Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

opce u IB ?


maiklos

Doporučené příspěvky

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 384
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Poprosil bych zkušenější opční tradery o pomoc s následujícími nejasnostmi: Dnes jsem bez problémů otevřel IC RUT36 v TOS: -840/+850/-680/+675 za kredit 0,98. Pokoušel jsem se stejný IC otevřít i na demu v TWS u IB a narazil jsem na tyto problémy: 1) Nebyl jsem schopen otevřít nohu -840/+850, šlo to jen jako -835/+840 (viz. obr1). Proč mi nešlo otevřít -840/+850 stejně jako v TOS? 2) Otevřel jsem tedy v TWS IC -835/+840 -680/+765 (to šlo) za kredit 0,30. Není mi jasné, proč je kredit tak rozdílný od velmi podobného IC v TOS - je to jen 1/3? Nemělo by to být +/- stejné? Díky za radu, ať se daří! MN

14834

Link to comment
Sdílet pomocí služby

milannemecek :

ad 1) IC jsi otvíral v záložce Strategy (viz tvůj obrázek). Řekla bych že ta je určena pro "vyváženého" kondora se stejnou vzdáleností pojistek. Jestli chceš mermomocí otvírat nevyváženého kondora, zkus vedlejší záložku Pair or Leg by leg, nebo jen dva vertikální spready.

ad 2) že je jiné prémium u jinak postaveného kondora je normální, on ten kredit není "tak rozdílný", on je jen malý a ještě menší. Jinak - jak již se zde mnohokrát psalo - TOS nabízí "optimistické" ceny, TWS "pesimistické".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

stále tápu ve výpisech účtu u IB. Fakt se v tom nevyznám. Pokud jsou trhy zavřené, jsou na výpisech naprosto falešné údaje a to i na internetových výpisech. Takže tisknout si je den po dni pro vedení záznamů o průběhu pozice je naprosto zbytečné.
Stav kontroluji vždy před close a zapíši do deníku jen tak mám přehled. Pokud mám ovšem otevřeno více pozic na více trhů Market value a P&L se sečte a já vůbec nemám přehled o tom jak si jaká pozice separátně vede. Kontroluji je proto v Option Trader každou zvlášť, tam ale pro změnu musím hodnoty sečíst - odečíst a pak teprve vím jak jsem na tom.

Může mi prosím někdo poradit jak tuto situaci řeší ?
Pokud mám např. nyní otevřeného IC v RUT dalé kalendářní spread v jiném trhu a k tomu ještě třeba koupenou extra opci ?

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To andreajandova:
jsem ted presne ve stavu reseni stejneho problemu. Da se to asi resit, pres sledovani kazde strategie v samostatne zalozce v TWS, ale ja si chci udelat detailnejsi sledovani vcetne ruznych analyz a to pres kombinaci IB API a xlqPlus (Qmatix). Tj. detailni sledovani jednotlivych strategii a souvisejicich analyz budu delat v excelu z online dat od IB. Roman
P.S. Mozna ma nekdo dalsi i jine typy, ktere by mne tez zajimali

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny
Při sledovaní P/L u vic strategii najednou to dělam stejně jak Roman001 a zatím problem není akorad pro přehled to není nějak super když je tam tolik založek.Ale mě by zajimalo jak sledujete P/L po upravě pozice třeba přerolovaním.Potřebuju vidět P/L cele pozice i po upravach a tak vidím jenom aktulaní P/L po upravě kdy to ukazuje že jsem v pulsu.Už se to řešilo ale jenom u TOS nevím jak postupovat u IB.Snad někdo ví jak na to a poradí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je škoda čekal jsem že to budu muset sledovat v TOSU i když to asi nebude tak přesný ale lepší než nic.Ještě bych se chtěl zeptat na poslední věc jak zjistím že někdo uplatňuje nějakou moji opci.Četl jsem tady že TOS posila email ale IB pry nic.Tak nevím jestli to jde nějak řešit nebo to poznam jenom když se podívam na učet.

Jinak šťastné a veselé vanoce všem:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To roman001,

děkuji za odpověď. Sleduješ P&L v samostatné záložce v TWS ? Máš na mysli otevřít option Trader zadat samostatný ticker ( např. SPY ) v underlying ? Tak to dělám já, ale pokud mám složitější strategii složenou z více noh např. Condora, musím si stav každé strike sečíst abych věděla P&L celkového Condora.

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cesar001,
nize prikladam odpoved od IB ohledne toho, jak mne budou informovat kdyz budu assigned.

An automatic message will be sent out when you are assigned but this is not guaranteed meaning it is possible you will be assigned and a message will not go out, or it could be delayed. But it is a automated, system generated message.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...