Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

ďakujem za odpovede a mám ešte jednu otázku:

akurat som si niečo prečítal niečo o MA a nastavil som si EMA16 a MA50 podla jedneho uživatela na TF1 a "už počítam svoje budúce milióny" obv joke. len nejako neviem ako ich mám počitať. Dam príklad:

podla týchto EMA16 a MA50 som mal kupiť Sugar za 31.98 a predať za 32.69. Obchodujem na XTB a dočítal som sa toto že jeden kontrakt ma cenu 20KUSD a hodnota bodu je 200USD ale neviem presne či som to pochopil správne. rozdiel nakupnej ceny a koncovej je 0.71. Znaméná to že cena sa posunula o 71 bodov ? Tj. 14700USD ? to dosť pochybujem :D asi som sa niekde zmýlil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

downswingman:

"btw. chcem prísť potom na ten kurz finančníku určite mi to pomože nie"

Záleží co od toho očekáváte, jestli profitabilní obchodování po první návštěvě, tak to nejspíš nesplní očekávání. Ale mně to pomohlo hodně, navštívil jsem víc kurzů a každý mi něco dal. Něco si o tradingu přečtěte a pak běžte na kurzy.

Ohledně toho kapitálu, 10 000 USD na ID se považuje za průměr, třeba Joe Ross doporučuje abyste na ID nelezli s kapitálem menším jak 50 000 USD.

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže objavil som celkom čaro pána Woodieho a chcel by som to skúšať obchodovať. Mám v PC rôzne softy ale ani v jednom to neviem nejako nastaviť aký je najlepší soft najlepšie trialverzia alebo zadarmo kde mám aj nejaké staré dáta alebo zadarmo demo učet s live dátami. ? Takže do akého softu sa dá nastaviť woodiecci a stiahnuť nejaké historické grafy.

Teraz som pozeral to video čo je o tom jednom patterne ktorý sa obchoduje vcelku iba mechanicky takže mi nieje jasné ako môže tak dlho trvať kým sa z niekoho stane zarabajuúci trader. Použijem jeden príklad z pokru kedže sa tomu venujem profesionálne tak tam existuje tiež takýto prístup že sú varianty ktoré sa človek za mesiac nabiflí systém ako to hrať a zarába si tak 500-1500USD mesačne a potom sú varianty ktorým sa ja venujem a to trvalo skoro celý rok kým sa stal človek profitabilným a musí u tej varianty dosť premýšlať ale tie sumy su už o dosť vyšie. Je to aj tak nejako v tradingu ? I keď ako premýšlam tak človek môže obchodovať mechanicky ale s viacerými kontraktmi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny,

taky bych měl jednu triviální, zajímalo by mně jestli je možné obchodvovat nějaký trh, měny, komodity prostě v něčem pokud možno přež nějaky relativně seriózní nepodvodný SW, platformu, brokra či cokoliv slušného k dispozici s minimálním vkladem do 10 tis. Kč, všude se tu píše investice aspoň 3000, 5000 nejlépe 7000 USD a více, to je sice pěkné, avšak moje současná situace mi nedovoluje rozjet něco takového, kdy mně však obchodování tohoto typu velmi zajímá, proto bych se rád zeptal Vás zkušenější, jestli je možno rozjet něco seriózního, klidně i na úkor menších zisků s investicí do 10000 Kč, čili nějakých 500-600 USD?
Ať vím jeslti se mám zaměřit se studijí na něco konkrétního do podrobna či dlouhe roky šetřit abych rozjel normální treiding později.

Předem děkuji všem za odpovědi

A hned mně neukamenujte, mít nadbytečných 100 tis. Kč tak se ptám určitě na jiné věci ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj, naše finanční situace je asi stejná, takže jediný co ti mužu poradit s menším kapitálem je forex a mini nebo mikro loty podle stylu obchodování a pokud se naučíš být profitabilní tak mužeš fundovat pomalu učet a pak se uvidí :) ode mě jediná rada nebo ještě hold šetřit a zatim paper což možná muže být i lepší, aspoň si osvojíš techniku a vyladíš systém ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rada od (ne)obchodníka.

Začal jsem po roce studií a backtestů s PAPERtestem.
To co v backtestu fungovalo skvěle, to mi v paperu moc dobře nefunguje vůbec (honím obchody).

Osobně doporučuji studovat, testovat a šetřit.
Na Mirusu se dá otevřít účet od 3000USD, ale budete silně podkapitalizovaný.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, jistě šetřit je jedna z možností ale jak všichni víme a zde se to již dlouze omílá, je potřeba než 3tis. USD alespoň do začátku 5 - 7 tis. USD, to už bych pak rovnou mohl došetřit a za těch 10 tis. USD otevřít účet u IB. Avšak 5-7K USD, to by v mém případě znamenalo šetřit spíše několik let a zkuste si šetřit několik let peníze, kdy pak např. při investování do komodit jak zde radí psychologie obchodování nebát se tyto peníze ztratit. To bych nejspíše byl jak sám proti sobe, tak hlavně i proti celému systému a psychologii obchodování ;)
Proto jsem tedy začal poslední dobou trošku zkoumat Forex trhy, je to sice něco malinko jiného než komodity, avšak jsou schopní fungovat i s menším počátečním portfóliem, seriózní brokeři jako Ducascopy Vám účet otevřou již za 1K USD, avšak zde je rovněž doporučováno spíše aspoň 3-5K USD.
Osobně mi jde o to, že bych chtěl zkusit něco s real účtem nejprve s malou částkou jak ten broker pofachá, serióznost atd. oťukat si jej, a pak třeba později tam i přihodit něco více, jde mi o to abych tam neměl třeba těch 3K USD a pak svou začátečnickou nerozvážností, nenatrenovanou real psychologií, či prvotními zkušenostmí tyto peníze neroztočil dříve než vůbec okusím chuť real obchodování a psychologii na burzáchá s komoditami či Forex.
Jak jsem tak brouzdal, máte někdo zkušenosti, či co říkáte na tyto naše české zprostředkovatele Forex obchodu - fx2business - kteří umožnuji jak demo tak i real již od 500USD, kdy maji zastoupení banky a rela účet u banky v ČR a celou platformu MT4 taky s českou lokalizací, jedou na systému mám pocit STP a DD, spread od 2 pipu na klasické páry měn jako USD/EUR a páku 1:200.
A potom taky Forex broker COLOSSEUM, rovněž systém STP, platforma MT4, dokonce zadara semináře pro začátečníky, spread od 1,9 pipu, páku 1:100, akorát ten startovní kapitál je 2K USD.

Dík za reakce a postřehy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BeowulfX:

Dle mého názoru špatný postup.
Brokeři jsou otestování obchodníky a doporučením na Mirus, nebo IB můžete věřit.

Posledních několik rad a pak je myslím zbytečné dál reagovat.

1) nic není zadarmo (Brooker zdarma je většinou ten nejdražší - osobně jsem porovnával českého tzv ZDARMA Brokera a zahraničního). Každý Broker má jen jeden cíl - abyste přes něj obchodovali. Je mu jedno, jestli vyděláte, nebo ne.
2) psychologii jste špatně pochopil. Jde hlavně o to naučit se zbytečně neriskovat a umět se vyrovnat se ztrátami (jsou stejnou součástí tradingu, jako patří dýchání k životu)
3) pokud to myslíte Vážně, pak dle Vašich schopností a trpělivosti ztrávíte studiem a přípravou cca 1-2 roky.

Howg...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BeowulfX ked si cital komoditny manual tak uz na zaciatku sa pisalo o tom ze trading je ako kazdy biznis (podnikanie). Jedine s tym rozdielom ze uspech zavysi len a len na nas, nemusime nahanat dodavatelov, ani odberatelov, nemusime nahanat zamestnancov ked nestihaju a tiez nemusime nahanat odberatelov ked neplatia faktury. Inak je to rovnaky biznis ako kazde jedno podnikanie.
Poloz si otazku, ze ak by si isiel podnikat s niecim serioznym, stacilo by ti 1000 usd na zaciatok? pochybujem.
Myslim si ze ako kazdy podnikatel ti potvrdi, musel by si si prv nasetril kapital a ten INVESTOVAT do firmy.
Rozdiel v tradingu je v tom ze tam INVESTUJES do seba, lebo uspech zavysi len na tebe.

Neviem sice kolko mas rokov a ake mas financnem oznosti, ale radsej trenuj, ja neviem urci si ze live zacnes o 2 roky a ta tie 2 roky sa snaz nazbierat co najvacsi kapital a popri tom backtestuj, paperuj a prirpavuj sa na lepsi zivot.

Pripadne ak mas moznost vycestuj zarob.

vies jak sa hovori, kto chce hlada sposoby, ten kto nechce hlada dovody.

Drzim palce, at sa dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BeowulfX: prv, nez zacnes rozmyslat, ktoreho brokera a s akym kapitalom chces nakrmit, si poloz otazku, ci dokazes na demo generovat pravidelny zisk aspon v niekolkomesacnom horizonte. Omiela sa to tu do nekonecna a ver mi, je to svata pravda. Do tej doby nema absolutne ziadny zmysel klast otazky typu kapitalu, brookera, dani a podobnych fantazmagorii. Jedine, ak v suvislosti so stavbou svojho obchodného systému a MM. Nato sa hlavne sustred.... na nic iné...

drzim palce, nepodlahni volaniu divočiny...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No díky za odpovědi, byly velmi přínosné, vesměs souhlasím se všemi a i takový postup jak byl zminěn mám v úmyslu vyzkoušet, s tím brokerem mi šlo hlavně o to, jestli má smysl šetřit velký kapitál, když by se dalo samozřejmě po řádném studiu a přípravě začít i s něcím menším, momentálně mi nejde tak úplně o to abych se tímto živil, stačily by mi i menší zisky pro začátek, hlavně mě tato metoda možného přivídělku velmi zaujala, a jelikož trávím na síti a u PC poměrně dost času tak proč jej nevyužít trochu efektivněji.
Prozatím mám v plánu do budoucna určitě začít nejprve řádným studiem, testováním např. na demo účtech, jde mi hlavně o naprosté pochopení celého tohoto systému, času mám dost. Později pak, prakticky až na konec bych zkusil nějakého serióznějšího brokera, a uvidíme zda je ve mně nějaký potenciál či obchodní duch :D ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...