Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

České knihy


Nouro

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 558
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

to pigi:

Jediná solídna a skvelá o ktorej viem,že je naozaj nová je:
www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/larry-williams-cz.html

Medzi "nové" sa dá v tunajších pomeroch rátať aj:
www.financnik.cz/exe/tradingem-k-bohatstvi/

A určite si nenechaj ujsť aj "psychologickú" publikáciu za smiešnu cenu:
www.financnik.cz/exe/psychologie-obchodovani/

šťastný výber
majkl:-)


P.S. ak môžem doporučiť, zaobstaraj si určite zahraničnú literatúru, oplatí sa. Obrovský sortiment, dostupnosť (napr. amazon) a možnosť zdokonaliť sa v AJ. Navyše, máš všetko z prvej ruky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hmmm, od Williamsa som tu knihu uz precital a teraz citam Eldera, co sa tyka mojej anglictiny, je to bieda, takze v angline citat nejaku knihu by bolo teraz pre mna dlhym trapenim, akurat sa obzeram po nejakom fajn kurze anglictiny.

Ale diky moc za ochotu. Ta Williamsova kniha mi pripadala dost jednoducha, proste nejake take zaklady ale moc mi nedala, Eldera len zacinam citat a ten uz vyzera celkom nabity informaciami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen upozornim ze od Joe Rosse vysla po knizce Day trading(cesky nazev "jak vydelavat dennim obchodovanim na burze) je uz v cestine i jeho knizka Trading is a busines (cesky nazec "trading je byznys). Tyto knizky jsou urceny hlavne pro ty, kdo si nechteji delat obchodovani zbytecne slozite... Doporucuji pro kazdeho zacatecnika precist PRED TIM, nez zacne blbnout s indikatorama.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Četl jsem Rossovu Day trading a před pár dny mi přišla kniha Trading je byznys. Po těch desítkách let strávených tradingem tomu skvěle rozumí, ví jak trhy fungují a proto dělá vše jednoduše - to se mi líbí, protože se snažím vše co dělám taky výrazně zefektivnit.

Líbí se mi varování na začátku knihy Trading je byznys: Toto je nebezpečná kniha. Roztrhá vás na kousky, zdůrazní vaše slabosti jako tradera futures a pak se vás pokusí vzkřísit jako úspěšného, disciplinovaného člověka, který je schopen řídit svůj trading podle podnikatelských zásad. Joe Ross

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen doplnim,
a hlavne je tam hotovy presne popsany system, vstupy, vystupy, MM... proste vse. Staci si je poradne nekolikrat precist a hlavne dodrzovat to, co je v nich popsano.... Pro kazdeho kdo si chce usetrit obrovskou spoustu prace idealni. Skoda ze jsem ji do ruky nedostal pred 10 mesici :-(
Nejvetsi prinos jeho zpusobu obchodovani spatruji v tom, ze poznavas graf a ne nejaky indikator. Takze odpadaji slozitosti typu "kdyz graf udela tohle a indikator tohle tak kolik je % pravdepodobnost ze vydelam?" Misto toho je jen: "kdyz graf udela tohle tak kolik je % pravdepodobnost ze vydelam?" Ac se to nezda tak je to velky rozdil....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý podvečer,

Kto má záujem o iné pohľady (odvážnejšie) dávam do pozornosti elektronickú knihu dynamické fraktály na www.poling.sk/vyskum.php V knihe sú sumarizované poznatky o náhodnej funkcií, fraktálne štruktúry, pohľad na trhy cez matematické a geometrické aspekty, ďalšie zaujímavé témy z oblasti fyziky geometrie, astrofyziky. Vyžaduje určitú znalosť z matematiky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím, jen chci upozornit, že nedávno vyšla kniha Praktický průvodce opčním obchodováním (172 stran B5, 290 Kč).

Doporučit neumím neb zatím nevlastním, nicméně zveřejněný obsah vypadá slibně, takže pro „opcaře“ jistě ke zvážení.

Navíc vydavatelem je společnost Impossible, s.r.o. takže se zdá, že po nedávném vydání "Tradingem k bohatství" usoudili, že tento druh "byznysu" je dostatečně lukrativní a budou v něm pokračovat.
Pro nás zákazníky (zvláště neangličtináře) je to pak hlavně další dobré znamení ve vývoji "našeho" segmentu odborných knih.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím kolegium.
Neoluxor dnes dopoledne:

Benjamin Graham - Inteligentní investor – ISBN 978-80-247-1792-0 – 699,-Kč

500 stránek hutného textu pro fundamentální investory do akcií.
Naprostá klasika.
www.grada.cz/katalog/kniha/inteligentni-investor/

---------

Pak jsem si asi hodinu listoval a četl toto:
Donald J. Trump, Robert T. Kiyosaki - Proč chceme, abyste byli bohatí.

Dva muži – jedno poselství.
Pánové se snaží abychom si doplňovali finanční vzdělání.
Ale mě to připadalo jako výcuc z předchozích knih.
knihy.skolazivota.cz/motivace-k-uspechu-financni-inteligence/financni-vzdelani/proc-chceme-abyste-byli-bohati-dva-muzi-jedno-poselstvi.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Knihu Praktický průvodce opčním obchodováním jsem dnes prolistoval v Neoluxor takze kniha uz dorazila do knihkupectvi. Prvni dojem byl ten ze autor za kazdou cenu chtel dosahnout daneho poctu stranek aniz by je bylo cim popsat :) Dulezitejsi asi ale je ze se tu takova kniha objevila. Zajimal by me nazor na knihu nejakeho (nejen) zkuseneho opcare :)
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...