Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


Martinek

Doporučené příspěvky

jerry8

Základem pro používání této platformy je, že máš u Tradestation účet a pak máš zpožděná data "zdarma". Nicméně má to pár háčků, za prvé ne všechna. Např. pokud chceš data ze CBOT, tak zpožděná data stojí 1$ měsíčně a pak dále poplatky za neaktivitu (tj. pokud neuděláš měsíčně min. 10 obchodů), tak platíš 100$. Takže data máš zadarmo, ale musíš splnit určité podmínky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jerry8: Přesně tak to zatím mám. Akorát jsem musel psát na helpboard TS, aby mi ta data zpřístupnili. Nevím sice proč to tak funguje, ale poté co jsem si zadal zpřístupnění těchto dat, tak mi přišel potvrzovací email, ale data pořád nešla načíst, tak jsem napsal na helpboard, chvíli tam něci dělali, pak mi řekli, ať restartuji platformu a od té doby mi data chodí. Ostatní indexy TF, ES, EMD, NQ mi chodily hned od začátku úplně bez problémů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...
  • 4 týdny později...

Zdravím,
zvažuji otevření účtu u TS (kvůli přechodu na AOS), takže se chci zeptat zda ještě zhruba platí návod z roku 2013:

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/Ucet-TradeStation-01-Uvod.html

Jde mi hlavně o možnos získat pomocí promokódu slevu na TS 6 měsíců zdarma:

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/Ucet-TradeStation-11.html

Otvíral si tedy někdo v poslední době účet, takže ví, zda tyto kódy ještě fungují? A stačí tedy napsat pouze do horního rohu stránek "FOR PETER ALBINO: Tomas Nesnidal-2335ABLY" bez toho kódu 3029ABKH?

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím mohl by mi někdo poradit jak je to se SL a PT u Tradestationu .Četl jsem tu že broker drží svoje SL aPT na svých serverech ale měli jsme u nás bouřku a vypadl mi na chvíli internet a když jsem potom platformu znovu nahodil SL a PT jsem tam sice pořád měl ale trh mi projel SL a nic kdybych neseděl u počítače tak bych chytil neskutečnou ztrátu.Nevím jestli je třeba někde ještě něco nastavit.Obchoduji z grafu.

40636

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@wendys25: Úplně neporadím. Taky jsem to nebyl schopen najít. Pro automatické strategie se tato možnost zaškrtává v záložce strategie, kde je možné pozice držet na server-side. Nicméně pro diskréční obchodování jsem tuto možnost nenašel.
Při výpadku proudu nebo při jakémkoliv problému je potřeba mít druhé připojení ve formě LTE/GSM přes tablet nebo mobil. TradeStation má již kvalitní appku pro android. Nebo ukončit příkazy z webu TS, popř. pokud není internet spojení, tak volat na nouzové číslo, které je proto zřízeno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zalezi jak penize posilas, ja jsem treba posilal klasickej sek postou a trvalo to nekolik tejdnu, protoze byly zrovna vanoce a novej rok, no a samozrejme se to kdesi zaseklo. A zadnej potvrzovaci mail myslim nebyl ani kydz to doslo, ale uz je to nejakej patek, takze kdo vi. Normalne bych byt tebou zavolal tomu sales representative s kterym jsi otviral ucet a ten ti rekne, jak to vypada, atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to papo33:
Nevzpomínám si přesně, ale odeslání peněz převodem z mého účtu a nafundování myslím proběhlo v jednom týdnu, takže bych předpokládal 3-5 dnů.
Jestli mi přišel potvrzující email, na to si nevzpomínám, ale ty bys již měl mít u TS svůj account a tam to můžeš každý den zkontrolovat, jestli už ty peníze jsou převedené.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Plánuji si otevřít koncem tohoto roku účet (5000 USD) pro obchodování komoditních spreadů. Grafy spreadů ideálně zobrazuje TnT 5 EOD nebo Sierrachart . Zasekl jsem se ale na výběru brokera. Mám ve výběru Infinity futures, kde za 20 USD/měs je zdarma Sierra, nebo IB, kde ale chtějí 10 000 USD minimum plus musím zaplatit za Sierru zvlášť a nebo TradeStation (TS). To je můj favorit, protože po náběhu spreadů chci pokračovat AOS přes kurzy financnika a nechci mít dva různé účty. Bez toho abych si otevřel účet u TS (nemají demo), nezjistím jak zobrazují spreadové grafy a jestli mě platforma sedí. Mám vyzkoušeno hodně SW které slibovaly spreadové grafy (Motiwave, TradeNavigator, ..) , ale mě to nesedělo a otevřít účet jen podle videa je ???. Nenašel jsem ani na jejich TS universitě videa s vysvětlením na nastavení spreadových grafů. Přímý kontakt na TS mě vždy odkázal na otevření účtu, pak mám 3 měsíce demo. Máte zkušenosti se spreadama přes TS? Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@strowberyk: spíše bych situoval dotaz do vlákna ke spreadům. TS broker neumí spready a pokud vím, tak nenabízí ani spreadové marginy, které s malým účtem potřebuješ. Hodně brokerů má navíc spready omezené na tzv. pojmenované spreadové skupiny, které však mají svojí likviditu, které dnes není nijak ohromující.

Jediným vhodným brokerem a schopnostmi platformy je IB, který umožňuje otevírat libovolné nohy spreadu a poskytuje rovněž odpovídající marginy při slevě, navíc jasně definované dopředu při otevření. Ona problematika je ještě složitější, kde broker Vám musí povolit obchodovat příslušný spread apod.

TS je vhodné na automatické obchodování a zejména na analýzy.

Těch požadovaných 10k pro spready je minimum. S 5k bych spready vůbec nezačínal. Dříve jsem si to myslel také, ale pak když vidíte, jak se hodnota spreadu mění během dne a to hodně přes minimální risk, který jste si stanovil. Nelze totiž umísťovat ani SL atd. Celkově obchodování spreadů je VELMI specifická část obchodování a není vhodná pro začátečníky, zejména s nízkým kapitálem. Zbytečně byste skončil dříve, než pořádně začal. Ale opět tohle spíše do vlákna spreadů. To se týká i postupů a strategií. Obchodníci to dneska mají dost už promakané a hlavně používají dosti nové nástroje, než třeba přes 2 lety. MRCI je v podstatě historie.

Na AOS taky doporučuji minimálně 10k-20k. Spíše vytvořit nějakou obchodní buňku, než samostatně.

Tohle vše by vás nemělo odradit, ale naopak pomoci. Protože peněžní polštář v obou oblastech je dosti zásadní. I když to tak ze začátku nevypadá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...