Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

Ahoj, @Honzo a popo.
Tak jsem na to přišel. Resp. Doug z TS mi poradil. Vše je v pořádku a TS Optimization API funguje dokonce lépe než v minulých verzích. Všechny sloupce sedí na jedničku. Problém je v tom, že Optimization API ma jiné defaultní hodnoty, než optimalizace v grafu. Konkrétně například, že pro systém je defaulně nastaveno 100 kontraktů a pyramiding!
Takže je nutné mít nastaveno toto:

job.Settings.PositionOptions.SetPyramidingMode(tsopt.PyramidingMode.None);
job.Settings.PositionOptions.SetMaxSharesPerPosition(1);

Nejlepší je si vzít to pdf s dokumentací k API a nastavit si všechny parametry dle sebe, tím je jistota, že nějaký default nebude špatně. Jak se něco opomene, tak to bude špatně :) Prostě TS styl, co dodat.

Takže naopak doporučuji! Bohužel optimization přes API vytěžuje procesor na 100%, zatímco optimalizace přes graf jen z 40-60%. Navíc optimalizace přes graf je daleko rychlejší. Nicméně mnoho věcí přes graf je velmi komplikované dělat a prostě API může běžet nepřetržitě, atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@andros:
základní úvod je na TS foru sekce:
Home > All Forums > TradeStation and EasyLanguage Support >
EasyLanguage > EasyLanguage-Objects & Classes > Optimization API Intro

Optimization API je framework, který lze použít v EasyLanguage pro TS 9.5. V podstatě umožňuje plné programové použití optimalizací TS, kromě cluster analysis, ta v něm zahrnuta není. Nabízí široké použití v daleko větší míře než optimalizace z grafu. Vše má ale pozitivní a negativní body, zvlášť u TS je potřeba si vždy najít cestu tak, aby vše bylo správně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

nevíte jestli je již do TS implementována možnost vytvořit si kombinovaný performance report více strategií najednou?
A dále možnost otestovat jednou strategií všechny například všechny akcie s cenou vyšší než 10 USD a volume větší než 10000?
Např. Trade Navigátor to umí bez problémů ale rád bych přešel plně na TS.
Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@jirik123: TS má portfolio maestro. Ve verzi 9.5 je integrována do platformy. Já ji osobně nepoužívám, raději provedu export equit a potom zpracovávám portfolio separátně.
Druhý bod je velmi komplexní a budou s ním problémy. Pokud by byl alespoň nějaký definovaný seznam, tak je možné potom použít Optimization API. Ale takto obecně opravdu bohužel nevím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jirik123 Napsal:
-------------------------------------------------------

> A dále možnost otestovat jednou strategií všechny
> například všechny akcie s cenou vyšší než 10 USD a
> volume větší než 10000?
> Např. Trade Navigátor to umí bez problémů ale rád
> bych přešel plně na TS.
> Děkuji
>

Na to bych použil Scanner (v tradinapps seznamu), vyfiltroval si patřičné akcie a pak jejich seznam vložil do Opt API, kde by se projel jeden symbol za druhým a výsledky uložily někam na disk. Nevím, jestli nejsou funkce přímo na scanning akcií, pak by se scanner mohl úplně vynechat.

Nebude to každopádně jednoduchá úloha na pár kliknut myši. Bude vyžadovat dobrou znalost OOEL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj.
Bylo by možné nějakým způsobem uzavřít pozici konkrétní automatické strategie? Ne však na konci úsečky, nebo na začátku další. Jde o to, že situace může nastat dynamicky. Dokáži například časovačem toto rozpoznat, ale základní příkazy na order v automatické strategii toto neumožní.

Interbar kalkulaci bohužel nemohu používat, protože strategie používají multi-charts a v nich tato direktiva nejde spustit :(

Je možné například vytvořit makro, které by to uzavřelo? Ale dokáže makro pracovat s příkazy, které jsou kontrolovány automatickou strategií, nebo ta automatická strategie jim to nepovolí?
Nešlo by to nějak udělat spíše přes OOEL, dostat se k objektům příkazů a zavřít je?

Toto je poslední bod, který mi chybí :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Obcas se mi na grafech objevi neco zcela podivnyho. Treba dnes stribro (a zlato taktez), davam screen 15-min grafu kde je videt o kolik cena vcera vyrostla a ze se taky vysoko udrzela. A vpravo denni graf, kde vcerejsek (streda) je jedna velka doji s close na 15.541 - zakresleno horizontalne na obou timeframe. V dusledku toho je take na dennim grafu nesmyslny gap ktery pritom nikdy nenastal. Mate nejake vysvetleni?

31141

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vysvetliť to môže jedine TS. U mňa sa to zobrazí presne tak ako u teba. Je to chyba.
Bolo by dobré ich na to upozorniť. Čím viacerí, tým lepšie.

Nebezpečné je to najmä pre AOS-kov, ktorí používajú vo svojich systémoch 1D a napr. 15M graf.

Dôležité je, ako často je to "občas" zle vykreslenie D sviečky.

Je zaujímavé, že i poskytovateľ s tak kvalitnými tickovými dátami, dokáže domrviť D sviečku, kde by si jeden myslel, že pri tom výpočte sa nedá už nič pokaziť :-)

Zase dôkaz pravidla, že nič nie je 100%-né.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano je to chyba, poslal jsem požadavek na Dataintegrity, aby se na to podívali. Jinak tyhle problémy se na denních grafech občas vyskytují a osobně denní grafy pro AOS nepoužívám, doporučuji pořešit použitím např. 405 min grafů apod. (pokud jsou main session times odlišné nebo si chcete udělat svoje časy, použijte příslušný počet minut odpovídající jednomu dni), případně v součinnosti s custom session.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K. Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ano je to chyba, poslal jsem požadavek na
> Dataintegrity, aby se na to podívali. Jinak tyhle
> problémy se na denních grafech občas vyskytují a
> osobně denní grafy pro AOS nepoužívám, doporučuji
> pořešit použitím např. 405 min grafů apod. (pokud
> jsou main session times odlišné nebo si chcete
> udělat svoje časy, použijte příslušný počet minut
> odpovídající jednomu dni), případně v součinnosti
> s custom session.

Dik, jsem rad ze to neni jen u mne. Jak pise vla, opravdu zvlastni ze takovy poskytovatel jako TS ma takove vazne nedostatky v datech, a hlavne ze to po 48 hodinach stale neni opravene. Vzdyt si toho muselo vsimnout tisice lidi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...