Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

ticker

Díky moc,Na vysvětlení pojmů se ptát nebudu :) jelikož jsem si zde už na vaši radu našel slovník,doufám že tam vše najdu a kdyby přeci jen něco chybělo,vím na koho se obrátit,jinak nebudu obtěžovat zbytečnostmi. :)
Zatím mám jen přečtený SIDovy články o forexu,SIDe,tobě speciálně díky,takže teď už mi zbývá jen učit učit a zkoušet ve VT.
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to novacektom

Nie je zač - kto sa nepýta nič sa nedozvie. Dosť dobre sa pamätám ako som sa cca. 2 roky naspäť pýtal ohľadom fungovania burzy a dostal som odpovede typu - načo sa pýtaš aj tak to nepotrebuješ, alebo pohľadaj si to, pričom neskôr som zistil, že to boli relevantné otázky a nájsť odpovede mi trvalo 1 rok (pričom odpovedať sa dalo asi 2-3 vetami).
Nič v zlom, ale dosť by ma zaujímalo prečo sa zameriavate primárne na forex?

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vždy jsem byl tak trochu obchodní typ,prodával jsem všelico,ale nikdy z těchto obchodů nebyly příliš velké zisky,prodával jsem např. elektrické solné lampy,ale když si spočítám čas který jsem potřeboval abych vyrobil jednu takovou lampičku a zisk který jsem měl,suma sumárum 200kč.V současné době jsem zaměstnám jako tiskař,peníze nic moc a jistota také ne.Takže když to shrnu forex proto protože si mohu relativně více vydělat a risk je stejný pokud používám dobrou strategii.
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

novacektom Napsal:
-------------------------------------------------------
> FX proto:,obchodoval jsem s cizíma měnama,ale
> nikdy né přes internet,jen přes směnárny,nedávno
> jsem se dověděl prostřednictvím časopisu osobní
> finance o tomto trhu,takže proto forex jelikož k
> měnám jako takovým mám bližší vztah.Navíc investice přes směnárny byla v desítkách tisíc a výdělek si asi každý z vás dokáže představit,k tomu všemu ještě čekání pár dní v závislosti na vývoji kurzu,tady je to čekání trochu kratší:)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

:o) pres smenarny :o)
V teto dobe to urcite slo, vzdyt USD sel od 15 do 20..
Co chci rici: mas urcite velkou sanci byt mezi par procenty co vydelavaji.
Mas pro to spravnou formu..jak se to rekne..motivace? "prodával jsem všelico" - "obchodni typ"..

Kdysi jsem hrozne chtel rozumet tomu, jak to uvnitr pocitace funguje. Na co tam uvnitr jsou vsechni ti svabi a k cemu jsou dobri? Cas bezel a ja jsem najednou zjistil, ze sedim u stolu s hromadou vercajku, multimetrem, osciloskopem, vrtam se v motherboardu a pajim rucne integrovane obvody o 100 nozickach, tak, ze laik nepozna, ze byl vymenen..

Taky jsem uz kdysi davno uvazoval, "predstavoval si" proc nejde po netu neco koupit a pak to prodat za lepsi cenu? Cas bezel (to uz jsem neopravoval, ale sefoval oddeleni ;o), kdyz jsem narazil na financnika) a zase jsem zjistil, ze sedim u PC a koukam na pohybujici se ceny "je mi fuk ceho" a kupuju a prodavam draz.. V lepsim pripade..

Jen mi to z tech par vet, co jsi napsal, tak prislo na mysl ;o)

Nic neni nemozne..

Good luck!

PS: Ted myslim na Caymana, treba casem zjistim, ze v nem sedim ;o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

novacektom Napsal:
-------------------------------------------------------
> Uvidíme,každopádně tohle je něco úplně
> jiného,hodně mě FX uchvátil v pozitivním slova
> smyslu,ale asi se začnu ptát vás odborníků,mám
> spousty otázek,až si za to připadám trapně.


Hele, koukni na můj statut a že bych si zrovna připadal trapně? Prostě se ptám a hotovo. Kdo to ví a chce odpovědět, tak odpoví. Kdo to ví a nechce odpovědět, tak neodpoví. Pak jsou ještě ti, co nevědí nebo si nejsou jistí, ale snaží se odpovídat a pomoct. No a pak jsou ještě ti, co neví, odpoví a stojí si za svým. Ti se rozeznávají hůř. Ale ze svých zkušeností Ti mohu říct, že těch ochotných je naprostá většina.
Jinak jsem se tu nesetkal, až na vzácné výjimky, s neochotou, hulvátstvím, nadávkami ap. a s těmi si samotné forum poradí. Občas se někdo neudrží a napíše třeba "umíš číst?", nebo "zajdi si k očnímu", nebo "totální truhlík", nebo "kdybys nebyl líný". To se dá pochopit, musíš to ignorovat a absolutně nereagovat.

Tož tak tradeře. Vítaj mezi námi ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky,mám takový nevyjasněný problém ohledně fundamentů zveřejňovaných v ekonomickém kalendáři,týká se to jednotlivých zpráv v něm uvedených,důležitost mi je jasná ale čemu nerozumím,k jaké měně přiřadit událost která se stala třeba v USA 8:30ET nebo CAD 7:00 ET ( nalezeno na stránkách www.forexpeacearmy.com/forex_news_calendar/index.php?startDate=2008-12-5&action=settings&action=settings , pro Pátek 5.prosince 08 ) ,abych mohl porovnat v grafu příslušný měnový pár a jeho reakci na událost v kalendáři,nebo i ke kterým měnám přiřadit jiné události,pro vytvoření páru.Dále by mě zajímalo jak porozumět zkratkám m/m,y/y...
u jednotlivých zpráv.Případně jestli se na daném páru zhruba v uvedenou hodinu událost promítne nebo jsou tam větší časové výchylky. Omlouvám se za případné nevhodně použité výrazy,snad mi někdo z vás odborníků tady poradí,možná teď budu za hlupáka :) , ale za zeptání nic nedám.
,Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

novacektom
1. doporučuji se nejprve něco přečíst o fundamentech na FX. Např. v seriálu o FX nebo si to prostě vygooglit.
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/obchodujeme-forex-6.html
2. Obecně platí, že vyhlášený fundament nejvíce ovlivňuje měnu země, ve které je fundament ohlášen. Ale protože měnový trh je vzájemně natolik provázán, tak např. důležité USA a EU fundamenty zahýbou obvykle celým FX trhem. Konkrétní příklad, který uvádíš - data v 7,00 ET se týkaly zaměstnanosti v Kanadě - nejvíce ovlivnily pár USD/CAD, CAD/JPY, EUR/CAD atd. Data v 8,30 ET (NFP) patří mezi snad nejdůležitější fundament FX trhu (mimo vyhlášení úrokových sazeb). Takže ovlivní všechny dolarové páry, ..ale potažmo USD/JPY následně ovlivní i další JPY páry..a následně výsledky fundamentu "zásáhnou" přes křížové kurzy prakticky celý FX trh..
Zkratky - m/m (month) - měsíční, meziměsiční, y/y (year) - roční, meziroční, q/q (quarter) - kvartální, mezikvartální atp.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Mám takový dotaz,sice jeho téma se asi moc netýká tohoto vlákna,ale snad se mi dostane adekvátní odpovědi.
Používám platformu VT verze 2,program (demo) mi zobrazuje čas o pár sekund zpožděně oproti času ve windows(zkoušel jsem i aktualizaci času win.) , je možné že požadavky programu na hardwarovou konfiguraci jsou vyšší než je aktuální konfigurace mého pc( AMD Athlon 1,46GHz/1024 RAM,graf. ATI 9000 ),nebo se tanto problém vyskytuje pouze u DEMO účtu?
Děkuji za vaši radu.A předem se omlouvám možná za bezpředmětnou otázku.
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Po nejake dobe testovani ve VT2 jsem presel na NT. Puvodne jsem si chtel otevrit miniucet u CMS (cca 300 USD), ale CMS platformu NT nepodporuje... Chci jit live forex s miniloty, muzete mi nekdo z vas (airmike a dalsi), kteri pouzivate NT na live poradit rozumneho brokera, co podporuje NT ? forex.com se mi moc nezda a na ostatni nemam zadne reference, diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...