Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Technické problémy s IB


Eva2

Doporučené příspěvky

Zdravím, chci se zeptat jestli taky někdo měl podobný problém a jak ho vyřešil, data se mě stahují z ecbotu a nybotu bez problému, ale z globexu to poslední 2 dny vůbec nejde, četl jsem výšše, že to někteří přeinstalovali, ale je mě divné, že dvě burzy jdou a třetí ne. napíše mě to takovou hlášku viz. obr. Díky za odpověď

6303

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Přeji všem dobrý den,

prosím o radu. Chci se zeptat jest-li je tu někdo, kdo pracuje ve spojení BT + IB + eSignal. Doposud jsem používal program Sierra Chart. Nemohu totiž zprovoznit spojení IB + eSignal. V BT data od eSignalu mi fungují. Již se s tím trápím několik hodin a nějak se nedaří. V IB jsem vše provedl tak jak má být, alespoň si to myslím. Angličtina je sice má slabá stránka ale s pomocí slovníku to vždy nějak zvládnu.

Data Manager mám připojený a v IB, když kliknu na Market data tak mám zeleně označené usfuture (Market Data -connected) a červeně eSignal Level 1 a 2 ( Market Data –disconnected). I když provedu restart tak se mi nic nezmění. Vdiskusích jsem podobný problem nenašel.

Od eSignalu mám zakoupeny jak data tak platformu. V Data Manageru mám napsáno:
„I-Net: Primary Connection Normal (2 Users) (200 Symbol I-Net limit)
eSignal Data Operating Normally
NewsServer: Connected“
I podle tohoto se zdá být vše OK.

Tomáš v jednom ze svých předchozích článků psal, že se mu spojení IB + eSignal podařilo.
Díky za radu.

Pepa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím,

posledních asi 14 dní se mi u browser based verze zobrazovala v portfoliu zcela chybná data ve sloupci P&L a všech souvisejících. Jen v záložce account to bylo správně. Radili smazat v javě temporary files, což nijak nepomohlo. Tak jsem musela instalovat starší windows verzi, kde je to ok. Ale stejně mě zajímá, čím to je, protože občas to otevírám i jinde než doma. Nevíte někdo?

Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 4 týdny později...

Zdravim vsechny,

musim se podelit se zajimavou zkusenosti, je to asi dest minut co jsem musel zavrit pozici pres telefon ve svycarsku. Dnes jako vzdy jsem zacal klasicky obchodni den a zacal vyhledavat prilezitosti k obchodu, jedna se naskytla asi v 15:40 (trh YM) do short, ok, zadal jsem prikaz a behem asi 10 vterin "mel" byt muj obchod exekuovan, ale nestalo se nic!!! Koukam na Bracket T. a jakoby trh ten prikaz preskocil, fakt nevim, rikam si ze je to divny, vzdy me to vzalo do trhu i kdyz byl trh trochu divokej, treba ze slipem ale byl jsem tam vzdycky, dneska v BT zadny naznak exekuce. Tak jsem se jeste podival do TWS a tam mi to ukazuje ze jsem v short pozici, bez ST a PT, fakt jsem nevedel co si mam myslet, cela TWS se zdala bez obchodu, akorat tam svitila cervena -1, podival jsem se na svuj ucet a opravdu jsem mel zablokovanej margin.
Opravdu jsem v tu chvili nevedel co se deje,premyslel jsem jestli ta pozice neni uz pres vikend a dalsi ruzny napady a behem toho jsem si zacal hledat cilso do toho svycarska, samozrejme jeste predchazela snaha to nejak zavrit, ale uplne marne, proste ta pozice byla uplne mimo moji kontrolu, jeste jsem se pokusil otevrit pozici do longu, to se povedlo ale pri okamzitem uzavreni long nabehlo zpatky short pozice, totalne v p....i.
Nakonec po hovoru byla pozice uzavrena i se ziskem 120 dolaru, ale verte mi hned bych tyhle certovsky penize vratil, kdyby tahle zkusenost vubec neprobehla, dneska koncim a jdu lyzovat. Pristi den budu otevirat pozice v telofonem v ruce a pripravenej okamzite jednat. Stejne musim po tom jit co se vlastne stalo.
Mejte se Rosta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mitaros,

mně se to taky dříve stalo. Jediná možnost jak pozici uzavřít co nejrychleji, je dát opačný příkaz. Pokud jsi long, otevři pozici za market short a obráceně, pokud jsi short, tak otevři long. Ale pozor, musíš tak učinit z TWS. NE PŘES BT! (řešení přes telefon může být někdy zatraceně dlouhé). Je to jediná možnost, protože klasické Close position nefunguje. Údajně je to problém neplacené verze BT. u ostré verze to funguje bez problému. (teda zatím, abych to nezakřikl).

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mitaros Taky se mi to párkrát live stalo, že se obchod objevil v IB a nebyl v BT. Většinou, když jsem v BT zrušil vstup za limit. Když se mi to stalo poprvé, tak jsem zapnul IB paper účet a naučil jsem se uzavřít obchod přímo v platformě IB - jde to buď pravým tlačítkem, kliknutím na bid/ask anebo taky pomocí volby v menu Close All Positions atd. Nejjednodušší je podle mě přidat si nějaký tlačítka do platformy a v případě krize je použít aby člověk nemusel nic hledat a nastavovat. Jen kliknout na tlačítko a je to (tu) Jde přidat třeba tlačítko Close Position, Close All Positions nebo další, podle potřeby. Je taky vhodný u toho tlačítka nastavit okamžitý odeslání příkazu - Transmit Order Instantaneously. Jak přidat tlačítko Close Position do platformy IB je dole na obrázku. Měl by se odeslat Market příkaz, jestli ne, tak je to potřeba nastavit.

7588

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, chtěla bych poprosit o radu, jak zadat v Bracket traderu pro vstup do pozice příkaz stop long i stop short zároveň. Čekám na proražení kanálu nahoru nebo dolů a nastavuji např. 0,5 tiků nad/pod aktuální cenu. V BT zadám nejdříve LONG a chci-li potom zadat SHORT křičí to na mě, že musím uzavřít LONG a příkaz nepříjme. Zkoušele jsem také T-Sim a stalo se mi, že stop příkaz byl vyplněn, aniž by se aktuální cena zdaleka přiblížila k ceně mnou zadané, proto mu již moc nedůvěřuji. Mohl by mi někdo poradit ze své zkušenosti spolehlivý front-end na zadávání stop příkazů na dlouhou i krátkou stranu zároveň a pro dvě odlišné komodity, která by spolupracovala s platformou IB. A ještě poslední dotaz. Mám problém s aplatformou IB. Zajímám se o U.S.T-Bond 30 yr, contract ZB MAR 09, exchange ECBOT. Graf IB platformy ukazuje cenové rozpětí od celých čísel např. od 130´000 pouze do 130´315 a po 130´315 je rovnou 131´000 a opět pouze do 131´315 následuje 132´000 atd. Pouze v tomto rozpětí mohu taká v platformě zadávat příkazy (nefunguje však příkaz stop). Cenové hodnoty od např. 130´320 do 130´995 se v grafu nezobrazují a nemohu zadávat příkazy. Je to v pořádku nebo je něco s platformou špatně? Mám s IB platformou TWS spojený program Sierra chart a ta mi zobrazuje ceny v celém cenovém rozpětí. Např. v kontraktu ZB MAR 09 TWS graf ukazoval 28/1/09 (03:00:00 - 03:30:00) US/Central High: 130´280, Low: 130´195, Open: 130´210, Close: 130´250, ale Sierra chart mi ukazovala tutéž úsečku v hodnotách High: 130´875, Low: 130´609, Open: 130´641, Close: 130´750. Jak je to možné a co je správně. Jak potom fungují příkazy, na jaké hodnoty? Mohl by mi někdo poradit a vysvětlit, kde je chyba nebo jak se potom zadávají příkazy (na jaké hodnoty)? Předem díky za odpovědi Zdravím Jarka Can you help me with my problems?

7634

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jarina

"Mohl by mi někdo poradit ze své zkušenosti spolehlivý front-end na zadávání stop příkazů na dlouhou i krátkou stranu zároveň a pro dvě odlišné komodity, která by spolupracovala s platformou IB." Můžeš použít Bracket trader.

"Jak zadat v Bracket traderu pro vstup do pozice příkaz stop long i stop short zároveň?" V preferences zaškrtnout Breakout/Fade Button - toto tlačítko se pak objeví pod tlačítkem Cancel Order a použije se k odeslání tebou požeadovaného příkazu. nejdříve se ale musí vyplnit ve dvou políčkách vpravo a vlevo od tohoto talčítka požadované ceny. Jedna musí být nad současnou cenou a druhá pod současnou cenou. Pokud bude cena pro long pod současnou cenou, pak se zadají dva příkazy limit. Pokud bude cena pro long nad současnou cenou, pak se zadají dva stop příkazy.

"Je to v pořádku nebo je něco s platformou špatně?" Platforma je v pořádku :) Ceny ZB se udávají ve zlomcích. Normálně v 1/64. Tady neobvykle v 1/32. Takže 131´315 = 131 a 31,5/32.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...