Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

zdenekt Wrote: ------------------------------------------------------- > ...tak to máš Futures, to je OK. > > ...a máš zaplacené live data TF (ICE US)? ...vidíš > data TFZ14 v grafu? Ja bych hadal ze by to mohl byt prave problem s daty. Pri otevreni uctu u TS nejsou data TF automaticky poskytovana, tudiz lze videt tento trh jen zpozdene. Zkontroloval bych levy horni roh a pokud tam je (D) - viz screenshot - tedy Delayed, obchodovat nepujde. Stale nechapu proc je zde TF tak oblibeny proti ostatnim indexum (obzvlaste mezi zacatecniky), ale tohle patri do jineho vlakna, tak to radsi necham byt. .

29659

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lexx: Mě posílali výpis nějakého Taliána několik měsíců a přestali až po 3. urgenci, kdy jsem jim napsal, že to na mě fakt nepůsobí seriozním dojmem... Dost mě překvapuje, že to nebyl ojedinělý případ. Jo a ten "Invalid account" jsem řešil taky, škoda, že jsem sem nekoukl o 2 dny dřív, mohl jsem ti ušetřit trochu času;-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,

ráda bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenost s TS po vypršení 6 měsících zdarma? Za měsíc mi končí, ale potřebovala bych si ještě min 2 měsíce jet strategii na paperu. Na kurzu někdo zmiňoval, že mu TS jede už přes dva měsíce navic a ještě mu nic neúčtovali. Zvažuji jestli jim mám napsat a snažit se domluvit na delší době, nebo raději zůstat potichu?

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

HoneyL Wrote:
-------------------------------------------------------
> Dobrý večer,
>
> ráda bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenost
> s TS po vypršení 6 měsících zdarma? Za měsíc mi
> končí, ale potřebovala bych si ještě min 2 měsíce
> jet strategii na paperu. Na kurzu někdo zmiňoval,
> že mu TS jede už přes dva měsíce navic a ještě mu
> nic neúčtovali. Zvažuji jestli jim mám napsat a
> snažit se domluvit na delší době, nebo raději
> zůstat potichu?

Proste jim zavolej a rekni ze to chces zadarmo na celej zivot. Kdyz reknou ze ne, s ledovym klidem je pozadej, ze chces ucet co nejdrive uzavrit. Jsem si jisty, ze vam nakonec vyhovi. Nez aby ztratili klienta, radsi vam poplatek za platformu odpusti. Mluvim z vlastni zkusenosti, ale delal bych to jedine po telefonu, ne pres email.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim mohl by mi nekdo poradit , jedu na simu obchodování a kdyz zadam nakupni nebo prodejní příkaz tak trvá třeba i 15 sekund než se příkaz vyplní a hodí mě to v trhu daleko od vstupu třeba i 10 ticku.Jel jsem už live a tam to fungovalo v pohodě .Tak nevím jestli třeba jenom přeinstalovat platformu nebo jestli je to v něčem jiném ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.

Podľa popisu mám trochu podobný problém.

Všimol som si, že každú minútu - takmer presne na začiatku minúty až do asi 10 sek. mi ostane cena stáť (teda aj úsečka je zastavená a nová sa vytvorí až po 10 sek a už aj s vykreslením). Prišiel som na to až keď som prepol na 1M a vedľa som mal zapnutý InteractiveBrokers. Tam hodnoty poskakovali stále a v TS to vždy na tých 10 sek stojí. Na 15M grafe som si to predtým nevšimol, tak neviem, odkedy to robí.
Vyťaženie PC je na 3-5%, voľnej pamäte až-až.
Skúsil som zredukovať počet grafov, vypol všetky Update Value Intrabar v indikátoroch, následne úplne vypnutie indikátorov a stratégií, ale nepomohlo.
Mám asi 6 grafov, všetky H1 a aj tam to robí. Napriek tomu to zastavuje každú minútu.

Viete niekto poradiť, kde by mohol byť problém? Resp. vyskúšať, či to vám chodí v poriadku?
Robí mi to na sime, aj na reale.
Možno to nepatrí do problémov TS, ale SW, ale čo by to mohlo byť? Žiaden iný program nemám spustený (len IB platformu - bez grafov). Mám WIN7.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, měl bych dotaz. Když v TS udělám walk-forward test, tak test nám ukáže kolik dní nebo barů použil na optimalizaci. Když ale tento stejný počet dní nebo barů použiji čistě v grafu, tak se my datumy neschodují v grafu a ve WF. Např: wf out of sample řekne že bylo uděláno na 2384 barech (do data 1.prosince). Když tedy si zkusím otevřit graf s tím že 1 prosince je poslední den v grafu a má se načíst nazpět 2384 barů tak se nenačte přesně stejný datum co byl ve WF jako počáteční den.

Špatně se to vysvětluje ale snad jsem byl pochopen. Díky za pomoc pokud někdo ví proč to děla. V tom případě mi Cluster analýza ukáže že mám načíst cca 300 dní pro reoptimalizaci strategie a já místo 300 načtu 200 nebo 400... Tak nevím v čem je problém... Díky za pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo tomu rozumím. Ale mně spíš jde o to proč to nefunguje tak jak má? Když wf řekne že INS data, které jsou optimalizované na 365 dnech od 1.1.2000 - 31.12.2000 tak proč když si chci otevřít graf s 365 (nebo xxxx barů) dny nazpět od 31.12.2000, tak proč se mi neutvoří graf od 1.1.2000 do 31.12.2000 ale třeba 9.11.1999 až 31.12.2000?? To znamená že je někde chyba!?

Protože potom nechápu jak může celý test odpovídat... když rozmezí datumu je úplně jiné než rozmezí barů nebo dní. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já prostě jedině co chci vidět je to co říká TS. V příloze je prtscrn a já chci vidět to, že když 2007/01/22 zadám at se načte zpět 17773 baru abych se dostal do data 2004/10/15... ale to se mi v grafu prostě nenačte... at zadám dny nebo bary... tzn kdybych šel cestou postupně reoptimalizace a ts mi ukazovala optimalizuj 17000 baru nazpět protože to řekla CL tak já vlastně zadávám do ts úplně jiné čísla protože se mi graf načítá špatně nebo já fakt nevím

29813

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud vim, tak vetsina dat typu .D nema vikendy. Takze 365 je nesmysl. Musis pouzit pracovni dny. Máš 52 týdnů a 5 dní v týdnu, takže 52 * 5 = 260. Takže musíš nastavit 260 dní nazpět, abys dostal interval 1.1.2000 - 31.12.2000. Stejně tak to platí pro optimalizace.
Potom je samozřejmě rychlejší použít field First Date. Je dost možné, že informace v uvedené tabulce je celkový počet dní, což samozřejmě zahrnuje veškeré dny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

WFA/CA pracuje s kalendářními dny, zatímco graf v TS s "pracovními" dny.

Když mi CA řekne, že mám mít in-sample 250 dní, tak to vydělím cca 30 a vyjde mi cca 8,3 měsíce....do grafu si nastavím datum prvního dne před cca 8 měsíci a víc neřeším.
Pokud má být strategie robustní, tak je jedno, jestli ji reoptimalizuješ o dva týdny dříve nebo později.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...