Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

dotaz začátečníka


sta

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj, neni to tak uplne asi do tohoto tematu ale nevim kam jinam s tim ;) chtěl bych jenom nazor lidi jak jste pochopili jednu část z jednoho odstavce jistého článku který napsal full time trader. Dávám sem celý odstavec z toho důvodu aby někomu neunikl kontext a tak .) Jde mi o Tučnou část článku. Já to pochopil jako že se máte držet denního grafu jenom na začátku a potom přecházet na menší ale to mi nějak nedává smysl protože ten člověk taky obchoduje na deních případně 4h grafech. Děkuju za váš názor ;)

"Specialization is how money is made at any profession in this world; simply put, you can’t be really good at everything, but you can be really good at one thing. Traders who try to analyze 40 different currency pairs on multiple time frames are trying to be really good at too many things. It’s just not possible to remain in the proper mindset when you are trying to analyze so many different variables, it causes analysis-paralysis.[bold] Stick to 3-5 of the major currency pairs, learn how they move and the little nuances about them, and stick to the daily chart only when beginning.[/bold] Even after you get more experienced you will find that you gravitate towards a small handful of currency pairs, there is just no need to stress yourself out searching for setups in many different currency pairs, all you need is 1 or 2 good setups each week to make consistent money in the market. "

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemáš to přehánět s páry, stačí 3-5, naučit se, jak fungují a držet se denního grafu v začátcích.Dokonce i když jsi pokročilý, zjistíš, že nejlepší je, když máš několik málo párů na obchodování, stačí 1 až 2 vstupní signály za týden, není proč se stresovat, abys mohl konstantně profitovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny,

chtěl jsem se zeptat na informaci ohledně obchodních seancí / otevíracích hodin. Nikdy dřív jsem se příliš nezajímal o přesné hodiny daných seancí, ale tvořím analýzu, kterou rozděluji na obchodní seance jednotlivě nebo na Sydney, New York a "mezeru" mezi nimi (nebo chce-li někdo tu část čítající kus Tokia a Londýnu).
A teď to amatérské :) pracuji na GMT (bez nastavení aktualizace letního / zimního času). Jednak si nejsem jistý kdy, kde a jak se mění čas a tato informace by mohla být prospěšná zřejmě nejen mě. Co mě ale překvapilo je nekonzistence mezi odkazy vygooglovanými na dotaz " obchodní hodiny forex" a Forexfactory.com, kde Sydney otevírá 21 GMT a Tokio 0 GMT. Na tuzemských odkazech jsem našel rozdíl mezi Sydney a Tokiem 2 hodiny a na Forexfactory je teď rozdíl hodiny tři.

Děkuji za radu či nakopnutí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, neviem ci dobre vkladam otazku, ale snad ano.

Poprosim o radu ohladom vysvetlenia tejto situacie.

Ak obchodujem live
tak kazdy broker ma RT nejaku ciastku. napriklad dajme tomu 4,80 USD. RT ak sprvn rozumiem otvorenie a zatvorenie, cize cele kolo obchodu.

Chcem sa opytat nasledovne
1. otazka - RT je rovnake bez ohladu na to ci otvorim 2 kontrakty alebo 10 kontrakty, alebo sa RT nasobi?

2. otazka - Dajme tomu ze je to rovnake Rt bez ohladu na to kolko kontrakty otvorim. Dajme tomu ze otvorim
- 15:40 - vstup s dvoma kontraktami
- 15:50 - jeden kontrakt predam
(som v trhu s jednym kontraktom)
- posledny kontrakt predam napriklad o 16:30

Ako pri tejto situacie sa bude pocitat RT?
bude stale RT 4,80 od 15:40 - 16:30? alebo je povazovane RT uz od 15:40 - 15:50 predaj jedneho kontraktu a druhe RT mi zapocitaju pri predaji posledneho kontraktu o 16:30?

Snad som to popisal pochopitelne

vdaka za odpoved
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Měl bych otázku na live obchodníky, je normální že máte nevyplněn limitní příkaz pokud ho trh protne ale nemotá se tam 2-3 vteřiny ? Jde mi o to že jsem měl zadanej buy limit cena byla nad objednávkou potom klesla protla muj příkaz asi vteřinku tam poskočila a potom se vydala zpět nahoru. Už to je podruhé takže proto se ptám ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

hooky Napsal:
-------------------------------------------------------
> Měl bych otázku na live obchodníky, je normální že
> máte nevyplněn limitní příkaz pokud ho trh protne
> ale nemotá se tam 2-3 vteřiny ? Jde mi o to že
> jsem měl zadanej buy limit cena byla nad
> objednávkou potom klesla protla muj příkaz asi
> vteřinku tam poskočila a potom se vydala zpět
> nahoru. Už to je podruhé takže proto se ptám

Hooky zcela zásadní je, zda proběhly obchody pod vaší limitní cenou nebo pokud ne, tak zda proběhl alespoň jeden obchod na vaší ceně a zda se zároveň na vaší ceně objevili askové. Dále pak jakého brokera používáte, resp. kde jsou vaše limit příkazy umístěny.
1. pokud proběhly obchody pod vaší limitní cenou, je chyba někde u vašeho brokera nebo jde o případ č. 3
2. pokud se objevil obchod na ceně limit a nebyli tam askové, tak zkrátka jste ve frontě mezi ostatními bidy a čekáte až na vás přijde řada (podle času zadání příkazu), pokud se tam objevili askové, měla by být fronta limit příkazů bidů vyčerpána a měl byste být vyplněn, pokud ne, jde opět o případ 3
3. Váš broker stojí za h.. protože zřejmě neumisťuje limit příkazy přímo na burzu, ale nechává je u vás v platformě nebo někde na svých pravděpodobně pomalých serverech. Pak se může stát, že při rychlém pohybu na cenu a zpět nahoru nestačí dojít k poslání příkazu (počítejte - nejdřív jde informace z burzy o proběhlých obchodech na server brokera, ten pošle info vám a následně v platformě dojde k aktivaci "pošli limitní příkaz", ten jde na server brokera a pak na server burzy). Než tohle všechno proběhne, burza je už zpět nad vaší limitní cenou a vy tam v reálu tedy dál visíte a čekáte.

Pokud máte jakékoliv pochybnosti, je dobré mít připravené logy, screenshoty apod. na daný okamžik a brokerovi zavolat nebo napsat výhružný email.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...