Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nákup i prodej zároveň


Brumisek

Doporučené příspěvky

Radku, ta ukázka je určitě pěkná a vysvětluje práci s indikátory, ale ten prodejní příkaz je stop-loss. Není to tak, že bychom byli v trhu zároveň příkazem buy i sell. Jsme v trhu dlouzí (tj. máme nakoupeno) a pro případ že by se trh otočil, máme připraven i sell příkaz. Tento příkaz ale pouze uzavře naši otevřenou dlouhou pozici.
Princip stop-lossu je popsán na Finančníkovi zde: www.financnik.cz/art/manual/komodity-stop-loss.html
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 37
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ano Petře, máte pravdu. Díval jsem se znovu a omlouvám se za mylné informace. Pořád mi ale vrtá hlavou jestli můžu příkazem buy nakoupit jeden kontrakt a pro případ, že by se trh otočil mít nachystané 2 sell příkazy - jeden pro uzavření pozice a druhý pro prodání kontraktu a nastoupení krátké pozice?
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj,
nákup i prodej jedné komodity v jednom kontraktním měsíci sice nelze, ale lze otevřít klasický spread například koupí / prodejem v jiném kontraktním měsíci. To se používá pro:

1) jištění pozice přes noc, čímž lze snížit riziko při pozičním obchodování
2) otevřeš spread a až zjistíš která pozice (short/long) je ztrátová, tak tu prodáš, zbyde ti tedy 1 klasický profitový kontrakt 1 komodity.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
čtu tady poněkud se zpožděním příspěvky do tohohle vlákna. Chtěl bych jen poznamenat: Dzink tady uvedl, že na forexu se hedgeují pozice, t.j. otvíráte zároveň na obě strany. Některé platformy to skutečně umožňují, např. GCItrading, ale pokud není dotyčný "hedger" zkušený trader, je to tvrdý oříšek (na ostro). Osobně jsem si tím prošel, a krvavě zaplatil. Jde o to, že člověk jako na potvoru zavře ten špatný směr a správný nechá běžet, takže nejen, že má normální ztrátu, kterou by vytvořil použitý SL (který takhle nepoužíváte), ale ještě si přifaří téměř jednou tolik. Následně to svádí odkládat rozhodnutí na pomyslnou lepší příležitost, takže se stává, že člověk nechá otevřenou pozici i přes pár nocí, což by normálně ID obchodník neudělal. To má za následek další pěkný úbytek z konta za úroky. Jako integrovaná součást nějaké obch. strategie to asi funguje, ale já jsem prozatím na blíže neurčenou dobu na jakékoli další pokusy z hedgeováním pozic stratil naprosto chuť.
HŠ (hodně štěstí) a rozvahy
Saba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
myslím si, že otevření pozic na obě strany na Forexu s hedge (což opravdu VT platforma umožňuje) může být způsob, kdy při hodně volatilních trzích skáče graf třeba v rozpětí 100 pips. Pak lze skutečně otevřít pozici na obě strany a prostě vždy uzavřít tu, která dosáhne na profit target. Například teď zrovna se dívám na cable graf (pár GPB/USD), který má během dneška pohyb dolů, nahoru a zase dolů v rozmezí skoro 100 pips.
Ovšem všechno má své ovšem :), takže si osobně myslím, že je u takovéto strategie veliký problém se SL. Co když se trh už do toho druhého směru nevrátí, že? :) Připadá mi rozumnější otevřít pozici prostě do trendu (či do očekávaného protitrendu). Samozřejmě, pokud někomu taková strategie vydělává - proti gustu... :)

Hezký den, Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čtu tady nyní ten svůj příspěvek a vidím obsahovou chybu. Samozřejmě mělo být psáno: "Jde o to, že člověk jako na potvoru zavře ten dobrý směr a špatný nechá běžet ...". Jak říká namodro: Co když se trh už do toho druhého směru nevrátí, že? Ze začátku to vypadá jako dobrý trik pro skeptiky, kteří mají zkušenost, že kdykoli otevřou pozici, tak se to začne vzdalovat opačně. Tím, že by to člověk uzavřel někde okolo předpokládaného SL a čekal na svůj směr o stejný SL interval. Jenže když trh jde jako na potvoru vaším směrem, tak vlastně místo, abyste šli do plusu, jste pořád na nule. Zavřete protipohyb a trh se obrátí. Dostanete se do situace, že jste otevřený vlastně na úplně jiné pozici, než jste původně chtěl a pracně vykalkuloval. U nezkušeného obchodníka nastává obvykle rozpoložení, že začne zmatkovat a planě improvizovat (můj případ).
Samozřejmě může jít vše hladce, chtěl jsem jen poukázat, že bez tvrdého tréningu by to jeden neměl vůbec zkoušet, protože člověk brzy přijde na to, že některé výhody této možnosti jsou za "těžké prachy".
Pamparadáá...
Saba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaký význam má vlastně tohle hedgování? Není jednodušší pozici ve volatilním rozpětí neotevírat a otevřít jí až je jasné kterým směrem se trh vydal? Výsledek by měl být stejný, až na to, že se ušetří dvě komise.
Technicky to jde nahradit dvěma limitními příkazy na místě stop lossů při hedge, jedním pro nákup a jední pro prodej. Nebo se mýlím?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Nad tímto jsem také kdysi přemýšlel. Zaobíral jsem se myšlenkou, jak z jednoho účtu převest peníze na druhý účet právě tímto souběžně otevřeným obchodem (buy na jednom ucte a sell na druhem ucte). V podstate je mozne takto prevadet neregistrovane i velke objemy penez. Zajimace na tom je ze je ten transfer nedohledatelny, resp nikoho to ani nenapadne ne?. Jenom uvaha. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Možná by se dal na Forexu použít buy a sell zároveň v situaci, kdy chybí trend a podkladové aktivum jde do strany v určitém kanálu. Spekuloval bych na proražení trendového kanálu po nějaké době, s tím že zatím trh půjde do strany. Možná by se takto dala vymyslet strategie na ochranu před falešným proražením, tak abych dostal při skutečném proražení trendového kanálu co nejvíce z toho pohybu. Opačnou pozici bych používal místo stoplossu.

Jen mě to teď napadlo, nevím jestli to dá reálně obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 5 months later...

Zdravim,
jsem si vedom, ze o soucasnem nakupu a prodeji zde bylo jiz napsano mnoho. Chtel jsem se jen pro jistotu zeptat jeste jednou:
lze v jednom kontraktnim mesici jedne komodity zadat zaroven dva prikazy? Jeden pro nakup - druhy pro prodej? Kazdy prikaz by mel svuj stop loss. S tim, ze by byly dal od sebe a v pripade exekuce jednoho prikazu by byl druhy zrusen? Pokud to lze - umoznuji to i on-line platformy? Dekuji za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...