Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

armani,
nehodnot vetu, ale prispevek jako celek. pak ti dojde ze kritizoval jen formu toho vydani. uz jinde jsme se vsichni tady shodli, ze je to fajn pocin, ze to vyslo. ze se spousta zacatecniku dostane k zajimavemu zdroji. nikdo tu nezpochybnuje cenu atd. navic pak jeste napsal, ke cti vydavatele ze mu klidne vrati penize. takze trochu chill out.

nechcete uz toho flamu nechat a venovat se zajimevejsim vecem? snad uz tohle bude bez reakce

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Chtel bych rict ze pokud ma nekdo trosku za lubem a mysli to s obchodovanim opravdu vazne tak si knihy bez delsiho diskutovani objedna a udela si nazor sam...Pokud nekdo kvuli nazoru nekoho ciziho nekoupi jakekoliv knihy o obchodovani na ceskem trhu (diky cene nebo forme, nebo dokonce obsahu ktery se nelibi treba nekomu jinemu) , myslim ze v obchodovani narazi na velky problem a tim je individualita pristupu kterou si kazdy musi nastavit podle vlastnich pozadavku sam...Pokud jde o formu knihy, zajiste se vydavatele snazili snizit naklady, ale proc komukoliv tohle pravo upirat...Jsem stastny ze kuprikladu Psychologie vysla jako eboka a ze za ni nemusim platit ve vazbe cenu mozna i nekolikanasobne vyssi...Vzpomel jsem si ted pri procitani tohoto vlakna take na historky jak woodie vypravel na seminarich jak on zacinal a kreslil si rucne grafy...Jsme mozna uz tak rozmazleni nad nalestenymi noteboky ze nezvladneme precist a obohatit se z cehokoliv co neni zrovna na kridovem papire? Je az k nevire kolik az nekdy stranek musim preklikat tady na financnikovi na diskuzich abych se dostal k objektivnim nazorum se spravnou motivaci. Chut se neco naucit nebo na zaklade zkusenosti se s nekym podelit...Mozna jsem idealista, ale hadam ze s podobnymi pocity jisti dva panove tento server vytvorili...Ja se na knihy moc tesim neb vsechny jsem cetl v originale...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak, a teraz sa vráťme naspäť k téme. Ak niekto zabudol, pripomínam, že je to tu o SOFTWARE a KNIHACH.

K veci. Necítal som kazdý príspevok v tejto kategorii, tak neviem ci už nebola nejaká podobná otázka položená. Chcem sa opýtať na Vaše skúsenosti s knihou od pána Dr. Eldera - Tradingem k bohatství. Ak niekto čítal originál, aj český preklad, tak či našiel nejaké velké rozdiely, prípadne aj či si treba davat na niečo v knihe pozor a nebrať to až tak vážne. (netvrdim, že tam niečo take musí byť, ale pohlad skúseného človeka s odskúšanými vecami sa predsalen hodí)

Vdaka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Někde jsem tady v diskuzi četl že vyšla v češtině kniha Joe Rosse "Jak vydělávat denním obchodováním na burze" Rád bych se zeptal kde by tato kniha šla objednat nikde jsem nenašel žádný odkaz na to kde by se dala objednat.
A také bych se chtěl zeptat na to jestli vyšly i jiné iknihy v češtině krom těch prezentovaných na Finančníku.


Děkuji za odpověď Medonos

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napíši pár řádek ke knížce Asset Guide.

Jedná se v podstatě o encyklopedii různých obchodovatelných indexů.
Vzhledem k velkému počtu je každému věnován pouze minimální prostor.
Objevíte zde krátký popis indexu a někde i historický kontext.
Dále v knize najdete mezní a statistické hodnoty za 1, 3, 5 a 10 let ( jsou-li k dispozici ).
Též graf vývoje za dobu existence a případně další křivku vztaženou k nějakému etalonu.
Autor si též neodpustil několik komentářů které však vycházejí ze situace v době minulé a myslím,
že do podobného nadčasového přehledu vůbec nepatří.

Encyklopedie je rozdělena na několik částí.
Toto dělení zohledňuje geografii, oborové členění a podkladová aktiva.
Publikací získáte určitý základní přehled o množství a struktuře indexů.
Nedozvíte se však podrobnější informace ani nějaké zásadní fundamentální vazby.
Též zde nenaleznete některé důležité finanční instrumenty které sice nejsou přímo indexy
ale určitě by měly v takovém přehledu být.
Osobně jsem např. marně hledal Eurodollar nebo podobné instrumenty.

Publikace je tedy, podobně jako Jílkovy variace na deriváty, určena pro okruh čtenářů, kteří chtějí získat určitý teoretický přehled.
Určitě nepomůže nikomu s praktickým obchodováním.
A podobně jako Jílek, žádné domácí knihovně svým důstojným vzhledem nepoškodí.

Petr fi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...