Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Medved QT


maty

Doporučené příspěvky

Josee,

mám live účet u IB. Z jejich TWS (zdroj dat) se do QT musí zadávat portfolio tak jak jsem napsal. Více viz www.quotetracker.com/help/ib.shtml a www.financnik.cz/wiki/medved_quote_tracker .

Z prophet.net nemám zkušenosti, portfolio se zadává nejspíše jiným způsobem, než když máte data od IB.

Takže to co jsem psal, platí jen pokud máte data od IB :) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 248
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den. Mám dotaz. Včera jsem si stáhnul free verzi Quote Tracker a data do něj tahám taktéž zdarma z Prophet.net .Chtěl bych se zeptat na to, zda je možné v QT z tohoto zdroje tahat i e-mini trhy. Zatím se mi zobrazuje jen pár položek (INTC, RMBS, DELL, COMS atd.) Je jich jenom asi 9. Rád bych papertradoval WCCI e-mini Gold případně e-mini S&P 500 nebo e-mini Russell 2000. Zpoždění 20min. (jako má Prophet.net) mi nevadí, hlavně když data tečou "real-time". Poradíte jak na to? Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Honzin:

diky za odpoved ;)

Jeste jsme se chtel zetat, je to asi tema do jinyhe fora, ale rikate ze mate live ucet od IB.
Tzn. ze uz obchodujete normal live? Ja ted prave papertraduji a nejvic se bojim toho prechodu z demo na live. Vim ze je to pro me jeste daleko, ale je to zatim takovej nejvetsi strasak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee,

u mne byl z počátku přechod z papertradingu na live trading celkem drsný :) , ale dneska to vidím trochu jinak. Technicky se pro vás téměř nic nemění, jen máte trochu horší plnění v příkazech (dneska pokud mám na papíře obchodní systém, ubírám z jeho ziskovosti 30%, je mnohem lepší počítat s horším výsledkem, než s lepším :) ).

Co se ale hodně mění, je psychika, to byl u mne velký problém. Dokonce ještě dneska u některých obchodů váhám s odkliknutím příkazu :) .

Doporučím vám jak budete mít live účet (pokud bude u IB), používejte z počátku Tsim+ nebo Bracket Trader v režimu simulace. Minimálně měsíc.
Teprve potom začněte obchodovat.

Hodně úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tester: Diky moc tyhle dva odkazy opravdu moc pomohly (tu)

to Honzin: ta psychika bude asi opravdu zaklad celyho tradingu. Kdyz si clovek nekde precte jak je narocne obchodovat, tak si rekne ze to pro nej musi bejt hracka, ale videl jsem to na sobe jenom pri demu, co to se mnou delalo kdyz trh sel proti mne nebo se mnou :) Clovek nad sebou musi hodne premejslet. Nekdy ani nevim kde se ve mne takovy reakce berou :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den

nemohl by jste mi nekdo poradit prosim jaky externi software je lepsi zvolit pri vyuzivani uctu u IB k zadavani obchodnich prikazu? Jde mi ciste jen o logicke a jednoduche, spolehlive zadavani prikazu do platformy IB pres dalsi software, jelikoz zadavani pres IB platformu je pro me nelogicke a slozite.

Z vasich zkusenosti bych poprosil, jestli by jste mi nemohli rici, ktery dodateny software by byl pro toto lepsi, zda-li zvolit TSIM a nebo spise Medved QT, prip provest jednoduche sravnani vyhod a nevyhod. Neberte prosim v potaz, ze Medved je placeny.

Za vas cas a laskavost dekuji

pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pterodaktyl,

dříve jsem zadával příkazy přes TWS od IB, ale dneska frčím na Tsim a maximální spokojenost. Přes Medveda jsem příkazy ani nezkoušel, ale vím, že to lze také. U Tsim se mi moc líbí právě vámi požadovaná jednoduchost - jedním klikem srovnám SL na BE apod.
Takže z vlastní zkušenosti můžu kombinaci grafy = Medved QT, příkazy = Tsim+ , jen doporučit. Na intradenní obchodování jako dělané :) .
Ještě uvažujte o Bracket Traderu na příkazy, vypadá složitě, ale není to zas tak strašné :) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzin, Paveln

nejde mi o grafy, ale ciste o jednoduchost pri zadavani prikazu pro IB platformu. Na grafy jsou si koupil AmiBroker Pro a po spojeni s daty IB jsem maximalne spokojeny. Jenom porebuju doladit ty prikazy, v TWS mi to dela znacne problemy. Mrknu jeste na ten Bracket trader pokud nebude moc slozity.

Diky za tip.

pterodaktyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Koukám, že se tu diskutuje o QuoteTrackeru, ale potřeboval bych poradit s CCI indikátorem a nikde jsem tu nenarazil na kloudnou odpověď. V CCI(14,6)histogramu je možnost zadávat dva parametry periodu (14) a signál (6). Někde v diskusích se tady už o tom psalo, že parametr "signál 6" není CCI6 tedy TCCI, ale mě by zajímalo co to tedy je ten "signál" s hodnotou 6 a popřípadě jestli někdo víte jak tato křivka - signál vzniká nebo jak se počítá. Když dám signál 1 tak to kopíruje tvar CCI14 histogramu. Stavím teď jeden program a začal se mi tento "signál" líbit více než TCCI, ale nevím jak jej matematicky vyjádřit. Díky za odpovědi.

PetrZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...