Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

Ahoj, vím že tento příspěvek asi néni pro tuto diskuzi, ale dnes jsem se rozhodl pro stavbu obchodního denníku no ještě předtím než jsem se do toho pustil mě hned napadlo několik ALE. Asi to první bylo co když budu někde pryč a obchodní deník v excelu nechám na svém hlavním počítači ? No jelikož mě baví relativně programovat v PHP, napadlo mě postavit si webový obchodní deník.

Fungovalo by to tak, že by se obchodník přihlásil do aplikace a přidával by si tam jednotlivé obchody které uskutečnil (samozřejmostí by bylo, že by si svůj obchodní deník upravil dle obrazu svému. To znamená že by si mohl přidávat různé "custom" inputy jako název trhu, margin brookera a prostě vše co má ve svém excelovém obchodním deníku.)
Samozřejmostí by byli i různé výpočty, kolik vydělavá, RRR a podobné. Časem (ale to už moc předbíhám) by nemusel být problém přidat i grafy jak roste účet a další a další výpočty jako Money management atd.

No chtěl bych se zeptat jestli by jste to někdo využíval nebo jestli to mám už od začátku psát jako velkou, nebo malou aplikaci pro pár jednotlivců. Vše by samozřejmě bylo absolutně zdarma bez jakýchkoli poplatků.

Přeji hezký den. Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,
mám prosbu. Začal jsem poměrně nedávno obchodovat, zatím bez větších zisků i bez větších ztrát. Na začátek podotýkám že obchoduji na plus500 a zatím jsem pouze schopen čerpat ze svých holých základů, které především trénuji v demo módu. Potřeboval bych ale jednu zásadní radu, resp. příklad:

Pákový efekt -
prosím popište mi někdo, kdy (v jaké fázi) dochází k pákovému efektu. Ten číselně vyjádřený poměr samozřejmě chápu, ale nedokážu si představit, v jakém momentu nebu za jakých podmínek se lze s pákovým efektem setkat nebo jej vyvolat.
Jak jsem výše uvedl, testuju se na plus500, tak bych to rád ozkoušel tam...

předem díky za vyřízení
fejk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdá se mi, že tady někomu unikají absolutní základy.
Bez toho se opravdu nedá obchodovat.

Doporučuji přečíst komoditní manuál ZDARMA.
Pak články o programu Ninja Trader a pokud ani to nepomůže, navštívit nějaké kurzy.

Jinak osobně bych přes výše uvedené neobchodoval. Důvody člověk pochopí, až když se začne tradingem trochu víc zabývat. Často slovo ZDARMA a RYCHLE BEZ NAMAHY (nejen) v TRADINGu znamená, že mě to bude stát nakonec pěknej balík peněz a spousty nervů ......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rád bych zkušenější poprosil o dovysvětlení pákového efektu. Princip samozřejmě chápu, ale stále mi není jasné do jaké míry odpovídá investor.
Dám příklad:
Investuji 100 000 Kč při páce 4:1
- investice stoupne o 100% - mám 800 000Kč
- investice klesne o 25% - nemám nic? nebo jdu do mínusu a zbytek musím doplatit?
- pokud bych šel opravdu do mínusu, lze nastavit stop limit?

Další věc je, jak je to s úroky u pákového efektu. Jaké jsou zhruba u nás standarty?

Děkuju za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja chapem pakovy efekt ako pozicku.
vysvetlim. pakovy efekt sa dost casto spojuje s forex menovymi parmi, ale aj inde je, bez neho sa neda proste obchodovat.
ak vezmeme forex, tak jeden kontrakt predstavuje balicek v hodnote 125 000 EUR. Cize ked otvoris poziciu na trhu EUR/USD a kupis si jeden kontrakt v skutocnosti si si kupil 125 000 EUR.
Ty ale nemusis mat tych 125 000 eur ale len cast tych peenazi. (neviem kolko je to na forexe) ale povedzme ze len 2000 USD.

Takze kupil si kontrakt za 2000 USD (bola ti zablokovana z uctu zaloha v tejto hodnote) a riadis kontrakt v hodnote 125 000 eur. ak cena stupne o 1 cent zarobil si 125 USD (ak dobre pocitam), ak klesne prerobil si :)

Pakovy efekt je vlastne pozicka od brokera ktora nam umozni nakupovat kontraktky a zucastnovat sa obchodov na burze. Ak by pakovy efekt neexistoval velmi pochybujem zeby niekto z tohoto fora live obchodoval, ak by mal zlozit na "stol" 125 000 EUR aby si mohol kupit kontrakt a spekulovaat na poklese alebo vzostupe.

Ak som nieco napisal zle opravte ma
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

--->stranger:
No dobře, ale jak třeba se mi povede v demo verzi platformy plus500 "si půjčit" nějalou část, abych si takovejhle obchod mohl vyzkoušet? Já se akorát dozvim v infu o komoditě, kolik by to popřípadně dělalo po pákovym efektu, ale už nevim jak se k tomuhle obchodnímu kroku dostat...

díky za odpověď, fejk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...