Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Technické problémy s IB


Eva2

Doporučené příspěvky

Rád bych zde pro případnou potřebu této i budoucích generací popsal jeden problém a řešení. Třeba si to za deset let někdo vygooglí a pošle mi pozitivní energii: :)
TWS mám nainstalovánu na dvou PC - v práci a doma, se stejnými "settings" (ref. políčko "Use/store settings on server" v "login" okně TWS). Několik let žádný problém, na obou PC jsem měl úplně stejné obrázky. Nedávno jsem začal obchodovat komoditní spready a zjistil jsem, že na domácím PC nevidím v okně "Advanced Order Management" hodnoty "Last", "Change" a "Chg %" pro komoditní spread, ale jen pro jeho jednotlivé nohy. Na PC v práci jsem viděl vše OK. Prošel jsem všechna menu a vše bylo stejné, navíc každá změna na jednom se správně projevila i na druhém PC, takže funkce "use/store settings" fungovala správně. Až na ten jeden - pro mě důležitý - rozdíl.
Helpdesk IB poradil "setting" namísto přes server přenést na fyzickém nosiči (na flešce), ale to nepomohlo. Tím jejich invence skončila a odmlčeli se. Teprv pak mě (palici dubovou) napadlo zkontrolovat, jestli mám na obou PC nainstalované stejné verze TWS, protože jsem si uvědomil, že PC v práci jsem letos měnil, takže TWS tam může být mladší a lepší. A bylo tomu tak, v tom byl ten zakopaný psík - sice maličkost, ale pro mě důležitá. Takže poučení: obchodujete-li na dvou či více místech, mějte na všech stejnou verzi SW. :)
Ono to možná zní jako samozřejmost, ale jsme zvyklí, že např. Thinkorswim a většina jiných SW sama upozorní na aktualizaci a po potvrzení jsou aktualizovány. TWS ne. Tak snad to moje povídání někomu bude k užitku. Váš papo.cz, verze 29Nov 2013. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na druhou stranu je potřeba říci, že třeba zrovna u IB (stejně u jakéhokoliv jiného SW) se mi několikrát stalo, že by bylo lepší zůstat při staré funkční verzi. Osobně mám TWS na obchodování, takže pokud vše funguje, pak není důvod na upgrade - pokud se nejedná o závažnou security opravu.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to foglik:
S tím souhlasím, taky SW neupgraduju rád, podle staré zásady co funguje na to nešahám. Proto ani nemám "TWS latest". Doma i v práci jsem měl starší verzi TWS - 935.x. Ten problém vznikl tím, že cca před půl rokem na novém PC jsem musel TWS znova instalovat, a to novější verzi (936.x), ta stará už na stránkách IB nebyla (a i kdyby byla, tak tehdy mě nenapadlo to porovnávat). I pak bylo vše v pořádku - "935" i "936" mi fungovaly na pohled stejně a ani jsem nevěděl, že mám různé verze. Problém vznikl až tehdy, když jsem potřeboval zobrazit komoditní spread a stará "935" na to nestačila. Takže tohle nebyl ten případ, kdy - jak píšeš - vše funguje a není důvod na upgrade.
Přišel jsem na to náhodou, protože kdybych měl jen jeden PC, a to doma, dodnes bych nevěděl, že se dají hodnoty "Last", "Change" a "Chg %" vidět pro celý spread, nejen pro jeho nohy. Z toho mi plyne, že občas si upgrejdnout SW je přecejen dobré. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 2 týdny později...

Takže po Novém roce 2014 zjištěno, že poskytovatel poskytovatele mého poskytovatele internetu před vánocemi bloknul port 4000 a od té doby tady, u Tábora nejde připojit na server TWS. Kdo má ten samý problém, ozvěte se. Na nápravě se prý pracuje, ovšem časové rozmězí není, patrně to bude až nějakej nýmand někde u páteřní sítě vystřízliví z novoroční kocoviny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kolegové, problém můj ISP vyřešil. Donutilo mě to zřídit připojení přes druhého providera, což je vlastně bonus bezpečnému obchodování. Takže si to shrňme, pokud vám z ničeho nic nepůjde spustit TWS, bude se loopovat že za 20 vteřin se zkusí znova připojit, pak otevřete příkazový řádek ve Windows, zadejte "cmd" a po otevření okna zadejte tam kde bliká kurzor: "telnet gw1.ibllc.com 4000" a bouchněte na enter. Pokud se objeví nové čisté okno, port 4000 funguje a problém je někde jinde, pokud se však objeví hláška, že se k hostiteli na portu 4000 nelze připojit, pak vám buď provider nebo provider providera anebo nějaký čert někde po traceroute bloknul port 4000 a vy to musíte providerovi ohlásit ať se stará anebo jste si blokli port ve svém pc firewallu (stejně tak jako to mohl fw udělat automaticky a je třeba to v jeho nastaveních dohledat).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na tento problém jsem párkrát narazil v zahraničních hotelech, typicky třeba v Amsterdamu. Internet funguje, TWS se nepřipojí, blokovaný port. Všichni hosti spokojení, až na mě. :)
Od té doby nespoléhám na informaci "wifi internet" apod., ale vždycky si do zahraničí na své sim aktivuju službu data roaming. Ono už to v dnešní době je skoro zadarmo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

ahoj
Pomůže někdo ?
Mám jeden problém...Mám propojený NT s IB a chci zadat příkaz k nákupu přímo z grafu pomocí ATM strategie kde mám přednastavený pt a sl.
Ale při vstoupení do obchodu se mi do TWS přenese jen vstupní cena +PT ale SL ne.
Psal jsem i na support NT ale tam mi bylo řečeno že by to u nich mělo být v pořádku.

Proto se ptám jestli je potřeba v TWS něco donastavit abych tam viděl jak PT tak SL. ?

Říkal jsem si že se zeptám první tady než půjdu na IB přece jen ta má Angličtina není zrovna ke čtení :)

Díky.Petr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj
Oběma moc děkuji za reakce (tu)

Hughos , tom-czr:

Do TWSka mi odejde normálně příkaz k nákupu který je v něm i aktivní (normálně jsem v obchodě).
Taky se mi tam pošle PT.(až po tento krok je vše ok)
Ale SL mi NT prostě do TWS nepošle a to nevím proč !? (nevidím ho tam)

Taky jsem provedl simulaci výpadku NT (jestli ten SL v TWS není jen nějak schovaný). Ale když jsem vypnul NT tak mi můj nastavený SL v NT trh projel hezky z vesela jako nic. Takže do TWS určite nedošel.
Ale když mám NT zapnutý tak v TWS ten SL sice taky nevidim ale pozice se normálně uzavře když trh dojde na hodnotu SL v NT.

Taky by mě zajímalo jestli v NT / control center/file. Má být zaškrtnuté " AT Interflace" ?
(Já ho mám zaškrtnuté)...

Jo a když změním ATM strategii ...třeba že v ní mám zadaný jen SL ale PT ne, tak se mi ten SL, NT normálně do TWS pošle a funguje.
Takže to vypadá že NT mi pustí jen dva příkazy ale tři už ne.(Jako že třeba ,vstup Market +PT , nebo Market +SL, ale už ne Market + SL +PT).
Takže tak asi no...a jsem z toho už docela na prášky :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...