Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

Hena: Autoretracement je co? Nějaký indikátor někoho? Jestli je to něco "custom", bude to potřeba nakódovat....

Detroit: Vrtalo mě hlavou, proč tam mají "chybu" a tak jsem trochu pátral, měl jsem tušení, že zrada by mohla být v settlementu (už se mi to v minulosti stalo) a nakonec se mi to po diskusi s dataintegrity potvrdilo. Čili v podstatě TS dělá to, že close dne upravuje podle settlement hodnoty daného dne a ta se někdy dost liší od skutečného close. Je zajímavé, že grafy na stránkách CME ukazují hodnotu close, ale TS tam má settlement, takže v podstatě to chyba není a teď babo raď :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Detroit: Vrtalo mě hlavou, proč tam mají "chybu" a
> tak jsem trochu pátral, měl jsem tušení, že zrada
> by mohla být v settlementu (už se mi to v
> minulosti stalo) a nakonec se mi to po diskusi s
> dataintegrity potvrdilo. Čili v podstatě TS dělá
> to, že close dne upravuje podle settlement hodnoty
> daného dne a ta se někdy dost liší od skutečného
> close. Je zajímavé, že grafy na stránkách CME
> ukazují hodnotu close, ale TS tam má settlement,
> takže v podstatě to chyba není a teď babo raď

Zajimave, ze ten rozdil je tak velky. Nejaky ten tick dva to by jeste slo, ale kdyz se jedna o stovky ticku, to je opravdu mazec. Nebo z jineho pohledu, co sakra ma settlement spolecneho s grafem OHLC ? Open-high-low-close takze settlement tam podle me nema co delat. Kazdopadne dik za "follow-up" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Problémy s VPS jsem tehdy řešil společně s Androsem, takže odpovím trochu za něj:
-verze TS byla 9.1...nebyl to poslední update,stejná verze na mém serveru běží spolehlivě do dnes (nejsem u Cool)
-bylo to první spuštění Live z Androsovi strany.....nenašel jsem ale nic, co by bylo nastaveno jinak, než u mě na serveru, který jede bez problému
-trhy byly TF.D a EMD.D, oba obchodovány v Regular session, rekalkulace grafu/strategie se děla několikrát za den v různé časy...souvislost s časem jsme nepozorovali
-jely pouze dvě strategie, každá svůj workspace
-účet u Coolhousingu byl nejprve Standard a potom Business....obojí se chovalo naprosto stejně, proto jsme tehdy vyloučili vliv hardwarové konfigurace na opakovanou rekalkulaci a "podezření" padlo na "chování" sítě spojené s VPS
-řešila se dynamická/statická IP, ale žádné změny se neděly
-Coolhousing tehdy umožnil odzkoušení dedikovaného serveru a od té doby nebyl s rekalkulací jediný problém

@ShaolinStyle: co se týká VPS, tak pro tebe žádnou radu nemám, protože Androsův problém byl vyřešen přechodem na dedikovaný server, který je samozřejmě dražší, nicméně máš celou "mašinu" pro sebe.
....několik lidí tady psalo, že jede na VPS, ale nikdo tehdy Androsovi neodpověděl, nevím, proč je to takové "tabu".

Dedikovaný server na běžné začátečnické Live obchodování stačí v nějaké standardní až podprůměrné konfiguraci, nemusí to být žádný "tryskáč" (předpokládám, že genetické pokusy provádíš na jiném stroji).
Mě se loni v létě pokazil dvou-procesorový Xeon server a "dočasně" jsem ho nahradil nevyužitým domácím PC s procesorem AMD FX, 4GB ram, Win7 64bit.....jedu na tom Live trading "dočasně" už 3/4 roku.....bez problému.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@raven2cz, @zdenekt

-Idem live 3 mesiace z domu na notebooku, 1 stratégia na ES.D a 1 stratégia na YM.D, obchodujem regular session, bez výpadkov.
-1Q/2015 bol dobrý, obom stratégiám sa darilo.
-na genetické hľadanie mám doma Desktop Intel i7, 8GB RAM, Win7 64bit. Na tomto počítači som LIVE tiež skúšal a beží bez výpadku.
-Obe stratégi mám na jednom workspace, doteraz to problém nebol, ale prehodím každú na samostatný workspace.
-Na VPS som mal stratégie pustené 1x cez regular session a 1x v noci (mám ho len pár dní). Okno Strategy Automation Warning sa objavovalo často, viac ako 5-krát, cez regular session aj mimo regular session. Presne jak napísal zdenekt "rekalkulace grafu/strategie se děla několikrát za den v různé časy...souvislost s časem jsme nepozorovali "
-Do vyriešenia problému to budem mať pustený live na notebooku doma. SIM pustím v noci na VPS, skúsim to s vypnutým firewallom, ale v tom by problém nemal byť, porty nie sú blokované - chcem vylúčiť túto príčinu.

-TS Version: 9.1 (Update 29)
-Microsoft Windows Server 2008 R2 Datacenter
-učet: VPS WINDOWS STANDARD
-IP adresu mám nastavenú statickú
-Príde mi, že na bežné začiatočníčke Live obchodovanie (mám 2 stratégie) by mal stačiť aj levný VPS server. Tak neviem či je problém u mňa alebo to bude VPS a je potrebný prechod na dedikovaný server...

@raven2cz aký máš u coolhousing účet?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj detroit, díval jsem se na tu tvoji záhadu s datama stříbra a podařilo se mi ji odhalit. Rozdíl v datech máš, protože srovnáváš odlišný data. Intradenní graf vlevo máš graf celodenního elektronického obchodování v časech 18:00 - 17:15 newyorského času a denní graf vpravo máš pouze pitové obchodování v časech 8:25 - 13:25 newyorského času. Pokusil jsem se oboje data společně zobrazit do grafů tak aby byly vidět rozdíly. Velký graf je denní a menší je 30 minutový. Časy viz tady: http://www.cmegroup.com/trading_hours/metals-hours.html

31225

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paveln Wrote: ------------------------------------------------------- > Ahoj detroit, díval jsem se na tu tvoji záhadu s > datama stříbra a podařilo se mi ji odhalit. > Rozdíl v datech máš, protože srovnáváš odlišný > data. Intradenní graf vlevo máš graf celodenního > elektronického obchodování v časech 18:00 - 17:15 > newyorského času a denní graf vpravo máš pouze > pitové obchodování v časech 8:25 - 13:25 > newyorského času. Pokusil jsem se oboje data > společně zobrazit do grafů tak aby byly vidět > rozdíly. Velký graf je denní a menší je 30 > minutový. > Časy viz tady: > http://www.cmegroup.com/trading_hours/metals-hours > .html > Diky, zkontroloval jsem to v grafu a jelikoz ziju ve stejne casove zone kde se zlato na pitu obchoduje (shoduje se casy ktere ve prispevku referujes), bylo porovnani pro me o to jednodussi a muzu potvrdit ze to souhlasi. Skutecne se cena stribra (na intradennim grafu) v casu kolem 13:25 (eastern standard time) pohybovala kolem hodnoty 15.54 ktera je na mem dennim grafu zaznamenana coby close toho dne. Zaroven jsem zkontroloval ze mam denni graf nastaveny na "Regular session" tj. nikoliv Globex, nebo 24-hour session. K tomu bull breakoutu doslo po zavreni pitu, coz je relativne nezvykly ukaz, ale v poradku. Jenze ono to ma dalsi hacek, ten denni graf je totiz i v pripade vyse uvedeneho stale nesmyslnej, protoze ma ten knot nahoru ktery konci na cene 16.095, kamz se cena dostala az PO zavreni pitu, cili ten knot tam nema vubec co delat, a mel by tam byt normalni gap :) Jinymy slovy, knot nahoru muze byt pouze pokud cena sla NEJDRIVE nahoru, a POTE se vratila dolu a trh uzavrel nize. Ale to se v zadnem pripade nestalo, takze ten denni graf je proste paskvil ktery nereprezentuje realitu z zadneho uhlu pohledu, alespon podle mne coby price action obchodnika. Jeste pro jistotu davam ten samy graf znova, s vyznacenou pulnoci pred a po tom inkriminovanem dni. Je z nej zrejme ze cena sla k 16.095 (dokonce ji pak i prekonala), ale v zadnem pripade se nevratila tentyz den na 15.541 coz indikuje knot na dennim grafu. Ha! Jeste dodavam ze stribro ani zlato neobchoduju, pouze sleduju, a v zasade mi to muze byt cele ukradene, ale jelikoz jsem jedinec ktery si vsima malickosti a domnivam se ze v tradingu malickosti hrajou velkou roli, prislo mi to coby zajimave tema na diskuzi.

31226

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasně, napsal jsem to rychleji, než jsem o tom stačil přemýšlel. Ta tvoje denní svíčka 18.3. vpravo je vytvořená z high a low celého dne a open a close jen "Regular session". Tedy, místo close pak dali o kousek vzdálenější settlement. Ty ostatní svíčky mi připadají taky nějaký hodně divný. Ale už nemám čas to studovat, musím do zítřka udělat daně.

Díky za ten graf. Dost mě to zajímá, protože připravuju větší analýzy burzovních dat a toto je jeden z největších problémů - data. Kde sehnat všechny data co potřebuju v dostatečné kvalitě, zjistit, co vlastně znamenají a jak z nich odstranit chyby. Pokoušel jsem se zkontrolovat denní data GBPUSD z více zdrojů a připadaly mi, že je vytváří generátorem náhodných čísel :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím,
chtěl bych se zeptat těch co mají s touto platformou zkušenosti. Na pár drobností.
1)Je možné používat jiného brokera? Konkrétně se mi jedná o Interactive Brokers .Kolik pak TS stojí?
2)Je možné používat jiná data? Případně kolik by mě stála data kdybych měl jako brokera IB.
3)AOS co testuji na NinjaTrader platformě má problém v tom že po té co mi z jakéhokoliv důvodu spadne, neumí načíst zpětně situaci. Přečíst si pozice a vrátit se jakoby do hry. Zvládá toto TS?

Díky jestli mi odpovíte a ušetříte dost času.

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Corwin22 Wrote:
-------------------------------------------------------

> 1)Je možné používat jiného brokera? Konkrétně se mi jedná o Interactive Brokers .Kolik pak TS stojí?

Nelze.


> 2)Je možné používat jiná data? Případně kolik by mě stála data kdybych měl jako brokera IB.

Pokud vim, nelze. Je to schvalne udelane tak aby bylo vse pod jednou strechou a nic se neda menit.


> 3)AOS co testuji na NinjaTrader platformě má problém v tom že po té co mi z jakéhokoliv důvodu
> spadne, neumí načíst zpětně situaci. Přečíst si pozice a vrátit se jakoby do hry. Zvládá toto TS?

Odpovi Honza K. coby TS guru :) Az najde cas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Guru, hehe, to zní skoro jako nadávka, detroit má holt dobrý smysl pro humor :) A zná TS taky celkem dobře :)
Ad 1 - ne přímo v TS že byste si nastavili exekuci přes jiného brokera to nejde, TS si to pečlivě chrání včetně dat. Pro zákazníky možná nevýhoda, ale v mnoha ohledech velká výhoda. Něco jako když si rekontruujete koupelnu a dělá vám to jedna firma, nebo si najímáte každého zvlášť, eletrikáře, instalatéra, zedníka atd.. Jestli si chce všechno dělat sami, najděte si jinou platformu. Co ale jde, je vyvést signály strategie "ven", třeba do NT, IB atd.. je potřeba ale už nějaké úsilí, způsobů je několik, napsat si DLL, přes zápis do souboru, poslání alertu přes SMTP atd.

Ad 2 - externí real time feed napojit nejde. Pokud se navíc bavíme i IB, tak bych pohnutky k této akci (i kdyby to šlo) ani nechápal, IB má daleko horší datafeed než TS. Jedině napojit feed, který TS nemá, no ale pak zase ho TS nebude umět ani obchodovat. Jediné, co do TS dostanete, jsou 3rd party data ve formě ASCII či Metastock, na backtest, analýzu do pohody, výborná věc, ale to je tak vše.

Ad 3 - jestli to chápu správně, pak ano, TS je v tomhle sice občas taky na palici, po výpadku na vás vyskakujou konfirmační okna, pokud se ale člověk prokouše spoustou nadávek, pocitů frustrace a znechucení, nakonec se může podařit nprogramovat pomocí OOEL, EL to, že po výpadku můžete dát synchronizaci AOS a reálné pozice dohromady. Rozhodně to ale není platforma, která je zařízena na kompletní "unattended trading". Platforma jinak ale nabízí poměrně dost možností, jak si chování strategií nastavit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1)Řešení na klíč chápu, a jeho potenciál je jasný. Vyvést signál ven a dál je trochu přes ruku.

2)IB má data dost na prd. O tom žádná ;) Řeč byla v souvislosti "když mám IB brokera". Mám Kinetick.

3) "že po výpadku můžete dát synchronizaci AOS a reálné pozice dohromady." Jo to je přesně co mám na mysli. Škoda těch předchozích negativ. Zrovna řeším tehle problém v NJ a jsem dost na prášky, tak koukám raději i jinde.

Díky moc za čas :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...