Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

fejkman
tym ze prevedies kupny signal market, limit ci stop v tej chvili si si kupil kontrakt alebo cast kontraktu a pakovy efekt vtedy nastava. tj ze kupil si si za 125 000 eurovi balicek na forexe a z uctu ti bola zablokovana ciastka 2000 eur. a tam je ten pakovy efekt. 1:62, teda myslim ze je to 1:62. ze 125 000 deleno 2 (tieto matematicke vypocty uz nechavam niekomu inemu) v matike niesom zbehly.

Cize ty pakovy efekt svojvolne neaktivujes, pakovy efekt je sucastou burzy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JanRaska Napsal:
-------------------------------------------------------
> Rád bych zkušenější poprosil o dovysvětlení
> pákového efektu. Princip samozřejmě chápu, ale
> stále mi není jasné do jaké míry odpovídá
> investor.
> Dám příklad:
> Investuji 100 000 Kč při páce 4:1
> - investice stoupne o 100% - mám 800 000Kč
> - investice klesne o 25% - nemám nic? nebo jdu
> do mínusu a zbytek musím doplatit?
> - pokud bych šel opravdu do
> mínusu, lze nastavit stop limit?
>
> Další věc je, jak je to s úroky u pákového efektu.
> Jaké jsou zhruba u nás standarty?
>
> Děkuju za odpověď.

Ještě jednou prosím zkušenější o zodpovězení. Zatím se mi odpovědi nedostalo.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

JanRaska Napsal:
-------------------------------------------------------

> Ještě jednou prosím zkušenější o zodpovězení.
> Zatím se mi odpovědi nedostalo.
>
>
>


Taky musíte být trpělivější, než někdo zareaguje. Ne kadý sedí u netu a čeká, až bude moci někomu odpovědět.

Pohyb ceny v trhu je dán cenou za PIP (11bod).
Takže o kolik se trh pohne, tolik vyděláte / ztratíte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JanRaska:
Vypadá to, že se ptáte na akcie, tedy equity instrumenty u kterých cena odpovídá jejich hodnotě. Obchodování "s pákou" může nabídnout broker a úvaha je pak taková jak píšete. U derivátů "páku" od brokera nepotřebujete, protože finanční deriváty mají vlastní multiplikátor zabudován jako svou nativní vlastnost. Jejich hodnota je násobkem udávané ceny a multiplikátoru. Za vstup do obchodu ale neplatíte ani cenu, ani hodnotu, ale jen zálohu.
U první možnosti pochopitelně platíte úroky za půjčku. Ale je to jen velice nízká sazba. Ve druhém případě to nutné není, protože systém jištění, že všichni dostojí svým závazkům je nastaven jinak.
SL můžete nastavit vždy podle své potřeby bez ohledu na "pákový efekt".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem, já snad díky tý "páce" skončim na práškách, páč mi to pořád nejde nějak do hlavy...

Rád bych uvedl asi strašně banální příklad a potřeboval bych, abyste mi ho nějakym způsobem potvrdili, nebo vyvrátili:

- Nakoupim 100 barelů ropy za cca $560. (Ropa má pákový efekt 1:20)
- Vim, že skutečná celková hodnota je $11,147. (Zhruba tedy ten dvacetinásobek nákupu.)
- Do obchodu vstupuji na počátečním kurzu 111.47
- Když se mi ale nebude dařit, tak jak jsem si představoval a budu muset z obchodu odejít dejme tomu na hranici kurzu 111.60, "vydělám" cca $13.

Abych například vystoupil z obchodu se ziskem dejme tomu $10,000, musel bych se dostat na strašně vysoký číslo kurzu.
1)Má vůbec takový obchod reálný parametry?
2)Těch "vydělaných" $13 jsem taky vlastně získal díky pákovému efektu?
3)A znamená to, že pákový efekt je opravdu VIDITELNÝ při dlouhodobějších obchodech?

P.S.: Já vim, že si budete myslet, že jsem právě přiletěl z jiný planety, ale já to asi potřebuju vysvětlit nějak "selsky", abych tu logiku a zákonitost "páky" pochopil... ;)

Předem Vám všem díky
fejk






Link to comment
Sdílet pomocí služby

fejkman:

než se stokrát dokola ptát, jak u komodit funguje pákový efekt, jen abyste se posléze zeptal, jak třeba funguje margin - co si nejprve něco přečíst?? myslím, že vám to prospěje úplně nejlíp...

www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html

dále pak můžete hledat jednotlivé články na homepage ve vyhledávání..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A ještě jedna věc.
Když už se zajímáte o obchodování s plus500, bylo by vhodné přečíst si jejich info, kde je to jasně vysvětleno viz: www.plus500.cz/Help/HelpIntroduction.aspx


michal-administrator Napsal:
-------------------------------------------------------
> fejkman:
>
> než se stokrát dokola ptát, jak u komodit funguje
> pákový efekt, jen abyste se posléze zeptal, jak
> třeba funguje margin - co si nejprve něco
> přečíst?? myslím, že vám to prospěje úplně
> nejlíp...
>
> www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zd
> arma.html
>
> dále pak můžete hledat jednotlivé články na
> homepage ve vyhledávání..
>
> michal


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

chci Vás poprosit o pomoc s výpočtem poplatku Brokera, rád bych zkusil Live účet s automatickým tradingem, něco jako PAMM: global.fxdd.com/en/forex-trading-software/fxdd-auto.html

FXDD má poplatek 1 pip za každý "round turn trade"..
Velikost obchodu mohu mít nastaveno na "10,000K" a nebo 100,000K... a počáteční vklad bych chtěl 1000USD.

Snímek historie obchodů a platformy FXDD Auto:
postimage.org/image/35985vwpw/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zapojim sa do diskusie

Skusam si vytvorit priklad vysvetlenia fungovania burzy ak by som to chcel niekomu vysvetlit a zrazu zistujem ze namam vzorec i ked sa vsetko zda na prvy pohlad uplne jednoduche.
Chapem to tak ze jednoducho sikovnejsi vyhrava - teda ten kto dokaze lepsie dhadnut ponuku a dopyt.
To by este slo ale ako to vysvetlit laikovi na jednoduchom pribehu.

Mame napr. pekara a 1 chlieb
Pokial su ludia hladny a spekulanti odhadli ze chleba bude malo nakupili kontrakt 1 chlieb denne a ak sa situcia nezmeni a v ponuke bude denne iba jeden chlieb tak maju vyhrane.
No ak pride dalsi pekar alebo predosly zvysi medzicasom produkciu cena kontraktu na chlieb pojde dolu pretoze ludia su najedeny a nie su ochotny platit.

Myslim ze to je funkcia trhu ale ako vysvetlim funkciu spekulantov?

Spekulant je jednoducho prostrednik medzi pekarom a ludmi?
Musi do trhu s chlebom vstupit a kupit potom vystupit a predat.
Ak odhadol spravne ma zisk ak nie jeho peniaze jednoducho ziska spekulant s opacnou ponukou.

Moze to byt takto?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

marcossoft: od 7min mluví o tomto:
- %R naděluje falešné signály, takže ikdyž se dostane zpět pod/nad linii značící extrém, je třeba využít další potvrzení
- k potvrzení signálu je třeba sledovat vývoj ceny (cenového grafu) a nebo používat další indikátory TA
- jako oblíbený indikátor používaný k potvrzení vývoje %R je MACD
- pokud ti není něco jasný, tak MetaStock ji najdeš help ke každému indikátoru - pravý klik, pak zvolit Help
- nebo se můžeš obrátit na support společnosti, ze které je ten přednášející

To je vše.

iF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...