Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

To Pterodaktyl:
Zkusenosti s BB mam. Uz jsem v tomto vlakne par tipu psal. Aby jste lepe pochopil BB, je nutne si o nich neco na internetu nastudovat. Pak do nich doplnte Trading Range nebo RH nebo 1-2-3 H/L.

Pouzivam Trade Navigator. Pouzivam jej legalnim zpusobem :)

Software je bohuzel financne narocna zalezitost.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic:

Dekuji za odpoved. BolingerBands jsem asi mesic zpet zaradil jako jeden z filtru formaci 123H/L a RH a prinasi mi nejlepsi filtracni vysledky. Postupuji dle Rosse dle Traderś Trick Entry E-Book kde o nem malinko pise. Samozrejme o nich studuji i jinde. Bohuzel pri pouziti BB timto způsobem za podminek uvedenych v Rossovi je odfiltrovano mnohem mene obchodovatelnych prilezitosti. Ty ktere prichazeji, jsou pro me uspecne zatim z cca 65 procent a to mluvim zatim pouze o pozicnim obchodovani v radu 1-2 dnů.

Pekny vecer

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic:

Dobry den
Rad bych Vas pozadal jeste o jednu radu. Doporucil by jste mi prosim, na ktere futures se mam zamerit v ramci zatim cvicneho i n t r a d e n n i h o obchodovani na software Navigatora (pozdeji si budu platit plnou verzi) u kterych lze predpokladat obchodovatelnost na zaklade TLOC a TTE a hlavne, ktere se budu moci dovolit pozdeji obchodovat intradenne v realu se zacinajicim úctem cca 5 tis?

Za radu Vam moc dekuji.

Pekny den vsem

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Duroslav:

Tyto muzete obchodovat intradenne z dennich charts = prilezitosti k obchodu hledate na dennich charts, avsak obchodujete je na intradennich charts jen jako daytrady. Nevim, jak jinak to napsat? Napr. na denni chart se Vam utvori support, tj. na intradenni chart cekate na prorazeni supportu a nasledne hledate na intradenni chart pattern pro vstup. Vystup z obchodu nejpozdeji MOC.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libic

mam oba preklady Rosse, ale nasel jsem tam jednu nesrovnalost, kde si vzajemne odporuji ...
Tyka se formace 123 H/L a poctu korekcnich carek z vrcholu 3 ...
V prekladu Intradeniho obchodovani se na strane 23 pise, cituji:" úplná korekce znamená, že při pohybu cen vzhuru z potencialniho vrcholu 3 musi vzniknout alespon jedna čarka, ale ne vice nez 3 carky, ktere vytvori .... ".
V prekladu Spreadů na strane 242 je zase pro zmenu preklad, cituji:" z potenciálního vrcholu 3 musi vzniknout alespon jedna carka, ale ne vice nez 2 carky, ktere vytvori ... "

Je mi jasne, ze jedno z toho je asi spatny preklad, i kdyz se jedna o vec celkem zasadni. Cetl jsem na foru Vas prispevek, ze mate prectene Rossovy RossHooky v originale. Byl by jste prosim tak laskav a mohl mi rici, kolik tech korecnikcnich carek se tedy ma z vrcholu 3 spravne udelat aby byla formace platna? Muj nazor je, za tam v obou pripadech maji byt uvedeny 3 korekcni carky, aby pote bylo splneno tvrzeni, ze 4 vytvari congestoins.

Za laskavost dekuji.

Pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pterodaktyl:

V ebook-u The Law of Charts je to definované nasledovne:

- Po bode 2 musí nastať korekcia v nie viac než 3 baroch
- Po bode 3 musí nastať korekcia v nie viac než 2 baroch

Možno ešte malý detail, ale Rossova formulácia sa mi zdá byť trochu odlišná od tvojho citátu.

Konkrétne:

[ital]musi vzniknout alespon jedna čarka, ale ne vice nez 3 carky, ktere vytvori...[/ital]

mi pripadá byť ako obmedzenie trvania korekcie, než udanie minimálneho počtu barov, kedy má korekcia nastať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pterodaktyl:
jeste to doplnim. To me pravidlo jsem si udelal jiz davno na zaklade knihy Larryho Williamse, Long term secrets... Toto pravidlo pak popsal i Joe Ross ve svem materialu, tusim ze v newsletteru, ale nejsem si jist. Jedna se o pravidlo, ze traduje RH [TTE], dokud neni breakout bodu #2 formace 123-H/L. Ma to svoji logiku a me to funguje dobre.

Jednoduse receno, pokud korekce uptrendu vezme posledni bod # 2 smerem dolu, pak je muj vstup long zrusen a obchoduji smerem short, tj. cekam na prvni RH a korekci do short. Jeste jednoduseji receno, ridim se tzv. swing pointy, jejichz breakout mi urcuje smer aktualniho trendu. Takto obchoduji 123 H/L entry a nebo RH entry pomoci TTE.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...