Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Liliputek: U live obchodů se soustřeď na ty s nízkým SL, nemusíš obchodovat za každou cenu. Vím že se to lehce řekne, ale čím déle obchoduji, tím víc se soustředím na minimalizaci rizika a určitě je to cesta, kterou se chci dále ubírat. Myslím, že o tom psal i JenaL. Jak jsme tu spolu diskutovali poprvé, zdálo se mi z tvých příspěvků, že se do live moc ženeš s "horou dolarů" před očima a nakonec to jak koukám bohužel dopadlo jak muselo. Opravdu věř, že není kam spěchat, trhy tu budou i za rok a minimalizace rizika ti zajistí, že na nich budeš tou dobou i ty. Jinak já dnes 3 obchody: 1 obchod - vstup long po odrazu od dolní hrany TR PT na horní hraně, zbytek na BE+1 2 obchod - vstup na 2 proražení TR, 1 PT na Hi dne, zbytek BE-3 pod hranou TR 3 obchod - vstup na TaG na tf3min. podpořeno DB a divergencí na tf1min., TSL až k 123 s divergencí na tf1min. Mimochodem dá se na to koukat i jako na omezení rizika z mého pohledu, protože kdybych chtěl riskovat více, TSL pod swingy tf3 min by mne udržel v obchodu taky až nahoru, ale musel bych přetrpět 2x přechod ze zisku do ztráty + 2x návrat na BE, přičemž nikde není psáno že to takhle dobře dopadne vždy. Navíc celkový denní výsledek díky průběžným PT je výrazně lepší než u jednoho obchodu. (tu) Ale každý ať si to udělá tak, jak je to příjemné jemu;) Ať se všem daří a jen houšť takovýchto dní. :)

13241

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36 : díky. s tím jak jsem dopadl máš pravdu, hodně se o tom tady mluví ,věděl jsem to a stejně jsem do toho šel.Ale nelituji toho.Poznal jsem sám sebe a věřím,že mě to posunulo mnohem dál.( 50.000 není tak moc) :)

Jeden z výsledku je ten ,že jsem dneska do toho nešel , protože to zatím nemám pořádně rozpracované CG. a to je pozitivní posun :)

jinak u tebe jako vždy OK ..blahopřeji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek:
Ahoj, mam trochu technickou radu. Na to tvem poslednim screenu jde videt i cislo tveho Real uctu. Nevim jestli to je zneuzitelne, ja jsem v techto vecech paranoidni :), ale zkus misto Printscreen dat pravym tlacitkem v grafu, vyber volbu Save image a uloz obrazek. Nejlepsi kvalita je typ souboru *.png.
Drzim palce s obchodovanim. (tu) Mam podobny jednoduchy system, ten tvuj je mi blizky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Liliputek:
K tvému včerejšímu poslednímu screenu - co by ti mělo napovědět o pokračování pohybu - trh je v up trendu, formace 123 uprostřed označeného CG, která by signalizovala konec uptrendu nebyla proražena, EMA strmě stoupá, mé očekávání bylo TaG a pokračování long. Můžeš na to koukat jako na formaci ledge.
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all

Chtě jsem se někoho zeptat, jak je to s určováním S/R = high/low předchozích dnů.
V průběhu dne je zřejmé, že je důležité sledovat i premarket high/low dne, ale jak je to pří určování high/low předchozích dnů? Zohledňuje se také high/low, které vznikly v premarketu nebo pouze obchodních hodinách?
Prosím o Vaše zkušenosti a také, jestli nevíte, jak mysli JR.

Je to offtopic, ale mam ještě jeden dotaz to liliputek, neboť jsem si všiml, že používá NT. Nemáš náhodou nějaké zkušenosti jaké free denni data do NT? Používám data od zen-fire s nastavením 1440 min., ale není to ono..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom: SR úrovně fungují proto, že o nich obchodníci vědí, tudíž já používám oficiální data zveřejněná na Barchart.com. Já dnes 3 obchody: 1 - short na mini 123 po TaG, PT na low dne, zbytek téměř tamtéž. 2 - short jako 2 proražení CG po mini 123 u horní hrany CG, divergence, pouze první PT, zbytek BE po 123 proti. 3 - long na dvojitém 123 na EMA tf3min. jako TTE k horní hraně TR Další možný obchod - první RH po 123 na low dne, (na hraně předchozí TR z premarketu) jsem nebral kvůli velkému SL.

13251

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JiM36

D. za odpověď, taky se dívám na Barchart.com.

Ten 3. (nejziskovější) vstup nebylo riskantní obchodovat proti EMA na tf 3min.? Možná si to špatně vykládám, ale podle mě byl EMA vytvořila support až po té, co by k ní po proražení proběhla korekce.

Pak mě napadá ještě jedno vysvětlení a to: Vstup na spodní straně TR na dosažení její rezistance má vyšší prioritu než předpoklad, že by se trh odrazil od EMA. K tomu je to ještě podpořené jako vstup na TTE formace 123 na tf 3min.

Jinak hezky obchod... ale dneska mi nedá spát.. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom:
Z čeho soudíš že 3 vstup byl proti EMA tf3?
Vstup byl přesně na její úrovni v rámci jejího překročení, EMA vyrovnaná, ihned po vstupu začala stoupat(indikátor překračuje 0 linku). Vstupuji buď dál od EMA, nebo po jejím překročení.
Obecně máš ale pravdu v tom, že cenová akce má přednost před indikátory.
Důležité bylo, že k horní hraně TR bylo dost prostoru na 1PT.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom : ohledně dat ti moc nepomůžu , začal jsem s NJ + zenfire a já jsem spokojený, je fakt že to nemám s čím porovnat. to all: tak dneska jen taková uvaha nad obchody ve FESX. JiM36: jak se díváš na ten vstup po 123(DT) u SR. je tam nízký SL a celkem dost místa k PT1. Dává to smysl ??? díky všem za připomínky... Liliputek

13254

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...