Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

Mirro

1) ja moc nechcem teoretizovat o pokri, lebo mu zas tak moc nerozumiem, ale ked mas rozdane karty tak tvoja sanca ze vyhras s 5 ludmi na stole urcite nieje 50%. kdesto pri jednom obchode ano. ale radsej to uz nezrovnavajme. toto je server o obchodovani. nie o kartach.

2) ten dovod je uplne jednoduchy mikrolot je pozicia 1000 USD a lot je pozicia 100 000 USD, ked obchodujes 5 lotov z\je jasne ze sa nebues citit rovnako. signaly na vstup sice mozno rovnake budu ale vystupy rozhodne nie. s piatimi lotmi budes rozmyslat ako s trhu von . mikrolot nechas ist 1000 bodov ani si to nevsimnes. toto su zakladne veci, nad ktorymi nemusis spekulovat. proste si ich vyskusaj a bude ti vsetko jasne. odpoved na to dostanes sam.

3) kazdy obchodnik ma svoj obchodny plan. ten kto chce obchodovat 2 hodiny denne ,obchoduje 2, ten kto chce 5 minut denne obchoduje 5 minut a ten kto chce 12 hodin, tak obchoduje 12 hodin, kazdy pracovny den je ale rovnaky. ci je to kazdy den 2 alebo 12 hodin, stale je to obchodny den. takto to proste je a hotovo. nehladaj v tom vedu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mirro Napsal:
-------------------------------------------------------
> 2) takze "krome" vlastniho nekontrolovaneho "JA" tam nic jineho neni.


ještě bych zohlednil vělikost účtu :)
pochybuji, že např. Mypay se rozpakuje nad nějakými 10 loty nahor/dolu, na rozdíl od většiny z nás, kdy se trápíme nad 0,1 ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mirro,

karty ma nezaujímajú, ale nedalo mi aby som si neprečítal tvoje úvahy a porovnávania s tradingom. Celá tvoja úvaha (názor)je na teoreticko-filozofickej rovine. Predpokladám že nehráš karty s vkladom 5000USD a to každý deň takže je to pohodička a zábava , máš čas na teoretizovanie a taktizovanie ked riskuješ pár stoviek korún. Karty nemajú ani nemali nikdy nič spoločného s tradingom , ale to zistíš až keď si to vyskúšaš na živo. Každopádne si priprav tučný účet z ktorého si zaplatíš "školné" či chceš alebo nechceš a puder na ruky aby sa ti nepotili pri zadávaní obch.príkazu a potom počas pozorovania svojej pozície. Zisky alebo straty môžeš počítat ako chceš, denne ročne atd, to nieje podstatné dôležitý je výsledok, teda či ťa to uživí alebo nie. Neber to v zlom, prejem ti úspešný trading a aby tvoja výuka bola čo najmenej bolestná.



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028:

a mi to taky nedalo nereagovat na:...karty ma nezaujímajú.... ...Karty nemajú ani nemali nikdy nič spoločného s tradingom... Jestli vas nezajimaji, nejspis o nich nebudete nic moc vedet(a proc taky) a tak mi prijde docela zvlastni tvrdit neco timto stylem:

"Hmno ja o veci A celkem moc nevim, nebo spis vim uplne kulove, ale docela urcite je to neco UPLNE, ale UPLNE jineho nez vec B"

Opravdu mi to neda, ale musim se zeptat na zaklade ceho jste porovnaval?

Pokud jde o me, tak ja nevim nic ani o kartach ani o tradingu a tak nehodlam soudit. Akorat jsem chytrejsi o poznatek, ze az nekdy potkam cloveka s nickem Mirro, tak si s nim zahraju tak leda prsi :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To japapatramtara,


ako hovoríš aj ja viem o kartách "velké kuloví" , ale viem že pri kartách hráči môžu rátat kolko vyšli sedmičky, esa atd Je tam presne limitovaný počet kariet a počet hráčov z toho sa dá urobit nejaká štatistika úspešnosti. Kto má pamäť šachového velmajstra tak jednoznačne má najväčšiu šancu vyhrat. Avšak táto pamäť mu je prd platná pri obchodovaní na burze, lebo trh nemá mantinely , ani presne rozdaný počet Tickov . Trh má vždy v rukáve nejaké to eso a nieje tam limitovaný počet hráčov , skrátka to nieje nejaká hra pre gamblerov alebo pre malé deti. Je to seriózny biznis a rozumovanie ako pri kartárskom stole k úspechu isto nevedie. Netvrdím, že hry nemajú logiku , určite majú inák by kasína nepočítali miliardové zisky a hráči by si nevešali mašľu:-))))


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028

myslim ze nieje vhodne aby sa prirovnaval poker ku tradingu. ako si povedal o kartach nevies zhola nic a preto nieje prirovnavat to k deckym hram vobec vhodne. To ze ma Mirro vo vela veciach pravduje evidentne. aj poker moze byt profesionalna zalezitost. myslim ze pri kartach pouzivas presne to iste myslenie ako pri tradingu. je aj vela vecirozdielnych, ale viac je samozrejme spolocnych. ide o zisk , system, a moneymanazment.

debatu je zbitocne riesit. lepsie je najst nejaky dokaz. a preto si vygoogli RSJ INVEST a.s. a precitaj si nieco o zakladatelovy hedg fondu. mimochodom najvacsi hrac na Euronext Liffe. pochopis ako vela maju spolocne karty a obchodovanie. a budeme mat s krku dalsie natahovanie.

to ako sa na to pozera Mirro je sice riadne s uhla, ale v samotnej podstate ma pravdu. trading a poker maju vela spolocneho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 ALL:
Koukam, ze se to tu rozjelo.

Trochu prihodim. Tvrdim, ze absolutne VESKEROU cinnost se kterou se clovek v zivote setkava, muze premenit ve vitezne cinnosti nebo na prohravajici (pokud si stanovime co je vitezna cinost a co neni - v nasem pripade vitezstvi = zisk). Zalezi pouze na rozhodnuti a pak nasledne na ziskavani dovednosti a znalosti, ktere je pak nasledne peclivou praci vypilovat k dokonalosti.

Tri priklady ze tri prostredi:
1) Jsem presvedcen, ze je uplne stejne kdyz

a)si otevru platformu VT pro forex, jako kdyz
b)otevru dvere kasina nebo jako kdyz
c)si svednu v baru ke karetnimu stolu. Proste jsem ZATIM POUZE VSTOUPIL.

protoze:
2) Kdyz uz jsem vstoupil, tak se mohu rozhodnout jestli

a) zacnu obchodovat na zaklade vyzkousene strategie, kde mam pravdepodobnost na sve strane nebo budu riskovat v temnotach
b) budu majitelem kasina nebo budu gamblerem a pokouset stesti tim, ze oblbnu pravdepodobnost Martingale systemem nebo podobne
c)budu hrat pouze strategii a karty u kterych na zaklade pravdepodobnosti vim, ze pri dlouhem behu vydela nebo budu rybkou kterou kazdy zralok schramstne.

V kazde oblasti kam se podivate jsou looseri a vitezove (nemovitosti, sport, rodina - jo i tam jsou pravidla ktera vedou ke stesti nebo k nestesti). Jde pouze o to na ktere strane se VEDOME ROZHODNETE BYT.
:)

Preji vam spravne rozhodovani a prosim vas o vasi trpelivost pri mem hledani funkcnich cest ve FX. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Airmike,

Ok každý ma kus svojej pravdy, a nebudem sa s nikým hádat , je to len moje stanovisko a koniec. Nieje to podstatné čo si kto o čom myslí. Pokial to bude niekomu fungovat na princípe hier tak OK nech sa mu darí.
Tu stránku si pozriem , lebo zaujíma ma aj ten pohlad z iného uhla a určite to nebude na škodu.



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Airmike,

asi niekoho naštvem ale je to len môj názor . Pozrel som si tu stránku , ale z toho všetkého mám túto rovnicu: Česká firma+Mauritius+zvučné mená zahraničných partnerov = oficiálna práčka na peniaze + americký sen pre naivných klientov.Firma sa obklopila firmami a žije z poplatkov. V potravinách sa to volá Kindersurprise.....čo asi z toho vznikne a ako to dopadne.....

Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...