Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

sztula
v rubrice Free Week na TFG budou kolegové dávat ZDARMA ukázky, které se po týdnu, dvou mění. Jsou to ukázky z nabídky v Services, které budou rotovat a za nějaký čas tam bude zase něco jiného. Takže na to, co tam bylo minulý týden, si budeš muset dva, tři měsíce počkat až to "narotuje" zpátky nebo si to holt za symbolický peníz koupit....Ale jinak, typicky česká reakce - mít něco free a ještě si vybírat :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj SIDe,
na financnika jsem se dostal az v minulem tydnu, kdy jsem zacal procitat historii tohoto vlakna a dostal jsem se az ke tvoji zprave, kde jsi psal o tvem "holy grail" systemu :)
Znelo to naprosto uzasne povzbudive, jakoze by si tim dokazal, ze je vubec neco takoveho mozne a tudiz cesta otevrena pro dalsi lidi, kteri chteji do toho jit naplno.
Jen by me moc zajimalo jestli se ti to opravdu povedlo a system stale funguje? 300 pips denne (i kdyby jakkoli min, tak je to bomba, protoze jsem zatim neslysel o AOS, ktera by opravdu byla spolehliva)?
Dekuji ti moc za info a za ruzne znalostni stripky, ktere kolem sebe rozhazujes ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
nekolikrat jsem se zde setkal s tim, ze pocitate zisk ($ nebo pips) ve vztahu ke dni nebo k mesici. Proc to tak delate? Nemuzu si pomoct, ale pripada mi to jako velmi spatne srovnani (mozna vliv toho, ze lide dostavaji vyplatu za mesic). Vzdyt preci vase obchodni dny a nebo obchodni mesice nejsou pokazde stejne, takze je nejde brat jakou pevnou jednotku ke ktere je pocitan zisk.
Myslim si, ze zisky ci ztraty je lepsi pocitat jako $/cas (ztraveny nad grafy, cekani na obchod, otevreny obchod), nebo pip/cas(ztraveny nad grafy, cekani na obchod, otevreny obchod), nebo $/obchod, pip/obchod.

Ja sice zatim neobchoduji, ale tutu zkusenost mam z hrani pokeru a tam jsme zisk ci ztratu vzdy pocitaly na hodinu (stravenou hranim) nebo zisk na jeden turnaj. Mozna se mylim a na FX se uvazuje jinak. Ale pokud jinak, tak se ptam proc?
:)

Pak jsme take pocitali Risk of Ruin a ten se menil podle stylu hry (stylu obchodovani). Nekteri jsou vice agresivni, nekteri vice konzervativni. A podle toho se odviji jejich strategie (v zavyslosti na delce rade proher v minulosti a sile zisku). Potom Risk of Ruin mi rikal jaky bankroll (stav uctu) je potreba, abych nebyl bankrot, kdyz budu hrat na jednom a tom samem levelu.
Takze kdy chci na FX na obchod riskovat rekneme 5% z uctu a ze nam strategie rika, ze SL musi byt umisten na 50$ pak potrebuji min. 1.000$. To je OK, ale pocitate do toho take radu neuspesnych obchodu?



Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirro

V prvom rade si musis uvedomit ze trading nieje poker. je to proste praca, ktoru robis kazdy den v ten isty cas a stale dokola. je to proste rutina a preto je logicke ze vysledky preratavas na casove obdobie. tyzden , mesiac. najlepsie tak mozes sledovat svoj progres.

pri tradingu nic ako riskof ruin radsej neprepocitavaj :) a to ze budes riskovat 5% na obchod zabudni velmi rychlo :). trading je biznis praca, sposob obzivi, ziadny hazard . a hlavne na forexe kde si svoje riziko mozes nastavit akekolvek by si na to mal mysliet. myslim ze optimalne riziko sa pohybuje v mantineloch 0,5-2%. samozrejme musis brat douvahy aj drawdown a pocet za sebou iducich strat.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirro
trh má jednu nepěknou vlastnost-je kontinuální a relativně nekonečný(třeba pokr nebo ruleta jsou diskréční, skládají se z her. ale trh je kontinuální). Člověk v těhle mantinelech uvažovat neumí. Má to za následek minimálně 3 věci:
1-když je ve ztrátové pozici, má tendenci doufat v obrat ...
2-to samé na druhou stranu, tomu se říká chamtivost
3-je pro něho nutné své výdělky vztahovat k časovým intervalům (což je relativně jedno na rozdíl od předchozích 2 bodů)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

mám otázku ohledně volume, v případě, že už zazněla tak se omlouvám.

V podstatě jsem někde přečetl, že volume na FX není důležité v tom, že informace jsou zkreslené kvůli neregulování (nejsem si jistý, jestli to bylo tady na finančníku, nebo někde jinde)... Co mě zajímá je: Má vůbec cenu volume používat u MM brokeru, či vůbec obecně a globálně v rámci FX? Rád uvítám, jakékoliv rady a zkušenosti...

S pozdravem,

Kirill

Link to comment
Sdílet pomocí služby

KirSo

No v prvom rade nejde o to ze je nieco neregulovane, ale ze je FX Necentralizovany. pojem regulovane , alebo neregulovane volume je nieco uplne ine. Ohladom sledovania. nikto na svete nema udaje o aktualnom volume, ziadny broker ziadna banka. takze sledovat ho je nielen neefektivne , ale aj nemozne. to co ti broker poskytuje nieje relevantvy udaj . pokial ovsem nemyslis menove Futures. tie sa obchoduju na burze a tam by mali byt data spravne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj
2 Airmike:
Mozna by jsi se divil kolik tam je spolecnych veci. FX pro nekoho je hazard pro nekoho zdroj obzivy, poker taktez. U pokeru cca 10% lidi pravidelne vyhrava, 10% je na svych a 80% prohrava - u FX take. U FX hledas pravdepodobnosti na tve strane, ktere pak obchodujes - u pokeru take. U FX hledas trh, ktery ti sedi, u pokeru hledas trh(level, obsazeni stolu -protihrace, styl hry, cas kdy se hraje, pocet protihracu atd...)ktere ti sedi - stejny.
Nemuzes srovnavat ruletu a poker, v tom smyslu, ze u rulety jsi zakaznik a nemuzes si vybrat jestli chces byt na strane kde je pravdepodobnost s tebou. Jedine kdyby jsi ruletu vlastnil a najednou to pro tebe hazard nebude.U FX si take muzes vybrat jestli chces byt na strane vyher ci na strane proher. U pokeru kdyz vis jak hrat tak na svou stranu pravdepodobnost zisku dostanes. Mimochodem u pokeru pravidelne na svem levelu vyhravam.
Poker ma tu nevyhodu, ze kdyz chces hrat za vic, postoupis na jiny level, kde jsou jini (lepsi) hraci a tvuj styl musi byt jiny.

U FX kdyz to zvladnes s mikrolotem, zvladnes to i s 5ti loty. Nebo se mylim?

5% procent byl priklad (asi blby), a v ramci bezpecnosti samozrejme pocitam s procentem nizsim. Kazdopadne diky za upozorneni.

Jak to ze je logicke, ze vysledky prepocitavas za tyden ci mesic. Vzdyt preci ten pracovni tyden ci mesic neni pokazde stejny a nejsi pokazde stejnou dobu v trzich. Aby jsi se dostal na presna data, ktera chces porovnavat, tak musis mit jednu velicinu jako konstantu protoze to porovnavas ve vztahu k necemu. Kdyz mas obe promenne, tak preci se o to nemuzes oprit.


2 peprnik:
Ruleta je diskrecni (nevim co to znamena), ale poker je stejny jako trh, protoze u trhu obchodujes preci prilezitost (kdyz napr. dostanes signal, u ktereho je pravdepodobne, ze pujde tvym smerem), u pokeru muzes cekat na kartu(signal), ktera mnohem lepsi nez prumer a zlepsis si pravdepodobnost. U rulety je to tak, ze kdyz padne 3*petka, ja stale pravdepodobnost 1/37, ze prijde znovu. Ruleta proste ze strany zakaznika je nevyhodna.

Jinak tem tvym trem nasledkum zatim nerozumim. Zkus to prosim jinak. :) Rozumim pouze tomu, ze to musis k casovemu intervalu vztahovat a s tim souhlasim. Pouze rikam, ze ten casovy interval by mel byt nemenny. Viz vise.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirro

1) hravam poker, pomerne casto , takze mam slabu predstavu ci sa to da zrovnavat :)

ked hras Texas Holdem na stole s 5 alebo 9 hracmi. nemas sancu 50:50 a vyssiu ze vyhras. to je zakladny rozdiel. na trhoch mas 50 a vyssiu

2) to co zvladnes s mikrolotom urcite nezvladnes s 5 lotmi. som si 100% isty :)

3) ano presne tak , kazdy mesiac, tyzden , den je uplne rovnaky. a tvojou snahou by malo byt aby bol rovnaky
( konzistentne obchodovanie= konzistentne zisky)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirro
Asi takhle.... Při hře vsadíš určitou část peněz a buď o ně přijdeš, nebo definovaně zhodnotíš. Trh je ale nekonečné prostředí a člověk není zvyklý se v takovém prostředí chovat. Můžeš čelit neomezené strátě stejně tak jako získat neomezený zisk. Trh je kontinuální, jakákoli hra nikoli. Vsadíš na ruletě velká či malá a máš 2x vklad. Buď získáš , nebo projedeš. V trhu to takhle jednoduché není. Ano, cesta jak z toho ven je disciplína: buď mám signalizaci, která mi velí PŘIJMOUT ztrátu nebo PŘIJMOUT zisk (nebo SLa PT), nebo je to v pytli. Protože jak jsem psal-když "prohráváš", máš tendenci posouvat Sl dál, nebo dokonce obchodovat bez něj (proč? trh je přeci kontinuální a kdykoli se může otočit). Člověk je v modu...jak bych to nazval...NADĚJE. Když jsi naopak v zisku, máš ze stejných důvodů (trh je kontinuální) snahu získat z něj co nejvíc. Spousta lidí drží ziskovou pozici tak dlouho, až se z ní stane ztrátová...a pak ji drží dál...co kdyby se otočila...ze zisku je ztráta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Airmike:
1)psal jsi...nemas sancu 50:50 a vyssiu ze vyhras......ze vyhraji co? Ruku? Turnaj jednoho stolu? HeadsUp? Session u cash game?
2)Z jakeho duvodu, kdyz zvladnes mikro nezvladnes cele loty? Dovedu si predstavit, ze vetsinu ovlivni vlastni psycha. Co jineho tam hraje roli? Copak mas jine signaly, vstupy a vystupy?

3)Jak muze byt kazdy den ci tyden uplne rovnaky, kdyz jeden tyden budes obchodovat 30 hodin a dalsi jenom 2 hodiny? Preci takove tydny nemuzes srovnavat?


2 Peprnik:
Mel jsem pri pokeru na mysli spise turnaj, kde kdyz prijdes o zetony, tak jsi z kola venku. (v podstate margin call).

Kazdopadne diky za komunikaci. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, podarila se mi zvlastni situace ktere nerozumim, do obchodu jsem vztoupil se dvema kontrakty na sell. Vidite to na obrazku a potom nastavil SL kde me to vyhodilo a pokracovalo to dale, tzn. ze sem jeden kontrakt uzavrel se ziskem a s druhym jsem pokracoval dale? A jak to mam zapsat do obchodniho deniku? Jsou to posledni obchody. meli byste je videt na obrazku. a celkovy zisk z obchodu byl kolem 35 jednotek..ale tedka vubec nevim co se stalo. zadaval jsem to v ninja trader pres mys. tzn. buy 2stoplimit nebo tak neco. diky

7667

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...