Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

tradeři noví i zajetí vzdělávejme se, čtěme vše co jde, ale nezapoměňme u toho motivujícího a posilujícího počtení též na to hlavní: na obchod! Trh bude asi i zítra, ale i dnes už byla šance něco třeba málo zkusit na vlastní kůži a kapse z toho, o čem se v těch knížkách píše!
odvahu a výdrž všem
miciko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 týdny později...

Kdo má být ten mistr Libici ? nějak mi to nemyslí !!

Martine dá se aspoň předpovědět časová perioda do vydání dalšího titulu ?
Jinak už jsem začal číst a po předmluvě k českému vydání na začátku knihy jsem měl takový zvláštní pocit klidu , možná je to důsledek životního příběhu samotného Saši . Docela si dovedu představit pocity jaké musel svého času tento člověk mít, doufám že mi kniha po přečtení pomůže posunout své vědomosti alespoň o krok v před k lepším zítřkům . .

Díky a hezký víkend REN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rendo,

bohuzel v tuto chvili sam nedokazu presneji rici, kdy vyjde dalsi titul. Mel jsem neco v planu uz na Vanoce, ale nakonec jsem se rozhodl vanocni darek odlozit na pozdeji, aby kvantita a rychlost nezanechaly ujmu na kvalite. :-) Do realizace se pustim zrejme v prosinci a v prodeji by kniha mohla byt nekdy v prvni polovine pristiho roku. Vse ale jeste zavisi na cele rade dalsich faktoru - rozhodne ale financnik.cz bude prvnim mistem, kde se o pripadne realizaci dalsi knihy dozvite. :-)

Pribeh autora je skutecne zajimavy a dle meho nazoru celkem drsny. Zaroven je ale ukazkou toho, jak se vynalozene usili a dobry postoj k trhum a vlastnimu rozvoji dokazi zurocit a i pres tezke zacatky je mozne dosahnout az na vrchol, k financni stabilite, nezavislosti a spokojenemu zivotu.

Pevne doufam, ze se bude kniha skutecne libit.

Hezky vikend,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

V českém jazyce vyšla zajímavá kniha o psychologii od Hary Belskyho a Thomase Giloviche - Proč chytří lidé dělají hloupé chyby když jde o peníze.

Kniha vychází z výzkumů držitele Nobelovy ceny za ekonomii Daniela Kahnemana, který se zabýval výzkumy myšlení lidí ve vztahu k penězům. V knize si pozorný čtenář najde např. vysvětlení toho, proč většina lidí drží akcie (nebo třeba komodity....) když jejich cena padá, místo toho aby včas zavřeli ztrátu a hledali jinou investiční příležitost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ve spoustě chytrých knížkách a i free článcích je popsáno, [bold]proč většina drží pozici (long), když cena padá...[/bold]. Myslím si, že to tady všichni vědí. Ale řídíme se podle toho? Ne! Samotná informace je sice dobrá, ale nestačí. Je potřeba změnit pohled, způsob prožívání, způsob reagování. A toho nelze dosáhnout pouze čtením. Na to jsou jiné techniky a metody.

Dále je potřeba se podívat ještě hloub, proč tak jednáme. K ještě hlubší příčině. Někdy je to docela zajímavé. Uvedu jeden možný scénář z MNOHA:

[ital]
Rodiče, prarodiče, prapra, byli chudí a neúspěšní. Hodně. A tak syn si řekne, já budu mít jiný život. Já budu bohatý a úspěšný. To je v pořádku. Ale pozor, to je rozhodnutí mysli. Ale máme i podvědomí a to nám říká a vede k něčemu jinému.

Syn se snaží o úspěch, ale hluboce uvnitř to pociťuje (ale neuvědomuje si) jako zradu na svých předcích. A tak sám sebe vlastně blokuje. Je to vlastně boj "hlavy" proti "srdci". A stačí chvilka nepozornosti a vrátí ho to zpátky. Ale být stále pozorný je vyčerpávající. A tak se vždycky najde příležitost, kdy ho to zase srazí na kolena.
[/ital]

Průšvih je v tom, že si tyto skryté síly neuvědomujeme. Je to něco jako mořský proud, který unáší loď a my se divíme, co se stalo.

Prosím neberte tento příklad jako obecný vzor našich neúspěchů, i když se to možná podobá vaší situaci. Je to jeden z mnoha. A vyřešit a zvládnout ho nelze jen tím, že si ho uvědomíme. To je potřeba prožít. A tak nehledejte jen literaturu, ale vhodné jsou i různé kurzy. Hlavně práce s emocemi, protože ty nás vždycky dostanou na kolena.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...