Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Interactive brokers


PET

Doporučené příspěvky

FilipK
už se to tu někde řešilo. Já byl v podobné situaci jako ty. Podúčet jsem si vytvořil. Musíš tam zaškrtnout, že nejsi indián a tudíž posíláš 10 000, ale pak máš tuším měsíc čas na fundování. To zda tam dáš 2000 nebo 10000 už nikdo nekontroluje. Já tam dal 5K a normálně funguju na dvou podúčtech. Přihlašuješ se pořád stejně jako dosud. Převádět peníze mezi účty je záležitost snadná. Dáš pokyn a přijde ti "jistící" číslo do schránky, které tam přepíšeš a hotovo během pár minut, pokud je to v době market.
Snad jsem pomohl.
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všetkých,

mám otvorený účet u IB v USD. Teraz tam posielam EUR.
Viete mi niekto poradiť ako môžem previesť EUR na USD, aby som mal všetko v jednej mene (USD)?
Odpísali mi z IB stručne. že cez FX conversion trade, ale kde to je? Nemôžem to nájsť ani na ich stranách.
Nejaký presnejší popis alebo navedenie na ich webe?
Ďakujem.

Vlado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vla55

Ked uz budes mat na ucte tie eura popri tvojich usd

mozes spravit nasledovne

otvoris si v platforme TWS okno Account
a v hornom menu vo volbe Currencies zadas " Close All non-base currency balances"

vyhodi ti klasicku objednavku ktora vsak nepojde na Ideal alebo IdealPro ale na FXCONV a ked ju potvrdis tak ti tie eura
premeni na usd. Je to za spotovu cenu, a je tam klasicka komisia za obchod.

Mozes si tu objednavku aj zmenit a na usd si premenit len cast eur,
Ja osobne mam ucet v gbp a ked sa mi nazbieraju nejake dolare obchodovanim us trhov tak si cast z nich takto premenim na libry. V poslednej dobe vsak drzim viacero mien na ucte nie len gbp. Mam tam usd, gbp a eur.

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to t.o.m.

vďaka za radu. Večer to vyskúšam nanečisto a až tam budú EUR, tak naostro. To by malo byť asi začiatkom budúceho týždňa. Tiež som uvažoval nad viacerými menami, ale keďže zatiaľ ( :D ) pracujem predovšetkým "normálne", prichádzajú do úvahy len US indexy a teda radšej USD.

Veľa úspechov.

Vlado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to t.o.m. EUR tam už sú. Skúšal som to, ale nejde mi to. Neviem, čo robím zle. Keď dám vo voľbe Currencies - "Close All non-base currency balances", tak sa mi zobrazí obr.1. Dám OK. Nabehne SELL s TRANSMIT na FXCONV. Keď potvrdím TRANSMIT, objaví sa okienko obr.2. Potvrdím Overide Transmit a objaví sa okienko obr.3 Keď to zruším, vyzerá to takto - obr.4 :S Poradíš? Vlado

19778

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vla55 to bude asi preto ze nemas povolenie na obchodovanie forexu na idealpro chod do account managementu vo vrchnom menu v karte Trade vyber volbu Configuration a tam hned v prvej karte Trading Permissions pozri ci mas zaskrtnute policko pre FX trading a FX conversion ak tuto volbu nemas tak nespravis obchod na fx, a asi to bude dovod preco sa ti to neda. Tuto zmenu ti bude musiet schvalit IB, takze to moze trvat 1 alebo dva dni, toto uz ale neviem isto, pretoze nejaku podobnu zmenu ohladom administracie uctu som si robil dost davno a tiez to trvalo nejaky cas, tam ti to potom asi aj ukaze ze je to " pending " t.z. caka sa na schvalenie. Nemal by si mat s tym ale problem.

19782

Link to comment
Sdílet pomocí služby

t.o.m.

dík za rýchlu odpoveď.

Na to nastavenie som pozeral ešte predtým a keďže som tam mal automaticky šedo zaškrknutú položku FX Conversion, tak som myslel, že to stačí, keď nejdem cez FX trading. Takže je treba mať zaškrknuté obidve položky? Hneď to vyskúšam a budúci týždeň sa ukáže. To by ma skutočne nenapadlo i keď ma prekvapilo, prečo mi to stále vypisuje, že nemám povolenie na IdealPro.
Škoda, že som to nestihol včera. Ktohovie ako to bude s EUR po gr. voľbách :S Ale snáď bude ešte príležitosť.

Vlado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, po delší době jsem chtěl zobchodovat místo FESX, který dělám denně, jiný trh, knkrétně FGBL, ale do obchodu mne to nevezme a dá to níže uvedenou hlášku. Něco jsem v tomto smyslu řešil již před více jak rokem, ale v nové verzi Accoun managementu IB účtu to nemohu najít. Poradíte co tato hláška říká :) Díky Ivke

19824

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ivke zdravim mohla by to byt nasledujuca vec, skus a uvidis je to v "configuration" v platforme tws nie v account managemente viz screen nizsie tu je nieco o tom od interactive brokers skratka pokusal si sa otvorit vacsiu poziciu nez na aku si mal nastaveny limit http://www.interactivebrokers.com/en/software/tws/usersguidebook/configuretws/define_precautionary_settings.htm

19826

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...