Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

vyber brokera


Hitman85

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 899
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Dobrý den,
protože tohle fórum je o zkušenostech, chci Vám jednu říct, ale nechci abyste to chápali jako nějaké ubrekávání či nedejbože pláč, jen zkušenost.
Obchoduji intradenně emini a brousím si zuby na měny (nikoli forex). Před pár dny jsem opustil IB (Interactive Brokers) a přefundoval účet k Infinity. Měl jsem předběžně vykomunikováno s jistým Stephenem Coffmanem výši komisí pro E-mini. Vše proběhlo v pohodě, ikdyž pan Coffman trochu tlačil - pospíchal (inu je to jen obchodník). Komise šly usmlouvat lepší než u IB, ale jen o fous, ale jakmile jsem chtěl rozšířit portfolio o měny, tak už jeho akční rádius poněkud poklesl a komise, které nabízel byly dokonce vyšší než od IB. Po delším handrkování byl ochoten sejít na hodnoty shodné s IB, ale ta debata mi už připomínala turecký trh.
Kamarád, který NENATREFIL na Mr.Coffmana vyjednal daleko pohodlněji lepší komise na Emini než já a jsem přesvědčen, že pokud by jednal se svým člověkem o měnách, tak se mu dostane vstřícnější postoj k lepším komisím než se dostal mě od Mr.Coffmana.
Chci tím jen říct, že jsem zvyklý na gentlemanské jednání a nejsem zvyklý na trhové handrkování, kterého jsem se zúčastnil se Stephenem. Proto také zvažuji i změnu tohoto zprostředkovatele (Infinity je zprostředkovatel TransAct Futures) a zkusím ProActive Futures. Stejný broker, stejná data, stejná platforma, jen jiní lidé...
Bohužel musím říct, že nejsem zdaleka jediný, komu se těžko dohadovalo s Mr.Coffmanem. Nicméně věřím, že se ozve armáda nadmíru spokojených. Každý jsme jiný, někomu vyhovuje to, jinému ono.
Přeji Vám hodně $$$
Radovan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radovane,
no tak to si u brokeru na handrkovani budete muset zvyknout pokud neco chcete. Je mi lito ze s nim mate takoveto zkusenosti, ale holt je to zivot. Ja tam znam dost lidi a vim ze davaj komise 6 ale i 9 dolaru. Ze si nekdo(z brokeru) dohodi i mene je mozne, zalezi jak dlouho je ve firme. Pokud je to novy broker, tak potrebuje sehnat kohokoli i za cenu, ze si zkrouhne ze sveho. Steve holt uz asi nema zapotrebi se s kazdym pretahoval o centy. Ja muzu sam za sebe a myslim za dalsich par lidi rict ze naprosta spokojenost se supportem z jeho strany. Ale klidne jdete o dum dal, treba do PA za Richardem ci Danem. Ti nabiraji ted hodne klientu, tak se snazi. Nebo primo do TransActu. Ale tam je support lepsi az kdyz mas vice nez jen 5000 na uctu a 4 obchody mesicne.

hodne stesi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

??? "Steve holt uz asi nema zapotrebi se s kazdym pretahoval o centy." Tak já si odnáším opačný názor. Steve má právě zapotřebí se přetahovat o centy, a o tom jsem psal. Ale jak říkám, někomu vyhovuje handrk, já dávám přednost gentlemanskému jednání v pohodě.
TransAct je pro velké účty.
Přeji hodně $$$
Radovan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no myslim, ze to je trosku jinak. kazdopadne jelikoz ho znam, tak bych doporucil jednu vec, pokud chces nizsi sazby, obchoduj, snizi ti je jeste ten den (na tech currencies). mam to i od nej, ted jsem s nim mluvil.

tohle myslim mluvi za vse:

the best way to negociate with me is to trade; if you don't trade you don't need a low rate (nejlepsi zpusob jak semnou vyjednavat je obchodovat. kdyz neobchodujes, nepotrebujez nizsi komise)

P.S. neber to jako natlak. nic z toho nemam, klidne prejdi kamkoli jinam. je mi to uplne jedno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

jelikož mám s panem Coffmanem taky své zkušenosti tak je napíšu. S touto společností a s tímto pánem jsem se poprvé setkal asi před půl rokem, kdy mi do mailu přišla jeho nabídka. Nereagoval jsem na ní, protože jsem jí nepotřeboval. Následně mi několikrát přišlo několik pomlouvačných mailů na mého současného brokera, kde mi bylo vylíčeno jak můj broker je špatný a jak oni jsou dobří apod. Už to mě zarazilo a říkal jsem si, že to není zrovna moc seriózní, ale přešel jsem to a příliš neřešil. Nemám takové jednání rád a zdá se mi takový způsob poněkud nešťastný, ale budiž.

O konkretních podmínkách otevření účtu jsem začal jednat až teprve nedávno. Bylo to v době, když jsem měl za sebou jednání s asi desítkou dalších brokerů a v kapse několik výhodnějších nabídek než mi bylo nabízeno tady (podotýkám, že to nebyli žádné off - shore společnosti nebo pochybní brokeři). Nevím, jak to říci, ale jednání s ním bylo to nejhorší jaké jsem doposud zažil. Dokonce se mnou ani nechtěl bavit o nějakých výhodnějších komisích apod. Když zjistil, že nejsem tak naivní tak jsme se samozřejmě nedomluvili. To by mě ale vůbec nevadilo, je to celkem normální, že se dva nedohodnou, ale ten způsob jednání mi neseděl. Nakonec jsem se panem Coffmanem rozloučil a slušně mu poděkoval za jeho čas, bohužel už jsem mu nestál ani za ten pozdrav. Mohu říci, že nejhorší způsob jednání jaký jsem zažil byl u této společnosti. Nikde jinde na mě nebylo tolik tlačeno a nikde jinde jsem nebyl tolik přesvědčován, že jsou ti nejlepší a ostatní ti špatní. U některých společností jsem dokonce dostal lepší podmínkyi bez nějakých povinných počtů tradů apod. Navíc co vím, tak některým mým známým byla vystavena i určitá ultimáta na otevření účtu, ale přitom za podmínek, které se dají celkem bez problémů získat na více místech.

Nechci tady vyvolávat žádná flame ani nikoho pomlouvat a ani nechci diskutovat o tom co jsem měl a neměl, nemám to zapotřebí. Věřím, že pro mnoho lidí je tato společnost dobrá a bez problémů a je to tak v pořádku. Chci jen poukázat na to, že vše nemusí být tak růžové jak se zde kolikrát prezentuje. Tato zkušenost je pro všechny, kteří uvažují otevření účtu nebo změně brokera. Zkuste před tím kontaktovat více brokerů, abyste věděli co vše lze a nelze a nebyli tak odkázáni jen na to co Vám nabídne jedna společnost, která se tváří skvěle. Možná budete překvapeni.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911

ja som tu uz kopiroval mail, ktory som od nich dostal, kde vyzadovali min. 270 RT za mesiac, aby som neplatil dalsie fees za platformu. Neskor mi ponukli platformu zdarma bez akychkolvek minimalnych RT. Blizsie som sa vsak uz neinformoval, kedze na zalozenie uctu som nemal dostatocne prostriedky a bol to z mojej strany len informativny dotaz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube,
diky za prispevek. Netusil jsem ze nekdo ma i jine zkusenosti. Rozhodne souhlsim, ze by kazdy mel mit na listu vice brokeru a jit do toho, s kym se mu dobre komunikuje a ma slusne podminky. Jestli sami proaktivne (Steve) posila info o konkurecni, tak to imho neni moc dobre. To ze rozesilaji nabidky, to je bezne, to dela robot. Kazdopadne je mi to lito, ze mate spatne zkusenosti. Ja sem toho brokera doporucil v nej vire, predevsim kvuli vybornym/rychlym datum a platforme. Vim, ze nikdy neni problem snizit komise, pokud se opravdu obchoduje. Bez dukazu, se handrkuji, coz chapu. Tak ci tak jsou tu i jini brokeri. No radsi sem uz zadne tipy davat nebudu, abych jeste nebyl kamenovan :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...