short již o minulého týdne nevypadají moc dobře, sice jsem v plusu/ 1 fibo dosažena, na EUR/JPY dokonce druhá, ale dnes se to celý den pomalu vracelo a plácalo těsně pod vstupy, ale přikládám to spíše tomu že se oba páry "nabíjí" na ranní BOJ.
Takže doufám že to v noci nevyvede nějakou neplechu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mno nevim, jak to ten Vegas delal, ale zkusil jsem naprogramovat Vegas4H do MT4 a pustit na testeru. Zkousel jsem to pustit na EUR/USD. Vegas pise, ze ma vysledky cca 7.500 pips od roku 2004. Pry ze jsou ty vysledky dosti skresleny a ze by mely byt lepsi. Me se to vsak nepovedlo udelat lepsi nez 6170pips s tim, ze MDDW byl cca 800pips. Ladil jsem parametry vsema smerama, ale lepsi vysledek jsem z toho nedostal...

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BigBull: zalezi na tom, jak tu strategii obchodujes. Udelej si backtest (na hodinovych grafech to je u jednoho paru cca pul roku) a spocitej si, jaky bys mel max DD.
Co se tyka EUR/JPY - zatim ho jen sleduju, obchoduju cable a usd/chf. EUR/JPY ma trochu jinou charakteristiku, takze je treba ho malinko zazit (kvuli stopkam atp).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja osobne sa držaniu pozícii cez víkend vyhýbam tzn., že hlavne ziskové pozície sa snažím v priebehu piatku zatvoriť, príp. nechať len jednu časť pozície s utiahnutým SL. A vstupy hlavne v piatok beriem len skutočne "tutové" s vysokým potenciálom. Ale kto vie, ktorý signál má vysoký potenciál, však :)?
Ono sa prístup bude asi líšiť aj metódu od metódy - iný prístup pri 1H a iný pri daily. Ja obchodujem live obdobu daily.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BigBull:
Max. DD, který je cca 30% účtu je pořád ještě v normálu. Podbné tvrzení najdeš i v posledních článcích zde na finančníku. Musíš si holt udělat takový moneymanagement, aby ti to nenabořilo účet (+rezervu).
Ale jestli máš funkční skript, není problém ho vyzkoušet na jiné páry, třeba bude pracovat lépe? Např. onen zmiňovaný Hans123 mě na EUR/USD taky nevychází nic moc, ale na GBP/USD to je docela slušné.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...