Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

Zdravim, Riesim nasledujuci problem: Strategia vstupila long a vystupila EOD. V prilohe posielam screeny ktore mi hovoria, ze v strategy position je pozicia stale long, preco? V Messages mi zas hovori ze uzavretie prebehlo aj buy(vstup) aj short(vystup) a vsetko je close, o com svedci aj Closed P/L. Ako to teda je? Obchod realizovany na Sime. Vie mi niekto poradit? Dakujem R.

27106

27107

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ropon Wrote:
> Strategia vstupila long a vystupila EOD. V prilohe
> posielam screeny ktore mi hovoria, ze v strategy
> position je pozicia stale long, preco? V Messages
> mi zas hovori ze uzavretie prebehlo aj buy(vstup)
> aj short(vystup) a vsetko je close, o com svedci
> aj Closed P/L. Ako to teda je?
> Obchod realizovany na Sime.

Mel jsem podobny problem tento tyden kdy platforma zcela "zapomela" kde a kdy byl exekuovan muj vstupni prikaz a po uzavreni pozice ukazovala sice vystup spravne, ale vstup na grafu a v trade manageru uplne chybel a platforma si to prekvapive provazala s predchozim vstupem o nekolik dni nazpatek, docela sila :( Zjevne asi nejaky bug, kdy platforma nema spravne udaje. Prihlasil jsem se na Client center pres web a tam bylo vse spravne, a tedy v jasnem rozporu s informacemi o provedenych obchodech v platforme. Jestli ti ukazuje platforma long pozici a na statementu pres web login jsi flat, asi bych jim byt tebou volal. Ja nevolal protoze jsem na to nemel energii a ta chyba nebyla tak zavazna jako v tvym pripade, nicmene jsem na to taky koukal jak spadlej z visne, docela zasadni bug toto...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja bych na tvem miste volal i presto ze to je SIM. Jak vidis je to docela vaznej problem, jsi v pozici a nejde uzavrit, jak mas mit potom duveru vyuzivat jejich platformu na ostre obchody? Myslim ze se tim zabyvat budou bez ohledu na to ze jsi na SIMu. Mimochodem, me se to stalo na live. Jediny obchod za cele dva tydny a zrovna se zobrazuje spatne ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nakoniec som uzavrel vynutim/zapnutim prislusnej strategie (v case pred RTH to neslo), vsetky ostatne potom skocili na position match=true vratane tejto strategie. Pozicia vykazovala zisk cca +980USD, ten sa ale nikde nepripisal, tzn.ze fakt nejaky bug a realne (aj ked na sime) tato pozicia nebola exekuovana. Ale graficky je zobrazena v grafe trhu... Budem kontaktovat TS.

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z toho co vidíme, je jasné jenom to, že jedna z těch 3 strategií je stále long a nikoliv flat. Tudíž je match na false, protože strategie očekává pozici long 1. Chápu to tak, že tato strategie, která ukazuje long, tak na konci dne zavřela, včetně grafu, tj. na grafu vidíte spojnici mezi buy a sell příkazem? Není problém v tom, že strategie zavřela, ale mezitím byl graf nebo platforma zavřen a znovu otevřen a teď je pozice strategie odlišná než předtím v "reálu"?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano na grafe je spojnica medzi buy a sell. Ale pod buy boli 2 kontrakty a ziadna ina strategia v ten den nevstupovala. Kazda strategia vstupuje len s 1 kont.
Ano tento stav ktory som hodil do screenov bol uz po odpojeni a následnom pripojeni platformy. Ale pred odpojenim platforma vykzovala buy 1 s unrealized P/L cca +500 USD.
Po zavreti sa a pripojeni skocili position match na false. Podarilo sa mi to uzavriet az v RTH ale ziaden pohyb na ucte uz nebol. Na grafe je len jedna spojnica a druhy kontrakt sa vymazal. Preto je mi to cudne.

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hm, tohle zřejmě vypadá na problém způsobený zavíráním na close dne. Uvědomte si, že na zavírání na konci seance je z principu problematické (např. při použití SetExitOnClose) - strategie, pokud není IOG, tak pracuje v podstatě pouze na posledním ticku právě končícího, resp. prvním ticku nového baru. No ale jak umístit na trh příkaz, když poslední tick baru je zároveň tick, kdy se trh zavře? Nehledě na to, že lezete do VELMI volatilní části trhu, kdy jsou zavírány poslední pozice, hloubka trhu stojí za veliký prd atd.
Doporučuji se zavírání na polední úsečce dne úplně vyhnout, buď předěláním exitů nebo úpravou grafu na custom session, kdy seanci ukončíte dříve než je ve skutečnosti. Na 15 min grafu byste tedy měl zavírat ve 22 hodin našeho času nebo 21:45.
Kdyby to bylo ve vašem případě něco jiného, dejte vědět..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Honza K. Tak sa hlasim s podobnym problémom. Vcera t.j. 27.2. Vstupovala do trhu len jedna strategia a ako vidiet z grafu je tam buy 1, ale market 2. Preco market 2? Zo spravy v message je tiez len vstup long 1. Ako si to mam vysvetlit? Pohyb na ucte je spravny. Mna len matie to cislo 2. Pri predoslych dnoch to kupovalo ok. Mozem Vas poprosit o komentar k tomu? Dakujem R.

27182

27183

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...