Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triviální dotazy


Doporučené příspěvky

JakubP Napsal:
-------------------------------------------------------
> Omlouvám se, ale tomu nerozumím. Na první úsečce
> teprve vstupuji (na close). Jde mi o to, jestli
> dokážu při denním TF vystoupit na SL-3 ticky
> spippage nebo zda musím počítat s daleko větší
> ztrátou. Děkuji.
> Jakub
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 31.08.
> 09:55 uživatelem JakubP.

Jakup to zavísí od likvidity čím vyššia likvidita tým nižšia pravdepodobnosť,že budeš mať slippage


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Likvidita je zde výborná, volume kolem 300 000 denně. Slippage mi nevadí, počítám s ním (můj předpoklad ztráty zahrnuje v tomto trhu 3 ticky=15USD). Jde mi spíše o to, jestli nebudu z trhu vyhozen ještě hůře, protože druhá úsečka otevírá daleko pod mím SL. Nebo budu vyhozen někdy v průběhu nočního obchodování a nemusím se bát vyšší ztráty?
Děkuji!
Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JakubP ja tam vidim len jednu horizontalnu ciaru.
Predpokladam ze toto je myslene tym SL.
Teda vstupujete na close usecky spravne?

Podme si to prebrat:
V zasade by ste v tomto obchode urobili tieto chyby (z mojeho pohladu nikoho nesudim len vyjadrujem svoj nazor)

chyba 1: obchodoval by si pozicne s vyskou SL ktory sa pouziva pri intradennom obchodovani. Pri dennom obchodovani ti SL 70 USD pri trhu NQ bohate staci (aj menej) ale pri pozicnom obchodovani potrebujes tento SL minimalne zdvojnasobit, pripadne podla situacii na trhu.

chyba 2: pokial chces obchodovat predsa len na close usecky tak je potrebne dat trhu volnost dychat, tj. ak sa pozriem na ten graf z pohladu toho co trh naznacuje, tak by som SL umiestnil pod low cervenej usecky ktora je najnizsie:
Preco by som tak urobil: Preto ze ked si prezries candle stick formacie zistis ze vlastne vstupujes na CS formacii ktora sa nazyva Morning Star. Formaciu mozeme povazovat za kvalitny prvok potvrdzujuci pravdepodobnost uspechu pri tomto obchode, ale nedal si moznost trhu volne dychat a preto si bol vyhodeny. cize mali SL ako som spominal v chybe cislo 1.


Konkretne k tomu co si sa pytal by to dopadlo asi takto:
Vzhladom na to ze by si obchodoval close usecky so SL 70 USD, strata by bola vyssia. Preco? pretoze po skonceni hlavnej obchodnej seance 22:15 sa trhy zatvaraju na 15 minut myslim a potom sa znova otvaraju. Medzi tym otvorenim moze dojst k presunu ceny na uplne inaksiu poziciu ako si ju pamatas alebo aka bola posledna. Z toho dovodu aj broker by ti nezablokoval 500 uSD pri tomto obchode ale niekolko tisic USD prave preto aby si mal krytu poziciu pre pripad ako tento. Tj tvoja strata odhadom by bola cca 200 USD a mozno viac, pretoze az po znovu otvoreni trhov (po tej 15 minutovej pauze) by si dostal plnenie svojho SL.
Este horsi scenar by mohol nasstat ak by si otvoril vstup na close piatkovej usecky, pretoze pondelkova usecia moze otvorit aj so stratou ktora ti znici cely ucet.

Prosim o opravu skusenejsich ak to tak nieje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chápu chyby tohoto obchodu, o ty mi nejde, byl to jenom příklad. V této chvíly se učím jak to celé funguje. Dobrá tedy, takže bez ohedu na velikost SL mám vždy počítat s daleko horším plněním? Na finančníkovi jsem četl počítat právě s 3 ticky spippage. Týká se to tedy intradenního obchodování a na denním musím počítat slippage více? Zhruba kolik?
Děkuji za vaše rady!
Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JakubP tu neide o horsie plnenie, slippage ale o to ze burza sa zatvara na 15 minut pocas ktorych sa moze cokolvek stat.
Poviem priklad

Pred zatovrenim trhov otvorite obchod na cene 2728,50
Vas SL je na cene 2725,50 (tj riskujete 3 body, tj 60 USD)
Burza sa zatvori:
Medzi tym sa stane vo svete nieco "zle" a cena otvori na cene 2700,00 (vasa strata je tomto priapade 28,50 boda) tzn 570 USD namiesto 70 USD
(to som uviedol dost brutalnu situaciu, ale treba pocitat na burze so vsetkym)

Odpoved na dalsie otazky vam da poriadny backtesting ak chcete taketo obchody realizovat.

Pokial sa chcete venovat intradennemu obchodovaniu potom maximalny cas do kedy by ste mali drzat poziciu otvorenu je par minut pred zatvorenim trhov. tj v pripade trhu NQ je to do 22:12 maximalne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych pozorovat intradenní data při backtestu, abych věděl, na jaké ceně budu vyhozen z trhu. Jak z denního grafu například z příkladu výše zjistím při backtestu jaká je moje ztráta? Vy jste napsal cca 200 USD a možná víc. Já ale potřebuji přesně vědět, kolik v tom obchodu ztratím. Říkal jste, že můžu být vyhozen po 15ti minutové uzávěrce trhu. Takže si otevřu intradenní data v tomto čase a uvidím, na jaké ceně jsem byl vyhozen.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JakubP Napsal:
-------------------------------------------------------
> Chtěl bych pozorovat intradenní data při
> backtestu, abych věděl, na jaké ceně budu vyhozen
> z trhu. Jak z denního grafu například z příkladu
> výše zjistím při backtestu jaká je moje ztráta? Vy
> jste napsal cca 200 USD a možná víc. Já ale
> potřebuji přesně vědět, kolik v tom obchodu
> ztratím. Říkal jste, že můžu být vyhozen po 15ti
> minutové uzávěrce trhu. Takže si otevřu intradenní
> data v tomto čase a uvidím, na jaké ceně jsem byl
> vyhozen.
>
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 31.08.
> 12:31 uživatelem JakubP.

Jakup otestuj si to na SIm učte na živých datach a budeš vidieť, že na akej cene ti to zatvara oproti tvôjmu stanovenemu stoplossu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu, která se týka NT7.Existuje v této platformě nějaká možnost výstupu z pozice v trhu v závislosti na čase?Mám na mysli situaci, kdy např. vstoupím v 16:00 a v trendu se chci držet co nejdéle, tedy nastavím nějakým způsobem výstup z trhu v např 20:00.Existuje nějaká taková možnost?

Děkuji za odpověd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

morfin Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu, která se
> týka NT7.Existuje v této platformě nějaká možnost
> výstupu z pozice v trhu v závislosti na čase?Mám
> na mysli situaci, kdy např. vstoupím v 16:00 a v
> trendu se chci držet co nejdéle, tedy nastavím
> nějakým způsobem výstup z trhu v např
> 20:00.Existuje nějaká taková možnost?
>
> Děkuji za odpověd
>
> "It's not about the money, it's about the game."


to morfin.
ano da sa to

www.ninjatrader.com/support/helpGuides/nt7/index.html
www.ninjatrader.com/support/helpGuides/nt7/index.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...