Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

Caute som tu novy forexom sa zaoberám asi 6 mesiacov zatiaľ si to skúšam na deme a mam otázku ma rýchlosť pripojenia internetu vplyv na rýchlosť zobrazovania grafu a hodnôt na ňom a kde sa dajú najsť tie najrýchlejšie a najaktuálnejšie hodnoty ja obchodujem EURUSD existuje nejaká stránka? a odkiaľ berú dáta brokeri

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím a mám jeden začiatočnícky dotaz. Na forexe som nový, takže viac študujem, ako obchodujem. Mám dva real účty a vyluxované ešte nie sú (prechod z "úspešného demo" na reál bol mierne "tragický a bolestivý= mínus 1900USD" - ale to asi nie som sám. Dnes je mi úplne jasné, aké chyby som vtedy robil).

Dotaz sa týka pivotov. Štandardný forexový daily close je 0GMT, američania používajú často daily close na 17EST. Od toho sa potom odvíja celý moj chaos a pivotmi (ale nielen s pivotmi). Mizuho, mataf, fxcm - väčšinou každý udáva iné hodnoty. Chápem, že to nie je "zcela kritické", ale dá sa to chápať tak, že pre london session je asi podstatnejší daily close 0GMT a hodnoty od toho odvodené, kdežto američania si nakreslia asi svoje 17EST pivoty?
Fórum som prehľadal, odpoveď nenašiel (čo ale neznamená, že tu niekde nie je - a ja som hľadal blbo).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vďaka za tip. Našiel som bez problémov.

Ono práve s tými pivotmi - to je kategória "a self-fulfilling prophecy". Ak si to nakreslí dostatočný počet traderov, tak sa to stane skutočnosťou.
Vychádzal som aj z toho, že London obchoduje 30% forexu, preto minimálne pre začiatok Londonu by mohli prevažovať tendencie k 0GMT pivotom. Žeby si Briti ráno kreslili americké čiary?
Na druhej strane - 85% forexu ide v USD-a-niečo...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Jekyll:

Zdravím,
Jelikož jsem tohle už několikrát řešil s jinýma a sám pivoty používám, přidám se tedy. Vždy jsem měl na grafu daily pivots počítané od rolloveru v 17:00 EST (NYT), nikdy mě vlastně nenapadlo to dělat jinak. K diskuzi nadhazuji spíše několik otázek k zamyšlení než odpovědí...

1. Obchodní den v US končí v 17:00 EST, tzv rollover, settlement time, nebo jak kdo chce, jelikož mám brokera v US, jistě to pro mě stojí za povšimnutí...
2. To Jekyll - Nevím kde jsi vzal ten poměr objemů, ale věz že ty čísla ničemu neodpovídají, FX není centralizovaný trh proto nevím, kde bych tyhle údaje o objemech zjišťoval - snad nějaké statistiky interbank brokerů - (můj retail broker mi dá k dispozici pouze své obchodované objemy; podle jakési statistiky či odhadu, co jsem nedávno viděl, všichni retail dohromady tvoří asi procento, i kdyby dvě nebo pět, je to zanedbatelné... při obchodování přes mezibankovní trh by asi mohly objemy něco naznačit, ale těžko říct jakou to bude mít vypovídací hodnotu, a jak by se tato data interpertovala) a tak jak říká markon, dobré kouknout se jak vypadají objemy futures na měny, které se obchodují na burzách, tam se o objemech dá bavit.
3. dolar je jednou z nejlikvidnějších měn (sami vidíte kolik jich US tiskne:), US má za sebou dlouhou historii obchodování, a dolar je starší než např. Euro :)
4. Kdo říká, že při US session obchodují jenom Američani, při asian session jenom asiaté a při evropském session jenom Evropa - jasně že při obchodních hodinách běží i parkety jednotlivých lokací a ty jsou odpovědné za velké objemy, na druhou stranu ve chvíli kdy jsou dané burzy aktivní, je čas vypouštění zpráv, analytici analyzují, zveřejňují se makroekonomická data a vůbec přitok dat do celého systému je v tu chvíli veliký - pak když si uvědomíte, že Forex je hlavně elektronický trh, máme tady Eurexy, Globexy a nevím co ještě, nikdo neříká, že na zprávu v Asii zrovna nereeguje smečka obchodníků v US po těchto pohodlných elektronických linkách - a jak poznat kdo za jaký objem může a odkud obchoduje to opravdu netuším, zvlášť na necentralizovaném trhu.
5. Kdo říká že Japonec nastavuje pivoty na svoji půlnoc nebo rollover vlastního brokera, a Evropan to nastavuje na londýn... Není žádný důvod si myslet že by to obchodníci dělali takto - dělají to tak, aby získali statistickou výhodu, dělají to co mají otestováno a dělají to co dělá většina, neboť chtějí profitovat, ne mít radost z toho že mají vlastní pivoty...
5. To Japapatramtara - to je hřebíček na hlavičku a to říkám pořád - důležité u kterékoli zprávy je to, jakou má sledovanost, jak velké zástupy se podle ní rozhodují a zprávu sledují, nejinak to asi bude u těchto indikátorů - důležité je kdy a kolik traderů se na ně kouká a podle nich rozhoduje. Tedy tady bude důležité kolik obchodníků jaké pivoty používá a jak jsou zrovna v módě, není teda překvapením že některé pivoty fungují líp, některé hůř a v různou dobu se jim i mohlo různě dobře dařit.
6. Nezbývá než to pro sebe otestovat, sám jsem menší statistiku dělal, ale nebylo to dlouhé období, takovou si může vytvořit kdokoli sám. Když se podívám na grafy jenových párů - EUR/JPY, GBP/JPY a USD/JPY řekněme poslední dva měsíce, až na výjimky fugují daily pivots počítány od 17:00 EST jako přirozené S/R, dobře také fungují PP na GBP/USD trochu méně už na EUR/USD - mluvím samozřejmě za sebe a své obchodování, nicméně u jenových párů jsou pro mě pivoty zvláště poslední dobou velmi dobrým vodítkem, osobně používám pro profit-taking, často pro spekulace na obraty s ohledem na čas.
7. Určitě by se našlo více bodů, ale tady jen stručně načrtávám co mě napadá a nad čím je asi třeba se zamyslet, dřív než začneme interpretovat objemy obchodů a pod. Asi nikdo nevymyslí jinou odpověď, než že nejlepší pivoty jsou ty, podle kterých se (v tu cvhvíli) řídí většina, to jsou ty, které většina používá na své výběry profitů, stoplossy, entry stop a entry limit objednávky, neboť to je to co hýbe trhem - jinak to není u jiných indikátorů, makroekonomických, tehcnických či jiných... Rád se poučím, takže reakce a diskuzi samozřejmě uvítám!
Ať se daří! Wolfi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sam jsem mel chvili pocit, ze pri hledani optimalniho nastaveni pivotu se dostanu spis do blazince.. Jak pise Wolfik - NY 17ta je odzkousena, takze ja se svym CET brokerem nastavym na pivotech -1 (ne ze mi nekdo rekne, ze to mam blbe!! ;) ) .. Jinak vetsi mnozsti obchodniku jeste nemusi znamenat vetsi objem, jak znamo vetsi mnozsti prodelava kalhoty.. Tak doufejme, ze i ti vysokoobjemoví koukaji na pivot range a ne jen na Sidovo vlaječky.. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...