Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

Sinuhet: Omlouvam se za smazani prispevku, ktere hned vysvetlim - zajem videt je, ale nepovazuji za rozumne davat tipy na knihy konkurenci, ktera se nam snazi hazet klacky pod nohy. Knihy od zmineneho autora mame v planu, stejne jako celou radu dalsich. Tak nam drzte palce a dockate se. Ovsem pouze v pripade, ze s nimi neprijde drive nekdo jiny, kdo muze - ale _nemusi_ - zajistit podobne kvalitni preklad, korekturu a zpracovani. Chcete-li dalsi knihu z nasi produkce, tak psssst, i steny maji usi. ;-) Diky za pochopeni.

scavenger: No, nezbyva nez doufat... Ekonomicka redakce CPressu je celkem schopna, tak nevim nakolik dali pruchod vyplodum nekvalifikovanych radoby-traderu a nakolik kvalitnim prekladatelum a korektorum, kterymi tato redakce disponuje. Kdo vi, sam jsem zvedav na ohlasy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

prosím nevyvolávat jakékoliv tlaky proti konkurenci. S Petrem jsme již od začátku zastánci toho, že nemáme za potřebí s někým "bojovat" a tudíž se odmítáme i jakéhokoliv konkurenčního "boje" účastnit - i přesto, že samozřejmě víme, jaké nečestné praktiky ohledně vydání knihy Eldera z jistých stran byly. Zůstávejme nad věcí, zůstávejme pozitivní. Pokud kniha od CP někomu pomůže, pak je to určitě jenom dobře. Soustřeďme se hlavně na trading a zdokonalujme se v poznávání a chápání trhů. Nechme ostatní subjekty na lokálním poli dělat si co chtějí, zájem nás všech by měl být jediný a to co nejdříve a co nejúspěšněji tradovat a vydělávat peníze podpořené velkou svobodou a nezávislostí. Proto se snažme zůstávat pozitivní i v momentech, kdy třeba i cítíme, že by se nám tolik nechtělo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážené kolegium.

Zajímalo by mne, co bylo v příspěvku kolegy Sinuheta tak strašného, že jej kolega Martinek musel smazat.
Žádám o zveřejnění toho smazaného příspěvku!
Nechť si kolegium udělá úsudek samo!

Postoj kolegy Martinka jsem nepochopil.
V té knize je sice úvodní slovo pana Turka a jeho reklama je na druhé straně desek.
Nicméně na třetí straně desek je reklama na Finančníka.
A pochybuji o tom, že reklama je zdarma.
Takže žádám o vysvětlení věty, cituji:
„….Neni s financnikem ani s vydavatelskymi aktivitami, ktere koordinuji ja, nijak svazana.“

Skutečně nechápu proč se Finančník chová jako naštvané děcko a trucuje.
Naopak by měl využít příležitosti a informovat sám o zajímavé knize, která bezpochyby patří do obchodnické knihovničky.

Ke knize samotné.
V paláci knih Luxor, jsem si přečetl náhodně vybranou stranu a s překladem jsem byl spokojený.
Turkova předmluva je krátká a obecná.
Abych upřesnil, kolega Turek nemá s obsahem knihy skutečně nic společného.
V tiráži knihy se jeho jméno vůbec nevyskytuje.

Do ruky jsem jí vzal včera kolem 19:08 našeho času. Chtěl jsem si jí prolistovat.
Ale začetl jsem se tak hluboce do prvního rozhovoru se S. Waltonem, že jsem propásl třetí odraz od supportu
na ceně 12 140 v YMZ6 a neúčastnil jsem se tak výrazného býčího trhu (až na 12 220) v odpoledních hodinách obchodování.

Toto se mi už dlouho nestalo, aby mne něco odtáhlo od monitoru se živými daty.
Do deníku jsem si červeně poznačil svojí hrubou nedisciplinovanost, ale jsem také jenom člověk.

Interview samotná jsou pro mne srozumitelná, používající hojně obchodní mluvu a slang.
Každá kapitola má krátký úvod, kde je krátce obchodník představen.
Pak následuje vlastní rozhovor, kde obchodník poměrně detailně seznamuje čtenáře se svým pohledem na trh.
V závěru rozhovoru obchodník zopakuje jeho nejdůležitější pravidla a autor je v úplném závěru
kapitoly ještě zobecní.
Doporučuji číst velice pečlivě a vydání knihy jednoznačně chválím.

Knihu jsem si koupil klasicky v kamenném obchodě, tedy není pomačkaná a nemusel jsem platit poštovné.

Zdar P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

imagroup:

1. V teto diskusi prezentuji svuj osobni postoj; nejsem nijak spojen s provozem financnika, tudiz se vyjadruji pouze sam za sebe. Prosim proto, abyste vzal toto na vedomi.

2. Kdyz si prectete uvod pro ceske vydani v knize Tradingem k bohatstvi, ktery napsal pan Elder, tak castecne zjistite s cim jsme se tady potykali v uvodni fazi prace na knize. Mohu Vas ubezpecit, ze cela kniha byla zrealizovana jako pomoc traderum, nikoliv jako projekt, ktery vytahne z kapes nadsencu posledni korunu a ja nebo vydavatel, spolecnost Impossible, s.r.o., si za to nakoupime luxusni auta a baraky. Za knihou stoji velka prace, spousta casu (venovaneho knize casto na ukor tradingu) a s ohledem na tato fakta mohu za sebe konstatovat pouze jedno - jestli chcete, abychom ja a spolecnost Impossible pripravili dalsi knihu, pak se snazte trosku tolerovat nase potreby. V zadnem pripade nestojime o to, aby konkurence vytipovala z diskuse na financniku knihy o ktere je zajem a ty pak v nekvalitni podobe vydala. Nam to sice usetri praci, o penize neprijdeme (bude vic casu na trading), ale zbytecne tady bude nekvalitne zpracovany preklad jinak kvalitniho titulu. Tak to vidim ja. Kazdemu, komu jsem tento postoj prezentoval, je to jasne, chape to a souhlasil se mnou. Pevne proto doufam, ze to pochopite i Vy. Znovu zduraznuji, ze tato aktivita neni pro vydavatele ani pro mne nijak zvlast ziskova a generuje spise vysokou casovou zatez a zodpovednost. Nasim cilem je pomoci ceskym traderum, ale pouze tehdy, budou-li k tomu adekvatni podminky. Nejsme vydavatelstvi a mame jine priority nez chrlit na pulty knihkupectvi x knizek o obchodovani rocne.

3. K prekladu vyse uvedene knihy jsem rekl vse, co jsem rici chtel. Nevidel jsem ji, nemohu hodnotit jeji obsah a jeho kvalitu. Pouze jsem konstatoval, ze ja s knihou nemam nic spolecneho a ze mne zarazilo jmeno uvedene u anotace, ktere ve mne neevokuje prilisnou duveru. Dale k tomu ale nemam co rici.

Diky za pochopeni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to AxemanX:
Jako dlouholetého koníčka mám i "hojení šrámů na duši" :) Kurzů je mnoho, různě zaměřených. Často se vyskytují "motivační", ale to není zrovna to, co jsem myslel. Ty právě většinou pracují s "rozumem" a to občas nestačí. To, co jsem napsal v příspěvku pochází z "rodinných (systemických) konstelací", jejich autor(?) je Bernt Hellinger. Vyšly asi 4 knihy o RK. Těžko se o tom mluví(píše), spíš doporučuji (v případě zájmu) navštívit nějaký seminář. Na netu jich je hodně. Ale jako u všeho, jít raději ke kováři, byť za vyšší cenu, než to zkoušet u kováříčka.

V ČR jsou dvě "jedničky". Bhagat-můj učitel (MOC Lažany u Žlutic), ale působí všude možně i v Praze a Jan Bílý-"velký experimentátor", působí hlavně v Praze. Jistě si najdete odkazy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

imagroup,
také věřím že je kniha zajímavá – ostatně proto jsme její vydání finančně podpořili, a proto se o ni zde diskutuje. Je dobré, že čeští obchodníci začínají mít k dispozici konečně kvalitní knihy.
Nerozumím tomu, jak bychom mohli trucovat? Rozlišujte prosím kdo co píše, toto je diskuzní fórum a ne každý zde prezentovaný názor představuje pohled mě nebo Tomáše.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Martin Kysela

Vážím si každého, kdo věnuje úsilí a čas a přinese na tento trh kvalitní knihu o tradingu. Za to vám patří dík. Pouze jste mě zarazil výše uvedeným tvrzením "......ale zbytecne tady bude nekvalitne zpracovany preklad jinak kvalitniho titulu.". To jste vážně přesvědčen, že pouze vy dokážete kvalitně zajistit překlad těchto knih?
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RadekFX: Ne, o tom v zadnem pripade presvedcen nejsem. :-) Ale jsem presvedcen o tom, ze jsme (Impossible, s.r.o.) schopni zajistit kvalitni zpracovani knihy s touto tematikou. Jsem take zcela presvedcen o tom, ze to dokaze i x dalsich subjektu, ale zaroven jsem se presvedcil o tom, ze xyz dalsich subjektu to nedokaze.

Navrhuji ale uz toto tema uzavrit. Uvedenou knihu si urcite sezenu, cetl jsem ji nekolikrat v originale a radim ji mezi "top ten" knih o tradingu. Na cesky preklad se moc tesim, zvlaste pak je-li skutecne kvalitni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...