Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

12 statečných


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 329
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Jeste jednou prosim - drzme se tematu vlakna, jinak bude diskuse velmi neprehledna. V ramci financnika je absolventum kurzu e-mini k dispozici i chat, kde si muzete vymenovat sve poznatky nesouvisejici s diskusi. Zde prosim dodrzujme pravidla a neplnme stranky prispevky, ktere s tematem diskuse nesouvisi. Diky.

Osobne se tesim na dalsi prispevky k tematu 12 statecnych...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Adminové:
Vážení, nebylo by vhodné aby bylo více omezeno vkládání příspěvků? V poslední době se zde rozmáhají offtopic příspěvky, které nemají se tradingem nic společného a čímdál víc odrazují k diskuze na tomto serveru, což je obrovská škoda. Bylo by to určitě i v zájmu začínajících. Nedokáži si totiž vůbec představit co si ten, kdo by se chtěl něco dozvědět o 12 statečných, odnese. Rozhodně to nebudou informace odpovídající nadpisu, ale spousty blábolů .Chápu, že to je nad lidské síly číst každý "hodnotný " příspěvek, ale postupem času se z diskuze stává džungle kde si každý "filozofuje" kde chce a o čem chce.
Snad by se mohlo založit vlákno "já - myšlenkový génius" a přesunout veškeré tyto adolescentní příspěvky tam.

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pekne pekne uz zacinaju aj osobne invektivy, pokial clovek nezdiela rovnaky nazor, len tolko osobne si myslim ze v tomto vlakne ma tato diskusia zmysel, kedze si myslim ze vacsina z 12 statocnych ma system, ktory je trochu odlisny od tych ostatnych a preco je potom to pravidlo, 10/90, chcete mi povedat, ze ludia z 10% skupiny maju rovnaky nazor aky ludia z 90%, treba si precitat knihu Zurich axioms, tam su tiez veci, ktoru su proti takzvanym vseobecnym radam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja sa zase naopak divim, kde beriete cas diskutovat o veciach, do ktorych nevidite. Martinek: Ako mozes povedat, ze opacne prekrizenie MA je naivni.. skusal si to? Ja ano. Ak si nieco neskusis, mozes len verit vzitym pravidlam tak ako 95% stratovych traderov. Myslite, ze ta prva 12stka o ktorej je clanok sa riadila pravidlami popisanymi na financnik.cz? Ano aj nie, kazdopadne sa riadia nejakymi pravidlami navyse, akymi sa neriadia vsetci.

Vidim, ze kritizujete MYSLIACICH traderov (hoci neuspesnych), pricom vacsinou sami neobchodujete. Tak aby som sa tu odprezentoval: Mam naprogramovany vlastny analyticky software s indikatormi, ktoremu som venoval stovky hodin casu. Kazdu myslienku, ktora ma pocas dna napadne, som schopny otestovat na 150 GB sekundovych historickych datach od roku 1998, ktore mam na harddisku (na ten ucel mam pocitac, ktory simuluje strategie vo dne v noci). Analyze, strategiam, vypoctom a programovaniu simulacii venujem priemerne 6 hodin denne. A pevne verim, ze tato trnista cesta, ktorou som sa vybral, vedie dobre (hoci moje okolie si to nemysli...) a nepovazujem to za stratu casu, vidim ciel, a to velky ciel. Pretoze nie som pohodlny ako 95% traderov, a to nehovorim o diskutujucich, ktori ani neobchoduju, len kritizuju tych, co pridu s niecim novym, co necitali...

Pred rokom som dostal pozvanie do firmy D.E.Shaw pracovat ako analytik. Tato firma sa zaobera okrem ineho vytvaranim trhovych modelov, a preto si vybera matematikov z celeho sveta. Ich trhove modely su velmi uspesne a predavaju ich bankam a korporaciam. To je pre tych, ktori si myslia, ze trh sa neda predvidat. Da sa, zadrhelom je len pseudonahodnost a nepresna riesitelnost rovnic, akymi sa riadi. Takze na tuto vec sa pozeram trochu inymi ocami...

Mimochodom, ako citam, skoro kazdy z top 12 sa venoval tradingu bud profesionalne, alebo bol clenom nejakej velkej burzy. To je zase pre tych, ktori si myslia, ze v tradingu moze uspiet 16 rocna holka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik: Ano, zkousel jsem to.

Chcete-li prezentovat sve "kvality" a zivotni osudy, je zde k tomu vyhrazene vlakno "kdo jsme". Stejne tak je zde nekolik vlaken o obchodnich systemech ci primo klouzavych prumerech, kde muzete dale rozvijet sve "myslenky" na vyse uvedene tema. Do tohoto vlakna prosim tyto prvky nezatahujte, je to zde silne off-topic. Rad si s Vami na tema klouzavych prumeru popovidam v k tomu vyhrazene diskusi, ale v tomto vlakne budu nucen prispevky, ktere se netykaji zde probiraneho tematu, mazat. Dodrzujte prosim pravidla tohoto fora.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik,

Chválim ti, že sa snažíš použivať rozum, odporúčam ti, aby si ho ešte potrápil a nerobil okamžité závery nad všetkým, čo sa ti prihodí alebo k čomu dospeješ. Zaručujem ti, že pokiaľ budeš venovať premýšľaniu dostatočne dlhý čas, možno prídeš na ďalšie veci, ktoré budú negovať tvoje doterajšie úvahy a rýchle závery.
lopo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den,
myslím, že offtopic diskuze bylo již dost a zbytečně tu plýtváme prostorem.
Trading je ideální v tom, že si může každý dělat co chce, hlavně když mu to vydělává peníze.
Nicméně asi se tu nemusíme přebíjet názory co nejde - o tom toto diskuzní fórum opravdu není a prosím již žádné další offtopic příspěvky, které se naváží k osobám diskutovaným v článku.
Děkuji,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes:
to je temer jak z anonymnich alkoholiku, je zajimave ze tuhle souvislost zminuje i Elder :o)
Ale jinak to povazuji za perfektne zformulovany postoj, ktery by clovek mel akceptovat, pokud chce zacit, ono smirit se s kazdym z tech jednotlivych bodu je obtizne, ja osobne mam nejhorsi problem s 1) a 3). Tohle zaslouzilo samostatny clanek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pigi:
kdyz si prectete pribeh Zangera, doctete se, co delal jinak nez ostatni. Treba to, ze sedm let zkousel a zkousel, nez se propracoval k zajimavym vysledkum. Kolik lidi ma takovou vydrz? Spocitate je na prstech jedne ruky. Po obdobi vynikajicich vysledku dostal obdobi ztrat, kdyz prisel o cca 30 Mil USD. Vetsina by davno skoncila, on pokracoval dal. Jsou to "drobnosti", ktere odlisuji uspesne od neuspesnych. A samozrejme plati co napsal Tommes.

Kazdy uspesny obchodnik ma jiny pribeh, vetsinou je vsak spojuji stejne vlastnosti. Plati to v jakekoliv jine zivotni cinnosti. Co dela Jagr jinak nez ostatni? Co dela Beckham jinak nez ostatni? Co dela Nadal jinak nez ostatni? Co dela Schumacher jinak nez ostatni?

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pigi:
jeste jedna zajimavost. Urcite se shodneme, ze Dan Zanger a Larry Williams patri mezi vyznamne osobnosti tradingu :) Jak Dan Zanger tak Larry Williams tvrdi, ze za jejich super vysledky stoji predevsim jejich money management [nemohl jsem nijak overit jejich tvrzeni a tudiz pisu co jsem cetl]. Stejne tak oba tvrdi, ze jen malokdo by dokazal psychicky jejich money management ustat. V jinem vlakne jsem psal, ze jiz nejaky cas sleduji newsletter od Dana Zangera. V jeho vyberu stocks neni nic super zazracneho. Jsou to chart patterny doplnene o dalsi logicke veci jako je relativni sila, earnings atd. Skutecne se nejedna o nic "podpultoveho". Urcite hraje roli jeho cit pro trh ziskany jeho praxi [v jinem vlakne jsem psal, ze tyto zkusenosti nelze predat ani za 1 mil USD, tyto si musi kazdy vytvorit sam], tj cit pro zformovane patterny, cit pro trendujici stocks, ale nemyslim si, ze by tento cit byl alfou a omegou jeho uspechu. Co je skutecnou silou Dana je jeho schopnost soustredit kapital do stocks, ktere se skutecne hybou jeho smerem [dle jeho vyjadreni]. Tj. stocks, ktere se nehybou, likviduje rychle a stocks, ktere maji silu, prikupuje [dle jeho vyjadreni].
Tedy, jeho system vyberu stocks je hezky, sam jsem se od nej hodne naucil, ale neni rozhodujici. Rozhodujici je nasledne rizeni jeho pozic a kapitalu. Na tom udajne vydelava nejvice penez.
Cimz jsem se dostal k posledni veci a to: zatim jsem nepoznal material, knihu, kurz, ktery Vas nauci neco skutecne velmi vyjimecneho. Kdyby byl trading programovatelny, existovaly by softwary, ktere by za Vas vydelavaly miliony [verim, ze by se nejaka dobra duse nasla, ktera by takovy soft prodavala a stejne tak verim, ze uz by se o takovem softu psalo v kazdem casopise a na kazde druhe website]. Porad je zde lidsky faktor, ktery nelze prekonat. Existuji softwary, ktere dokazi neco vydelat [mozna neco vice, mozna neco mene], kazdopadne lidske rozhodovani je porad silnejsi. Lidske rozhodovani nelze naprogramovat. Nelze jej provadet mechanicky. Je to neco, co je mezi radky.
Psal jsem, ze aktivne hraji tenis. V tenise take existuji strategie, stejne jako v tradingu. Presto se hrac musi rozhodnout individualne, jak bude hrat. Nelze rici, ze pri ctyrhre musim porad stat na siti, nebo u zakladni cary. Musim se hybat podle situace na kurtu. Je to otazka citu a zkusenosti. Ma to sva pravidla, avsak lidsky faktor hraje strasne moc. To same plati pri tradingu. Vidim to sam na sobe. Jsou napr. situace, kdy neobchoduji jen proto, ze se mi graf nelibi, avsak nemam pro toto presne dana pravidla. A mnohokrat se mi to vyplatilo.
Tot vse, co mohu rici ze svych zkusenosti. Kazdy mame nejake :)

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...