Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

Zdravim, jen pro zajimavost, pred cca mesicem jsem instaloval update 27, behem ktereho TS zamrzla a mel jsem strach ze se nestabilita jeste zhorsi (jak jsem psal drive, padalo to denne). Prekvapive, od te doby ani jedno zamrznuti, takze ten update asi obsahoval nejakej patch na ten konkretni problem zamrzani - potud tedy spokojenost !

Uz nekolik mesicu mam ale zvlastni problem ktery mi zacina vadit. Nejsem schopny zmenit tloustku trendline, tedy nastaveni Weight. Volby se objevi normalne, vybrat muzu tlustou caru nebo tenkou, ale na grafu je vzdy a pouze jen tenka cara. Opravdu zvlastni, nevite cim by to mohlo byt?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chápu a i tak díky

ještě bych se zeptal ohledně Cluster analýzy. Nedaří se mi prohnat skrz CA více než cca 100 000 testů. TS píše většinou chybu ohledně memory error, nebo chyba na adrese XXXXXXX. Zkoušel jsem si hrát v okně WF Optimizeru v Setup Enviroment s Parameter precision, Multi-threading, checkboxem Read all trade list files into memory a nic nezafungovalo. Stává se to vždy na 16.5% při zpracování CA. Používám release verzi TS 9.5 což může být tím, ale ve verzi 9.1 bych na dokončení optimalizace s 100 000 testy čekal věčnost:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To záleží na konkrétní situaci, ale pravděpodobně jste narazil na paměťové limity TS spojené s chybou v optimizačním engine. Podívejte se na využití procesoru a paměti ve správci úloh, jestli tam nejsou extrémní hodnoty a zřejmě nezbyde čekat na další update, Marshall tvrdí, že nějaké podobné problémy právě pro další update už vyřešil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Honza K.
Ak sa mozem spitat, pouzivas Portfolio Maestro 3.0 ? Moc to nechvalia ale iny tester nemam.
Mam Problem ze cez "Add Strategy" neviem nic pridat, otvori sa okno ktore je prazdne, na videach (you tube) vidim ze v okne je maju ludia vypis vsetkych strategii z TS, u mna ale nic. Neviem sa dopatrat v com je chyba. Ziadne preferencie na nejaku cestu kde to ma hladat, nic take tam neni.

V 9.5 je vraj uz integrovany, je tam aj vylepsena funkcnost alebo je len spojeny s platformou?

Konkretne mi ide o otestovanie jednej strategie na velkom pocte trhov (v tomto pripade forexu).
dik za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Portfolio maestro nepoužívám, mám na testování portfolií vlastní nástroje, protože můj money management je poněkud komplikovaný a řešený způsobem, při kterém mi PM moc nepomůže. Je možné, že se k němu na některé případy vrátím, ale spíš ze zvědavosti, co je nového atd... Až bude čas :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý večer, pravidelně pozoruji následující jev: Ve 22:00 končí Regular session, pak ještě 15 min trhy kmitají a ve 22:15 dojde k jakémusi zamrznutí platformy..jen tak si problikává, možná tu a tam cena poposkočí ale co hlavně..všechny zadané příkazy jsou v tomto časovém úseku odmítnuty. Mrtvé okno končí ve 22:30 , pak už jsou příkazy akceptovány. Za tu dobu "bezmocnosti" bohužel cena poposkočí o desítky dolarů a pochopitelně vždycky opačným směrem, než by si jeden přál. Problém nastává především u strategií, u nichž mám TimeFrame 15 minut a výstup jako "setexitonclose". Dnes jsem seděla v inkriminovanou dobu u PC a čekala na výstup strategií. Těsně po 22:15 strategie jako takové uzavřely, ale jejich příkazy na výstup byly odmítnuty a pozice zůstaly otevřené.. (viz obrázek) Na tabulku na obrázku jsem nijak nereagovala a čekala jestli k vyplnění příkazu nedojde až se vše zase rozeběhme ve 22:30. Marně jsem čekala asi 5 minut a nic, tak jsem uzavřela ručně (samozřelmě asi o 150 dolarů hůř než kdyby to bylo ve 22:15..viz další obrázek) Můj dotaz zní: To Mrtvé okno od 22:15 do 22:30 je jakási vlastnost TS, se kterou je nutné se smířit a výstup strategie proto bude nutné změnit? A při mém timeF. 15 minut je jediné řešení ukončit o svíčku dříve, nebo je možné výstup nastavit třeba jen o pár minut dříve? Jakým způsobem by toto šlo nastavit? Nebo existuje jiné řešení? Moc děkuju za radu...

27875

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mirkazet Wrote:
-------------------------------------------------------
> Dobrý večer,
> pravidelně pozoruji následující jev: Ve 22:00
> končí Regular session, pak ještě 15 min trhy
> kmitají a ve 22:15 dojde k jakémusi zamrznutí
> platformy..jen tak si problikává, možná tu a tam
> cena poposkočí ale co hlavně..všechny zadané
> příkazy jsou v tomto časovém úseku odmítnuty.
> Mrtvé okno končí ve 22:30 , pak už jsou příkazy
> akceptovány. Za tu dobu "bezmocnosti" bohužel cena
> poposkočí o desítky dolarů a pochopitelně vždycky
> opačným směrem, než by si jeden přál.

Burza je kazdy den na 15 minut zavrena, viz stranky CME:

trading halt from 3:15 p.m. – 3:30 p.m. (GMT - 5:00)

www.cmegroup.com/trading/equity-index/us-index/e-mini-sandp500_contract_specifications.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirkazet - narazila jste na jednu z věcí, kde je SIM velmi užitečný... Jak píše detroit, to není vlastnost TS, ale burzy :) Navíc používáte setxitonclose a to je jedná ze zrádných věcí, kvůli kterým se backtest a reálné obchodování rozchází a způsobuje začínajícím AOS traderům bolehlav. Jak situaci vyřešit - buď modifikovat exit a vystoupit dříve na předchozí svíci, nebo si nadefinovat custom session, která končí dříve a nechat ten setexitonclose nebo si napsat makro/OOEL kód, který pozici ukončí x sekund/minut před koncem.
V principu jde o to, že podmínky pro exit jsou vždy vyhodnoceny na konci baru a celá akce v reálu se koná na opening ticku následujícího baru, který díky trading halt neexistuje a následuje reject. Tuším, že se TS snaží následně poslat limit do noční seance nebo market na open další seance. V backtestu je to jednoduché, zavře na close baru a má vymalováno...

Další informace např. tady:
community.tradestation.com/wiki/display/EasyLanguage/2007/10/29/Exiting+Before+the+Close+Using+a+Daily+Bar+Chart

Popravdě moc nechápu, proč vůbec tento typ výstupu TS používá, je to akorát vstupenka do problémů, i kdyby se podařilo příkaz umístit, tak si uvědomte, že lezete do totálně nelikvidního a volatilního trhu, kde můžete očekávat totálně ujeté slippage. Rozhodně doporučuju uzavírat pozice někdy těsně před/po 15:00 resp. v čas, kdy končí hlavní obchodování + máte pak ještě těch 15 min na řešení případných problémů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...