Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Medved QT


maty

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 248
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Preji prijemne prozivane odpoledne,
prosim o pomoc zkusenejsich traderu. Pred nedavnem jsem si ztahl free verzi medveda a pomalu se snazim pronikat do taju teto aplikace. Rad bych se zeptal na par, jsem presvedcen ze trivialnich zalezitosti.
1) sleduji graf kukurice a nerozumim tomu, proc se mi v tomto grafu nevykresluji klasicke svice, misto toho jsou v grafu jen horizontalni carky.
2) jsem pomerne zmateny z hodnot ktere udava cenova stupnice. Napriklad na jinem grafu je udaj vcerejsi Open 332.50 a Closed 338, ale v medvedovi se ceny pohybuji na hodnotach 50.900 az 51.200, z cehos jsem mirne rozhozeny.
3) konecne posledni nejasnost se tyka casu. je tu moznost nastaveni casu ale moc nerozumim o jake casove udaje se jedna. Momentalne na grafu jsou casy 22:00-23.... coz je trochu mimo jak ve stredoevropskem tak zamorskem casovem pasmu.
Omlouvam se za asi primitivni dotazy, ale nejakym zpusobem se tim prokousat musim :-)
Dekuji za pripadnou pomoc a preji mnoho uspechu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Loverosaurus:

používám v QT češtinu, ale pokud máte nastaven angl., klikněte na wiew/translate/česky

ad1)
klikněte na graf pr. tl. myši, dejte typ grafu a candlestick

ad2)
něco jste asi špatně nastavil, nepochopil jsem co máte na mysli, s tímhle vám bohužel nepomůžu

ad3)
já mám nastavený čas US central (obchoduji ER2 na Globexu, což je toto pásmo - Chicago), nastavíte ho Volby/nastavení/timing/US central

Hodně štěstí s tímto programem, já jsem si na něj zvykl a nedám na něj dopustit :-) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzin:
Diky moc za reakci, pomohlo mi to trosku v lepsim zorientovani. Svicky uz behaji, cas rovnez nastaven.
Stale jeste jsem vsak zmaten z hodnot ktere mi graf ukazuje. V minulem dotaze jsem to asi spatne formuloval. Nesedi mi ani Volume. Zaroven sleduji graf kukurice na strankach www.britefutures.com kde prosincova kukurice ukazuje uplne jine hodnoty nez mam v medvedovi. Napada me ze to muze byt take tim, ze v medvedovi mam nastaven graf na jiny kontraktni mesic, pokud to tak je, jak to mohu zmenit?
A dalsi vec kterou stale nemohu rozlousknout jsou ty cenove hodnoty :-(. Na normalnich grafech se cena pohybuje cca v rozmezi 340$ - 420$, ale v medvedovi mi to ukazuje stale nepochopitelne cisla 51.000 - 51.250...
Kdyz na tuto vertikalni listu s cenami kliknu pravym na mysi, vyskoci mi "Vertical scale" s vyberem: Dynamic, Absolute, Sliding Window Scale.
Nevim moc co mi to ukazuje, ale rozhodne to vypada jako cokoliv jen ne aktualni cena komodity :) :-( Jak to mate nastaveno Vy?
A posledni vec ktere moc nerozumim, v case kdy je burza zavrena, tj po 16:00 US casu, se mi sice svice zmeni v jakesi vodorovne carky ale porad mi to ukazuje volume. Jak se muze menit volume kdyz se neobchoduje?
No jak vidite, jeste v tom opravdu docela plavu, ale verim ze z toho casem zdarne vyplavu a neutopim se :-)
Pokud budete mit cas a trpelivost, budu moc vdecny za podnety ktere mi pomuzi se v tom lepe zorientovat.
Dekuji a preji zdarne obchody

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...tak jeste jeden prispevek. jsem ted chvili zapasil s nastavovanim a s prispenim starych prispevku na zdejsi diskuzi se mi podarilo v medvedovi nastavit spravny kontraktni mesic kukurice co jsem potreboval, a razem mi uz vyskocili i spravne ceny. Takze zahada vyresena :-) timto se omlouvam za zaplacavani mista, priste se pokusim nedriv vic premyslet a potom psat :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Loverosaurus:

taky mi trvalo pár dní se v QT zorientovat, ale teď už jsem si zvykl natolik, že bych nerad přecházel na jiný software.
Pokud jste ještě nebyl na wiki, určitě se mrkněte, hodně nováčků wiki vynechává, ikdyž je tam spousta důležitých informací. O QT:
www.financnik.cz/wiki/medved_quote_tracker

K té kukuřici, já obchoduji u IB, takže zadávám portfolio asi jinak než je tomu u Prophet Net, příklad nynější CORN:
ECBOT:@ZC SEP 07

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Info ve Wiki jsem do sebe take nasoukal, jsou tam dobre informace, ale priznam ze procitani diskuze mi pomaha trochu vic ve zorientovani. Predtim jak jsem byl zmateny z cen co mi vyskakovali v medvedovi, jsem mel kukurici zadanou jen jako C, bez oznaceni kontraktniho mesice. Zrovna premyslim podle jakych indicii se rozhodovat, ze je cas prejit do dalsiho mesice. Je to rozhodovani jen podle volume, tj. volume slabne, je cas, nebo to zalezi i na necem jinym? A dalsi vec, kontraktni mesice jsou u vsech komodit? at uz jsou to energie, ruzne meny ci indexy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Chci se zeptat, jestli tu někdo při intraday tradingu nepoužívá ve QT volume grafy ?
Mám účet u IB a QT, při live datech je volume průběh grafu celkem poklidný a vyhlazený, ale pokud si nahodím backfill, je to celkem dost rozhozený (např. pro backtest minulého dne je to dost nepoužitelné, přitom live graf minulý den měl vyhlazené a pěkné grafy).
Zajímalo by mne, jestli by to mohlo být spíše QT, nebo datama z backfillu od IB....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji hezky den.
Mam prosbu na vsechny, kteri pouzivaji Medveda a obchoduji system WoodiesCCI. Vim ze na prislusnem webu medveda je souboru s nastavenim WoodiesCCI mnoho, ale nevim ktery pouzit drive. Proto vas prosim (zvlaste pak JARDU101) jestli by mi nenapsali odkaz (nebo neprilozili sem na diskuzi) soubory s nastavenim WoodiesCCI. Jeste prosim o napsani jak nastavit sidewinder (mela by se tam zadat velikost ticku, ale pokazde mi to zapiralo trend i tam kde trend znatelne byl). Dekuji predem za odpovedi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny, poradí mi někdo, jakým způsobem nastavit graf, aby se mi zobrazova celý obchodní den a ne jen krátký úsek cca 20 min? Nějak to nemůžu najít. A taky se mi pravidelně opakuje hláška z přílohy. Nevíte, jak se jí zbavit? Díky za případné rady O.

4016

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...