Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vegasovy tunely


namodro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ještě k tunelům: Na forexfactory někdo založil vlákno s dotazem, jestli lze na Vegasových tunelech opravdu vydělávat, nebo jestli to umí jen Vegas. A kdosi odpověděl takhle:
Last week's total pips made from 4 hour tunnel VWB

03/21/06 19:00 place 3 lot short GBPUSD 1.7547
03/22/06 20:00 one lot limit out at tunnel 1.7452 profit = +95 pips
03/24/06 04:00 one lot limit out at 144 fib 1.7318 profit = + 229 pips
03/24/06 09:30 one lot hit trail stop at 1.7358 profit = +189 pips

03/26/06 20:00 3 lots buy GBPUSD at 1.7427
03/26/06 22:34 one lot limt out at tunnel 1.7467 profit = +40 pips
03/28/06 07:33 2 lots trail stop at 1.7502 profit = +150 pips

03/28/06 15:00 3 lots short at GBPUSD 1.7434
03/29/06 09:10 one lot limit out 144 fib 1.7330 profit = + 104 pips
03/30/06 09:30 2 lots trail stop at 1.7423 profit = + 22 pips

03/30/06 10:00 3 lots buy GBPUSD at 1.7449
03/31/06 07:24 3 lots stopped at B E profit = 0 pips

04/02/06 17:56 3 lots short at 1.7367 GBPUSD
04/03/06 05:00 1 lot limit out at 1.7287 profit = +80 pips
04/03/06 10:47 2 lots trail stop at 1.7343 profit = +48 pips


Total = 957 pips

These are actual trades with 4 hour tunnel method, not to bad.

To není špatný, co říkáte?
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
Pripadam si, jako bych prisel ve skole na prednasku az po prvni pulce. Cetl jsem si originalni (prelozene) vegasovi manualy. Pak sem se vrhnul s chuti na toto vlakno. Jenze na zacatku toho to vlakna temer vsichni pisou prispevky jako by tomuto systemu naprosto perfektne rozumeli. Jsem asi trosku tupej ci co, ale me nad timto systemem visi hned nekolik otazniku...

Mohl by mi nekdo pomoct s objasnenim nekolika veci?
Pro jednoduchost:
A) graf 1H EUR/USD
B) pouzivam 3 fibo urovne (napr 55,89,144)
C) zobrazim si tri EMA (12,144,169)
Vstupy do pozic jsou:
-pouze kdyz EMA12 Protne tunel uprostred (ktery je slozen z EMA144 a EMA169)
nebo se do toho ma vstupovat jeste nekdy jindy?
StopLoss:
-v maualu jsem na toto tema nikdy nenarazil nebo aspon ne na ciselny
- pouziva se nejaka konstanta treba 100 pips nebo se SL dava na nakou z fibo urovni?
- pouziva se nejaka posuvna stopka? kdyz, tak jaka?
Vystupy z pozic:
- pokud EMA12 dosahne 1. fibo urovne tak uzavru 1/3 pozice totez pro 2. a 3. fibo uroven?
- pokud mi EM12 propichne 1. pak 2. fibo uroven a pak se trh otoci a propichne mi to opet 1. fibo uroven, pak
uzavrit? nebo cekat az se to dotkne tunelu uprostred?

Chtel bych zacit obchodovat vegas 1H (nebo 4H , dle toho, kterej by mel lepsi vysledky). Mam v umyslu otevrit Live ucet $400. Mam moznost obchodovat "micro-loty" coz je 0.01 standartniho lotu. Ma pri techto podminkach u me Vegas sanci na uspech?

Predem dik,
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BigBull:
všechny Vegasovy modely jsou opravdu modely, ne detailně propracované systémy. Je spousta věcí, které trader s letitou praxí nosí v hlavě a ani si neuvědomí, že by je ještě měl hodit na papír.Takže detaily si musí na základě zkoušení dopracovat každý sám tak, jak mu to vyhovuje, a tady na finančníku, pokud někdo jede podle nějakého Vegasova systému, tak to má vždy nějak upravené ke svému obrazu.
Jinak jsi asi ty překlady zas tak pozorně nečetl, jak vyplývá z tvých otázek, takže ti doporučuji si je ne přečíst, ale nastudovat.
- vstupy do pozic u 1H tunelu má Vegas když CENA (ne EMA 12) protne horní nebo dolní hranici tunelu
- pokud cena kolísá kolem tunelu a párkrát tě vyhodí na stopce, vstupuje se na průrazy S/R úrovní, které cena vytvořila
- EMA 12 je jen jeden z filtrů, který můžeš ale taky nemusíš používat - záleží na tvém testování
Stoploss:
- si musíš vyzkoušet, jaký ti nejlépe vyhovuje a jaký budeš schopen opravdu obchodovat
Výstupy z pozic:
- nevím, proč do toho pořád taháš EMA 12, vystupuje se když CENA dosáhne tebou stanovených úrovní - ale tohle všechno v tom návodu je, dokonce i s konkrétními příklady.

Pokud budeš obchodovat mikroloty se 400$, je to jako bys měl standardní loty se 40 000$, takže obchodovat se to dá.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

BigBull: je to tam napsany :) vstupujes do pozice, kdyz se cena a 12EMA pohybuji v tunelu (respektive EMA12 je okolo tunelu).
Ja tenhle filtr nepouzivam. Nestezuju si, me ta metoda funguje velmi dobre.
Takze: 144 a 169 EMA ti utvori na grafu tunel. Kdyz cena protne tunel, vstoupis do pozice a na druhou stranu tunelu das stopku (realne 20-30 pips na cable i na USD/CHF - aspon to tak delam ja). Pak cekas. Trh jede tvym smerem - protne prvni fibo uroven (55). Zavres 1/3 pozice. Pak trh jede dal. Protne druhou fibo uroven (89). Zavres druhou tretinu pozice. Kdyz protne treti fibo, zaviras zbytek.
Stopka: Ja osobne posunuju SL na vstup, kdyz uzaviram prvni tretinu. Pak ji necham, pripadne ji posouvam po tunelu, kdyz jsem v pozici dlouho a tunel se vzdaluje od moji stopky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To dzink:
dik mc ted uz je mi to mnohem jasnesi :) Priste bude asi lepsi se rovnou zeptat, jak to delaji ostatni.
Mam jese jeden dotaz:
Kdyz to prorazi tunel a dalsi svicka zase zpet a ta dalsi zas na dluhou stranu, tak se otevrou pozice pokazde, kdyz to tunel prorazi, nebo se proste ceka treba na SL.
Dik Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BigBull: zalezi na tom, jak se dostane daleko pri tom litani ze strany na stranu. V realu je tunel dost casto hodne uzkej a tim padem je lepsi z bezpecnostnich duvodu davat entery ne primo na tunel, ale kousek od tunelu, a to samy se stopkou. No, a kdyz mi to vezme entery na jednu stranu, tak pod stopku pridam entery na druhou. Predevsim se v takovych situacich snazim identifikovat S/R urovne, mezi kterymi se tvori range, ve kterym pak cena okolo tunelu lita. Vetsinou to je tak na dva tri vyrazeny SL. Pak davam entery pod/nad S/R a cekam na prorazeni.
Kdyz se to mele okolo tunelu, je to nejhorsi faze. Ale pomerne casto to projede tunel jako nuz maslem, coz je mnohem lepsi ;)
No, a navic se snazim sledovat 5min graf a tam taky rozlisuju formace (vlajky, S/R, trojuhelniky) a tomu prizpusobuju strategii vstupu.
Je to o praxi - obchoduj to pilne a sam po par tydnech zjistis, co a jak. Treba to budes delat jinak nez ja, ale bude ti to fungovat stejne nebo lip. Kazdej si to musi osahat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To dzink:
Tak jsem koukal i na Vegas 4H. Ty vysledky, co tam Vegas pise, me velice zaujali ;)
Jen jsem opet par veci nepochopil. Mno jo, to ta moje tupa hlava :D
Do obchodu se vstupuje kdy? Kdyz je prorazenej nahoru tunel a posledni extrem SMA8 tvaru "misky" (konvexni tvar) tak se otvira buy pozice. Naopak kdyz je prorazen tunel dolu a posledni extrem SMA8 byl tvaru "poklicka" (konkavni tvar). Chapu to dobre?
Do toho Vegas jeste zamichal tydenni graf, na kterem urcuje, jestli je trend Up nebo Down. To jsem pochopil tak, ze pokud je sklon kratsiho MA vetsi nez toho druheho, tak je trnd UP pokum MA spoupaji a Down pokud klesaji. A kdyz nema kratsi MA prirustek oproti predesle svicce a ten delsi MA stale stoupa (klesa), tak uz je to naznak otaceni trendu a tak se "pretaci" polarita pozic (do ted se otevirali pouze Long pozice, od ted se otviraji pouze Short pozice). Chapu to dobre?

Vystup pozic:
- prorazeni tunelu zpet, dosazeni fibo urovni a nebo pokud dojde k zemne sklonu kradsiho MA (pokud MA klesa a je otevrena Long pozice, tak vse uzavrit opacne pro Short)

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Big Bull:

Zase je to trochu jinak než píšeš.
4H tunel:
Nejdřív určíš týdenní trend - pokud jedeš na VT, doporučuji ti najít si tady někde v diskuzi AOS od Volfa, který funguje jako indikátor weekly trendu podle Vegas 4H, a pak ti stačí se podívat na graf a nemusíš nic počítat.
Pokud jedeš na něčem jiném, pak musíš trochu počítat. Nejde o sklon jednoho nebo druhého klouzavého průměru, ale odečítáš od sebe jejich hodnoty. Například předminulý týden byla na měnovém páru EUS/USD SMA5 na hodnotě 1.2028 a EMA 21 byla 1.2021, minulý týden skončila SMA5 na hodnotě 1.2072 a EMA 21 na hodnotě 1.2035. (NA platformě VT, u MT4 to může být trochu jinak.)
Odečteš od sebe hodnoty předminulého týdne, tedy dostaneš 1.2028 - 1.2021 = 0.0007.
Odečteš od sebe hodnoty minulého týdne a dostaneš 1.2072 - 1.2035 = 0.0037.
Výsledné číslo se zvětšuje, tedy týdenní trend je rostoucí = býčí.

Drobná pomůcka: na VT platformě si pod kterýmkoli grafem můžeš zapnout červenou šipečku s modrou vlnovkou - otevře se ti okno inspect ("zkoumat"). Když si pak kurzorem najedeš na příslušnou svíčku v grafu - zobrazí se ti v inspectu příslušné hodnoty všech indikátorů, které v grafu máš. Podobně to funguje v MT4, kde se to okno jmenuje Data Window a zapneš si ho ikonkou, která vypadá jako kruh se zaměřovacím křížem.

Na čtyřhodinovém grafu pak už jen sleduješ, kdy se při týdenním býčím trendu otočí SMA 8 nahoru (předtím by měla protnout SMA 55 dolů) nebo kdy se při týdenním medvědím trendu otočí SMA 8 dolů (předtím by měla protnout SMA 55 nahoru).

Plus můžeš (ale nemusíš) použít další filtry, které Vegas doporučuje. Ostatní je na tobě. Zkoušet, zkoušet. zkoušet... :)

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mozna trosku mimo soucasnou diskusi, ale mozna nekomu to prijde zajimave :) ....jak jsem tady uz parkrat psal o problemu casneho uzavreni pozice versus delsiho drzeni ....momentalne se snazim tuhle vec resit takhle ...uz v prubehu tydne jsem tady psal o paru usd/cad a narazeni na support..... prilozim tady obrazek a snad to bude lip viditelne ....cely par smeroval presne podle planu..... polovina pozice byla uklizena pri protnuti tunelem, ale v dalsim prubehu na hodinovem grafu zcela evidentne narazil a temer cely den se drzel v uzkem rangi, proto radeji v ramci ochrany uz nakumulovaneho profitu jsem zadal tesneho SL (tmave modra cara), pokud se trh zacne vracet tak radeji vyberu profit, ale i s vedemim toho, ze porad je tam potencial minimalne 70pipsu, takze jsem zadal jeste pending order pod timto pasmem ....par se zacal vicemene presne chovat podle planu, pozice byla na SL uzavrena se slusnym profitem a uz jsem zbytecne nemusel prijit o tento zisk, ale porad tu jeste byla sance ze se trh muze vydat na jih a tak se i po velmi dobry datech stalo enter byl prorazeny (SL jsem nechal v puvodnim miste) a za 2 hodiny jsem vybiral dalsi 70 pipsovy profit, na 1 extremni urovni na daily grafu

1203

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...