Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

Strategy orders je prazdna.
VPS mam u speedytradingservers kde mam ping 1ms. Garancia internet a pod. tam je.
V TS mam spusteny len BOSS. Bol tam este antivir, ten som teraz odinstaloval. Dal som si zvysit RAM na 1,5 GB a vykon CPU, ale aj tak mi je to zahada preco to niekedy neexekuuje. hm...

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Log celého dna 14.1.2014 prikladam v prilohe. Strategia mala exekuovat o 10:45 co je aj v logu popisane, ale nerozumiem preco sa to zmazalo. Na VPS som v case exekúcie nebol prihlaseny, pihlasenie bolo az dnes rano európskeho casu. Subor jpg ale treba premenoval na log. Inac sa to tu neda vlozit. Dakujem R.

26628

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na pobavenie posielam výsledok diskusie so supportom ktory mi poradil nasledovne:
Mam sledovat stlpec Position Match v TradeManager. Pokial je tento true tak je vraj vsetko ok. Ked som im hovoril ze je to automaticka strategia, tak mi bolo napisane, ze JA som zodpovedny za exekuciu prikazov a ze ked sa mi neexekuuje prikaz tak mam exekuciu urobit rucne. :)
Perfektna platforma.... so "skvelym" supportom.

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No na to pozor, to je klidně možné, že nebyl position match, od toho jsou pak nastavení v "properties for all" u strategií, kartička "automation". Nastaven íje celá řada a kžadé reaguje trochu jinak. Rozhodně doporučuju projít help a případně si nejdřív pár obchodů udělat na SIM účtu. Neměl jste v době vstupu otevřenou nějakou další pozici na stejném symbolu apod.?
Je to jeden z důvodů, proč jsem psal, že Ts není ideální platforma na "unattended trading", je tam mraky záludností, které si člověk musí pořešit obklikama a vlastním kódováním :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza, Isiel som na papery asi 2 mesiace, ziaden problem.
Od 1.12 som to pustil live. Exekuovalo mi to niekolko obchodov, ziadne nastavenia som nerobil. A dva obchody (ako na potvoru ziskove) mi to nezrealizovalo.
Na inom workspace som sice mal inu strategiu ktora ale isla paper a bola na EMD.
Uz som zrusil aj tu, mam len solo BOSS na jednom workspace a na druhom workspace mam trademanager.
Zvysil som RAM a CPU tak uvidíme.

Ako zabezpecim ten position match trvale na true, alebo ako ho odsledovat? Je potrebne kazdy den pred zaciatkom obchodovania toto kontrolovat? Alebo aj pocas obchodovania? Za akých okolnosti sa zmeni na false?

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam dalsi trivialni dotazy, hledal jsem v helpu a Google, ale stale nic.

1) Jak provest klasicky "Copy and Paste", neboli udelat v grafu kopii nejakeho objektu ktery jiz mam nakresleny? Priklad - zakreslim trenline a chci ji zkopirovat a posunout na druhou stranu grafu abych mel zcela vodorovny kanal. Pouzival jsem to v predchozi platforme dost casto, ale TS zjevne Ctrl-C / Ctrl-V neumi :) Nejde jen o kanaly, vim ze na to jde pouzit i treba Andrew's pitchfork. Casto davam do grafu vice identickych objektu ktere maji treba jine formatovani nez moje prednastavene "default" settings...

2) Crosshair - nejdriv jsem neumel zprovoznit odecitani hodnot na osach X a Y, nicemene to se nakonec objevilo pod volbou Pointer tracking. Ted mam ale jiny problem, ktery se projevi pouze se zapnutym pointer tracking. Pri kliknuti mysi se tedy potrebne informace (cena, casovy udaj) ukazou, ale pri uvolneni tlacitka mysi na grafu zustava vertikalni cara v miste, kde jsem mel kliknuto. Nevim, jestli si mam myslet ze je toto umyslne a nebo chyba v programu, kazdopadne bych tam tu vertikalni caru radsi nemel :)

Predem diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@detroit:
add 1) pouzivam na trendline a pitchfork prave tlacitko mysi a polozka "New parallel", ktera vytvori kopii objektu, kterou si muzes umistit paralelne. Obecne by asi slo udelat nejake makro pro zrychleni techto operaci, pokud to pouzivas hodne casto.

add 2) tak tady pouzivam dva zpusoby. Jedna varianta je, ze crosshair mam vypnuty a kdyz drzim leve tlacitko mysi, objevi se crosshair s hodnotami, ktere rovnou muzes odecitat/cist, dokud leve tlacitko mysi nepustis. Tohle je dobre pro rychlou orientaci. Pokud ale treba backtestujes a potrebujes mit presne videt vstup a to i ve vice grafech najednou - vyuzijes prave tlacitko Set the tracking mode (varianta workspace napriklad). Kdyz nekam kliknes tak Ti zustane videt horizontalni linka, ve vsech grafech, coz je pro orientaci velmi prehledne. Hodnoty pro tento bod zapnes tak, ze stisknes tlacitko Data Window, ale variantu simple, ne show all, okno je onTop, takze jej muzes mit po celou dobu napriklad nalevo od grafu.

Taky mam dotaz. Je mozne nejak rychle skocit na specificke datum v grafu? Jedine na co jsem prisel, je prave varianta data window/show alll a kliknout na prislusny datum, ale to me prijde hodne pomale a nic moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

raven2cz Wrote:
-------------------------------------------------------

> Taky mam dotaz. Je mozne nejak rychle skocit na
> specificke datum v grafu? Jedine na co jsem
> prisel, je prave varianta data window/show alll a
> kliknout na prislusny datum, ale to me prijde
> hodne pomale a nic moc.

S tim bohuzel nemam zadnou zkusenost, takze neporadim.

Jinak ten Data Window jsem zkousel, ale nevyhovuje mi, protoze vesmes prekazi - zakrejva cast grafu podle toho v jake jeho casti jsem, apod. Nicmene jsem dnes prisel na reseni toho problemu s odecitanim hodnot nastrojem Crosshair - hodnoty se mi nezobrazovaly totiz kvuli rezimu Background dragging, ktery mivam vetsinu casu zapnuty. Dnes jsem uplne nahodou prisel na to ze to bylo tim - pri vypnuti Background dragging se hodnoty na osach konecne ukazuji i bez zapnuteho Pointer trackingu. Ono to nakonec vse dava docela smysl, jen nez na to clovek prijde ;)

Dalsi zahada kterou jiz nekolik dni resim, se tyka hodnoty ticku. Grafy se vykresluji spravne, v tom problem neni, ale prave napriklad Crosshair ukazuje hodnoty na kterych se vzhledem k velikosti ticku dany trh nikdy neobchoduje. Napriklad na ES je tick 0.25 bodu, tj. cena muze byt 1800.25 nebo 1800.50, nikoliv vsak 1800.61 apod. Crosshair ovsem hodnoty ukazuje s presnosti na setinu bodu, jako prave treba 1800.61, coz je dost zavadejici. Totez se tyka zakreslovani horizontalnich car, ktere jsou pote okotovane "nesmyslnou" cenou, na ktere se neobchoduje. Nejde s tim neco udelat?




Link to comment
Sdílet pomocí služby

> detroit:
> Zkus si nastavit u kreslení "Snap mode"
> help.tradestation.com/09_00/tradestationhel
> p/do_procedures/about_snap_mode.htm

Dik, snap mode pouzivam hlavne na trendlinky a je fakt vybornej, na horizontalni cary to funguje taky, jenze ja kolikrat chci zakreslit caru treba jinde nez je high / low urcite svice, takze tento pripad to neresi a na crosshair to nema vliv vubec. Myslim ze by to melo nekde snad jit nastavit, protoze kdyz jsem zkousel treba trh YM ktery se obchoduje jen na celych bodech, a crosshair nikdy desetiny neukazuje, natoz setiny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...